OLUMLAMALAR & ŞİFA Sana Bana Özel 

Bloke olmuş kök çakrayı dengelemek

Bloke olmuş kök çakrayı açmak için çeşitli teknikler vardır. Bunların başlıcaları fiziksel aktivite, meditasyon ve enerji şifasıdır.

Herhangi bir fiziksel aktivite, kök çakranın açılmasına yardımcı olabilir. Örn: Yürüyüş, ev işleri yapmak, yoga, dans.. Hangi fiziksel aktiviteyi seçerseniz seçin, işin anahtarı anın içinde ve hareketinizin farkında olmaktır.

Kök çakrayı açmak için meditasyon yöntemlerini de araştırabilirsiniz. Ayrıca ilerleyen sayfalarda detaylı şekilde anlatacağım iyileşme tavsiyelerinin yanında, kendi bireysel çabanızla da bu enerji merkezinin (ve bütün enerji merkezlerinin) efendisi olabilirsiniz. Ek olarak, iyileşme çabalarınızla alakalı profesyonel destek almaktan da çekinmeyin.

Kök çakrayı iyileştirirken karşılaşılan genel belirtiler

1) Yaşamsal ihtiyaçları karşılamakta sürekli olarak zorlanmak : Beslenme, fatura ya da kira vb.gibi temel ihtiyaçlarımızı karşılamak bizim için sürekli bir mücadeleyse, enerji çalışmalarımız kök çakraya faydalı olacaktır. Kök çakrayı iyileştirmek; zarar verici davranışlarımızdan, yokluk ve kıtlık düşüncelerinin hakim olduğu inanç kalıplarımızdan çıkmamıza odaklanır.

2) Sürekli bir güvensizlik hissiyatı : Kök çakramız dengesizleştiğinde, bizim için dünyada güvende hissetmek çok zor olacaktır. Bu güvensizlik hissiyatının yansımasına örnek verecek olursak; sağlığımız, ekonomik durumumuz, dünyevi gelişmeler vb.. Hatta en küçük şeylerde bile paranoyak düşüncelere kapılabiliriz. Kök çakrayı iyileştirmek, bu korkuların iyileştirilip yerlerine daha yapıcı enerjilerin hayatımıza girmesine destek olarak gerçekleştirilir.

3) Korku temelli yaşam : Hayatımızın korku temelinde işlediğini fark edersek, kök çakrayı iyileştirmek bu duruma faydalı olacaktır. Korkularımızın yerine daha dengeli bir yaşam perspektifi yerleştirdiğimizde, hayatta aldığımız kararlar bizi daha dengeli hale getirecektir. Enerjimizi korku temelinden daha dengeli bir hayata bakış açısına yönelttiğimizde, gerçek isteklerimizin ve tutkularımızın daha çok farkına varmaya ve bu istek ve tutkularımızı yerine getirmek için çabalamaya başlarız.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!