RİTÜELLER Sana Bana Özel 

Helenik Ev Temizleme & Kutsama Ritüeli

Evimiz hepimizin sevdiği ve korumak istediği özel yaşam alanlarıdır. Ancak kimizi zaman bir çok sebepten dolayı evimiz negatif ve diğer düşük titreşimli enerjiler tarafından huzursuz,kirlenmiş ve kutsallıktan uzak bir yer haline gelebiliyor. Yapılan bu ritüelle evimizi bunlardan temizleyebilir ve kutsayabiliriz.

Hestia

İlk olarak Tanrıça Hestia’yı evimize davet ediyoruz.Çünkü Hestia aile ve günlük ev hayatı ile bağlantılı bir Tanrıçadır.Ben bunu internetten bulubileceğiniz antik bir Orphic hymn ile yaptım. Türkçe olarak bulmak mümkün mü bilmiyorum ama eğer bulamazsanız da içinizden geldiği gibi Tanrıça Hestia’yı öven ve onun özelliklerini vurgulayan bir dua ile Tanrıçayı ritüel için davet edebilirsiniz.

Çağırım sonrası Tanrıça Hestia’dan evinizdeki tüm kötülükleri ve negatif enerjileri göndermesi ve evinizi kutsaması için dua edin sonra da bir adak sunun. Adak olarak buhur yakmanızı önerebilirim.

Apollon ve Poseidon

Ritüelin bu kısmında bir kase içinde temiz içme suyu ve deniz tuzu gerekiyor. Sonra Apollon ve Poseidon’a dua ediyoruz.

‘’ Ey Apollon ve Poseidon,sizleri çağırıyorum bu suyu kutsamanız ve tüm kötülükleri bu evden göndermeniz için. ’’

Apollon bir ışık Tanrısı olarak kötülükleri kovacak,Poseidon ise yıkımla da ilişkili bir Tanrı olarak kötülükleri kökünden söküp atacaktır.

Duamızı ettikten sonra kutsanmış suyumuza elimizi batırıyoruz ve evde bulanan her duvara,zemine,tavana hatta dolaplara her seferinde elimizi ıslatarak hafifçe bastırarak dokunuyoruz.

View attachment 8494

İşlemi bitirdikten sonra Tanrıçaya ve Tanrılara dua etmeyi unutmayın,şöyle bir dua edebilirsiniz.

‘’ Teşekkürler ediyorum Apollon’a,Poseidon’a ve Hestia’ya kutsadıkları için bu evi varlıklarıyla.Tanrıçam Hestia evimi her zaman sıcak,huzurlu ve ailemi bir arada tutsun.’’

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!