RİTÜELLER Sana Bana Özel 

PARA ŞANSI İÇİN FENG SHUİ İPUÇLARI

Plaka, cep, hesap no, vergi dairesi no, ev, dükkan gibi, tüm seçtiğiniz numaraların son rakamı 8 olsun.

Feng Shui’de zaman 20’şer yıllık döngülere sahiptir. Her bir 20yıla bir periyod deriz. Şu an içinde bulunduğumuz zaman dilimi 8. period, 2004-2024 yıllarını kapsıyor. Bu zamanda8 rakamı uğurludur. Çin Olimpiyatlarının 8.8.2008’de başlaması bir tesadüf değil.

Banka hesabınızda gözüken para miktarı tek sayı olsun.

Yin/yang konseptine göre yin pasif ve durağan, yang ise aktiftir. Yin çift sayıları, yang ise tek sayıları sembolize eder. Öyle ise tek sayılı rakamlar hareketedecek, işlem görecektir.

Evinizde bereketi ifade edin.

Semboller güçlüdür.Kapınıza bir şans parası asmak, evinizde bereketi ifade eden balıklar, narlar, 8 rakamları, kırmızı renkler, su şelaleleri kullanmak uğurludur.

Bereket vazosu yapın.

Her gün cebinizdeki kuruş paraları atacağınız şık bir çanak edinin. Paraları çanağa attıkça bereketinizin arttığını imgeleyin. Bu çanak bereket alanınızda duruyorsa daha da anlamlı olur.

Evinizde, işyerinizde bereket alanını bulun vecanlandırın.

Feng Shui’de en etkin metod “Uçan Yıldızlar”metodudur. Binanızın yönlere göre duruşuna ve inşaat tarihine göre bir enerji haritası çıkarılır. Bu haritada aktif 8 yıldızı günümüzün güncel bereket alanıdır. Bu yıldız giriş kapınıza, salonunuza, açık ve çok kullanılan bir yere denk geliyorsa şanslısınız. WC, kapalı bir oda ise maalesef bu dönemde maddi tıkanmalar yaşayabilirsiniz. Eğer Feng Shui ile ilgili iseniz bu metodu öğrenmenin sayısız faydaları var. Ya da uzmanlardan birine danışabilirsiniz.

Yeni ev ve işyerlerine geçerken bereketi destekleyecek olanları tespit edin.

Eğer bereket yıldızı 8 ters bir yere geliyorsa yaşam enerjiniz zayıf olacaktır. Yeni bir yere geçmeden en iyisi bu durumu tespit etmektir. Gerekirse o yerden vazgeçin.

Senelik bereket enerjilerini takip edin.

Evinizin inşaası ile birlikte sabit bir enerji haritası oluşuyor. Ancak seneden seneye değişen yıldızlar evinize farklı etkiler taşıyabiliyorlar. Bunları takip etmek en iyisi. Örneğin busene bereket kuzeybatıda. Kuzeybatıda girişiniz, aktif kullanılan, açık, pencereli bir alanınız varsa şanslısınız.Uçan yıldızlar metodu sayesinde evdeki sabit bereket yıldızınızın da her sene nasıl etkilendiğini bulabilirsiniz.Bazı seneler daha aktif, bazı seneler ise baskı altında olabilir. Bunu öğrenmek çalışmalarınıza yön verebilmek demektir.

FENG SHUI’DE BEREKET OBJELERİ

Şans paraları:Geleneksel Çin paralarının yuvarlak formu evrenin sonsuzluğunu, içindeki kare boşluk ise dünyayı simgeler. Evlerin, dükkanların kapılarına kırmızı bir kurdele ile asmak şans getirir.

Su şelalesi:Suyun huzur veren, dinlendiren sesinin yanı sıra su bolluk, bereket ile bağdaştırılır. Feng Shui’de özellikle bereket enerjilerinin yoğun olduğu alanı canlı tutması için kullanılır.

Balık:Balık ve bolluk kelimesi Çin’de aynı şekilde telaffuz edildiğinden zaman içinde balığın bir bereket sembolü olduğu kabul edilmiştir. Özellikle yeni senede balık resmi senelerce bolluk getirsin diye kullanılır.

8 sayısı:Feng Shui’de 20’şer yıllık döngüler vardır. Her 20 yılda bir yeni bir periyoda geçilir. İçinde bulunduğumu zperiyod 2004’te başlayan ve 2024’te son bulacak olan 8. periyoddur. Bu dönemde 8 sayısının uğur getirdiğine inanılır.

Kırmızı renk:Ateş elementinin bereket yıldızını canlandırdığına inanılır. Bu nedenle kırmızı renk bereket için kullanılır.Çin’de neredeyse bütün işyerlerinde, tabelalarda, evlerde kırmızı kullanılır. Yılbaşlarında kırmızı bir zarf içerisinde Çin parası vermek çok eski bir gelenektir.

Mandalina ağacı:Çin’in güneyinde birçok ev ve iş yeri bereket getirsin diye mandalina ağacı koyarlar. Çünkü üzerindeki meyveler ağaca asılmış altınları andırır. Sıklıkla hediye edilen mandalina ağacını geri çevirmek uğursuzluk sayılır çünkü her konuda bereket ve şansa sırtınızı dönmüş olursunuz.

Hoşgeldin kedisi:Japonya’dan çıkmış olan Hoşgeldin kedisine, Çin’dede birçok dükkanın kapısında rastlanır. El sallayarak bereketi davet eden kedi, müşterilerin içeri girerek para harcamalarını teşvik eder.

Sevgili Gönül Dostum güzel kalbinizden öperim 🙏🏻💕🌸🙋🏼

😌🙏🏻🌿 Her dem, bütünün hayrına olması niyetiyle 😌🙏🏻🌿

Tarot Okuyucusu

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!