Sana Bana Özel TAROT DERSLERİ 

Tarot Kartlarınızı Temizlemenin 11 Kolay Yolu

Tarot Kartlarınızı Nasıl Temizler ve Kutsarsınız

1) Tütsü

Tarot kartlarını temizlemek için en popüler yöntemlerden biride tütsüdür. Birçok dini gelenek arınma ritüellerinde tütsü yakar. Batıda, temizlik için kullanılan daha popüler tütsüler beyaz adaçayı, tatlı ot veya palo santo’dur. Çubuk, konik veya sıkıştırılmamış tütsü de kullanabilirsiniz. Kutsama veya temizleme ile bağdaşmış bir tütsü seçin.
Bazı okuyucular destelerindeki her kartı birer birer temizler. Ama eğer tüm deste ile gerçekleştirmek istiyorsanız bunu yapabilrsiniz.
Ayrıca kendinizi veya okuma alanınızı temizlemek de etrafınızdaki enerjiyi arındırmak için iyi bir fikirdir. Okumalardan önce ve sonra (özellikle başka biri için okurken) kendinizi tütsülemek tarot okuyucuları için yaygın bir uygulamadır.
Tütsüden hoşlanıyorsanız, ancak yüksek derecede alerjiye ve/veya dumana karşı toleranssızlığa sahipseniz, bunun yerine uçucu yağlardan yapılmış temizleme spreyleri kullanmanızı öneririm. Temizleme spreyleri işinizi görür.

2) Dolunayın Altında

Tarot destelerinizi bir pencere pervazına veya bir masaya dolunay ışığının onlara çarpacağı şekilde yerleştirin.
Ay evrelerini değiştirdikçe, aynı zamanda yıldız haritasının oniki pozisyonunda da hareket eder. Eğer enerjiyi arttırmak/yükseltmek istiyorsanız, bir niyetle birlikte dolunayın burcunun enerjisini destenize aktarabilirsiniz.
Örneğin Oğlak; iş, kariyer ve otorite ile ilişkilendirilmektedir. Oğlak burcunda bir dolunay olduğunu varsayalım. İş ve kariyer ile ilgili özelliklerle doldurmak için destenizi o ayın altında temizleyebilir ve enerjisini aktarabilirsiniz. O gece veya ertesi gün, kendiniz veya müşterileriniz için iş veya kariyerle ilgili konularda okuma yapabilirsiniz. Desteniz Oğlak tarafından yönetilen konuları okumada biraz daha kuvvetli olur.
Eğer size çok karmaşık geliyorsa ay ışığıyla da yetinebilirsiniz.

3) Güneş Banyosu

Aynı ay banyosu gibi, kartlarınızı güneşli bir gün boyunca veya bol güneş ışığı alacakları bir yerde bırakabilirsiniz. Nemli veya rutubetli bir yerde yaşıyorsanız bunu tavsiye etmem çünkü kartlarınızda deformasyona sebep olabilir.

4) Ses Çanağı

Bazı toplumlar çanakların sesinin insanları veya nesneleri temizleyebileceğine ve uyum sağlayabileceğine inanıyorlar. Çanağı çalarken, destenizi çanağa ya da çanağın bulunduğu yere yerleştirin. (Tibet çanağı olarakta bilinir.)

5) Reiki

Reiki, eller yoluyla kanalize edilen enerjiyi kullanan bir enerji iyileştirme sistemidir. Geleneksel olarak, uygulayıcılar sistemde bir öğretmen veya kurum tarafından sertifikalandırılmaktadır. Reiki’yi biliyorsanız, kartlarınızı temizlemenin bir yolu olarak deneyebilirsiniz. Reiki sertifikasına sahip değilseniz, kartları elinizde tutarken bir niyetle meditasyon yapmayı deneyin.

6) Tuz

Birçok okuyucu tuz yöntemine dua ediyor. Kartlarınızı plastikle sarın ve desteyi bir tuz kabına gömün. Bu fikir sizinle rezone oluyorsa deneyin.

7) Kristaller

Kullanmıyorken destenizin üzerine bir clear quartz yerleştirin.

Ayrıca:
Clear quartz – Desteyi temizler ve kartların enerjisini arttırır.
Selenit – Temizler ve hami varlık/ruh rehberiyle (spirit guide) bağlantı kurma
Siyah Turmalin – Topraklama, negatif enerjiyi emer.
Ametist – Kuvarsın aynı özellikleri + psişik duyuları ve sezgiyi arttırır.

*Kristalleri kartlarınızın altına, arasına veya üstüne yerleştirebilirsiniz.

8) Destenin Üzerine Tıklatma

Kapıya tıklatır gibi destenizin üzerine 3 kere vurun. Kartları temizler ve uyandırır.
(Daha çok animizmde kabul gören bir durumdur)
-Animizm ya da Canlandırmacılık: 1. Doğanın bir bütün olarak ve her varlığın teker teker maddi varlığının ötesinde bir de ruha sahip olduğunu kabul eden görüş. 2. Doğal olaylar, hayvanlar ya da doğada var olan başka nesnelere bir ruh izafe ederek bunlara tapınma temeline dayanan din anlayışı.

9) Kartlara Üfleme

Bazı okuyucular desteyi havaya uçurarak ve üzerine üfleyerek kartlarını temizlerler.
-Kart oyunu Baccarat’ta oyuncuların kötü şansı ortadan kaldırmak için kartlara üflediği bir gelenek vardır. İyi şans için zarlara üflenmesi gibi.

10) Görselleştirme ve Meditasyon

Görselleştirme veya meditasyon teknikleri tarot kartlarını temizlemede etkilidir. Kartları temizleyen bir ışık topu ya da artık enerjiyi uzaklaştıran bir rüzgar hayal edebilirsiniz. Sizin hayal gücünüze kalmış bir durum.
Benzer şekilde, bazı okuyucular kartlarını temizlemek ve enerji yüklemek için dualar okurlar. Kartlarınız için bir meditasyon veya dua geliştirirken kendinize, destenizin size nasıl yardımcı olmasını istediğinizi sorun. Örneğin; ruhunuza ya da yüksek benliğinize rehberlik etmek, müşterilerinize sunmak, iyileşmeye yardım etmek vb.

11) Desteyi Yeniden Sıralama ve Karma

Öncelikle Major Arcanadan başlayarak, ardından Minor Arcananın her bir takımını sıralayın ile yeniden sıralayın. Bunu yaparken her bir karta kısaca bakın ve okumalarınızda size sunduğu özel mesajı hatırlayın. Kartlarınız sınıflandırıldığında ve sıralandığında enerjinizle birlikte karıştırmaya başlayın ve yeniden canlandırın.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!