Sana Bana Özel TAROT DERSLERİ 

Tarotun Saraylı Kartlarını Yorumlamak

Tarotta yorumlaması en zor kartlardır, Saraylılar. Sadece yeni başlayanlar değil, bu konuda uzmanlaşmış kişiler bile saraylı kartları yorumlamakta güçlük çekebilir. Saraylı kartlar, genelde kişileri temsil eder. Hayatınızdaki başka kişilere olduğu gibi size ya da karakterinizin bir yönüne de işaret edebilir.

Değnekler, ateş grubu (koç, aslan ya da yay burcu); Kılıçlar, hava grubu (ikizler, terazi ya da kova burcu); Paralar, toprak grubu (boğa, başak, oğlak burcu) ve Kupalar su grubundan (akrep, balık, yengeç burcu) kişilere denk gelir. Krallar olgun ve yaşlı erkeklere; Şövalyeler genç ve tecrübesiz erkeklere; Kraliçeler her yaştan kadınlara; Prensler ise çocuk, genç ve ergenlere işaret eder. Örneğin falınızda Değnek Kralı çıktığında, bu genelde Koç, Aslan ya da Yay burcu veya ateş grubu özellikleri taşıyan olgun bir erkek anlamına gelir.

 Bazen kartlar kişiliğimizin belli bir yönünü vurgular ya da o kartta temsil edilen özelliklere uygun davranmamızı öğütler. Örneğin siz boğa burcu bir kadın olabilirsiniz, ama size Kupa Kraliçesi çıktığında bu kart Yengeç, Balık ya da Akrep burcu başka bir kadını temsil edebileceği gibi duygusal yanınıza dikkat çekiyor da olabilir. Dolayısıyla, Kralları ve Kraliçeleri yorumlarken bağlama ve sezgilerinize bakmanız gerekir.

Bunun dışında Şövalyeler özellikle de Değnek ve Kılıç şövalyeleri, ani hızlı değişiklikliklere ve taşınmalara işaret edebilir. Şövalyeler, yaşları ne olursa olsun genelde olgunlaşmamış erkeklerdir. Kupa Şövalyesi 44 yaşında bir ana kuzusuna,  Kılıç Şövalyesi kırıcı ve kafası karışık bir erkeğe, Değnek Şövalyesi yaşlı bir çapkına, Para Şövalyesi ise kaba ve faydacı birine işaret edebilir.

Prensler ise hemen her zaman haber demektir. Gelen haberler iyi ya da kötü olabilir, fakat sonuç kartı Prens çıkıyorsa konuyla ilgili kısa süre içinde bir haber almanız mümkündür. Prenslerin verdikleri mesaj, elementlerine göre değişir. Romantik Kupa Prensi duygusal bir mesaj verirken ateşli Değnek Prensi tutkulu bir mesaj getirebilir, Akıllı Kılıç Prensi ise size sevdiği bir film ya da kitaptan bahsedebilir (Akıllı Kılıç Saraylıları için entelektüel konulardan bahsetmek genelde bir sevgi belirtisidir).

Saraylı kartlar, sonuç kartı olarak çıkıyorsa ve çıkan kartın sizi temsil ettiğini düşünüyorsanız sonuç size bağlıdır. Başka insanlara ya da kişiliğinizin belirgin olmayan yönlerine işaret ediyorsa sonuç, sizin dışınızdaki kişilere ya da durum karşısında kartta temsil edilen özellikleri göstermenizi bağlı olabilir.

Karttaki kişinin sizi temsil etmediğini düşünüyorsanız ilişkinize üçüncü kişiler dahil olabilir. Örneğin siz duygusal ve yengeç burcu bir Kupa Kraliçesi iseniz ve falınızda ateşli ve tutkulu Değnek Kraliçesi çıkıyorsa bu başka bir kadının (bu ilgilendiğiniz kişinin etrafındaki herhangi bir kadın olabilir, aldatmayı saptamak için diğer kartlara da bakmak gerekir) ilişkinize karıştığı anlamına gelir. İmparatoriçe kartı ise size işaret etmiyorsa sevgilinizin annesine ya da kaynananıza işaret eder.

Saraylı Kartlar ve Karşılık Geldiği Burçlar:

Kılıç Prensi: İkizler, Terazi veya Kova burcu bir çocuk
Kılıç Şövalyesi: İkizler, Terazi veya Kova burcu genç bir erkek
Kılıç Kralı: İkizler, Terazi veya Kova burcu bir adam
Kılıç Kraliçesi: İkizler, Terazi veya Kova burcu bir kadın

Değnek Prensi: Koç, Aslan veya Yay burcu bir çocuk
Değnek Şövalyesi:  Koç, Aslan veya Yay burcu genç bir erkek
Değnek Kralı:  Koç, Aslan veya Yay burcu bir adam
Değnek Kraliçesi:  Koç, Aslan veya Yay burcu bir kadın

Kupa Prensi: Yengeç, Balık veya Akrep burcu bir çocuk
Kupa Şövalyesi: Yengeç, Balık veya Akrep burcu genç bir erkek
Kupa Kralı: Yengeç, Balık veya Akrep burcu bir adam
Kupa Kraliçesi: Yengeç, Balık veya Akrep burcu bir kadın

Para Prensi: Boğa, Başak ya da Oğlak burcu bir çocuk
Para Şövalyesi: Boğa, Başak ya da Oğlak burcu genç bir erkek
Para Kralı: Boğa, Başak ya da Oğlak burcu bir adam
Para Kraliçesi: Boğa, Başak ya da Oğlak burcu bir kadın

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!