OLUMLAMALAR & ŞİFA Sana Bana Özel 

Kök çakrayı açmak ve iyileştirmek için yöntemler

Ayakta durun

Kök çakrayı iyileştirmek için bu basit yöntemi deneyebilirsiniz. Omuzlar hafif geniş ve üst beden rahatlamış şekilde ayakta durun. Kollarınız ve kalçanız rahat bir şekilde pozisyon alın. Derin nefes alın ve her nefes verdiğinizde, dünyayla olan bağlantınızın kuvvetlendiğini hissedin.

Duş alın

Basitçe duş almak, kök çakranın temizlenmesi ve iyileşmesine yardımcı olur. Duş alırken vücudunuzun ve vücudunuza değen suyun farkında olun. Her banyoyu bir meditasyona dönüştürebilirsiniz. Zihinsel, ilüzyonik dünyayla bağlantınızı koparın ve duş alırken sadece duş alın. Vücuttaki toksinlerin ve negatif enerjinin suyla birlikte akıp gittiğini düşünün.

Hareket edin

Her gün yapacağınız fiziksel hareketler kök çakrayı iyileştirmek için en iyi yöntemdir diyebilirim. Koşmak, ev işlerini halletmek, spor vb.. Buradaki kilit nokta, bedenin ve hareket hissiyatının farkında olmaktır. Farkındalık iyileşmek için anahtardır. Yapıyor olduğunuz her şeye getirdiğiniz farkındalık bir iyileşmedir çünkü sizin özünüz, ruhunuz saf bilinçtir.

Yürüyüş yapın ve topraklanın

Doğada olsun ya da kalabalık bir sokakta olsun, attığınız her adımın farkında olun. Nefesinize ve attığınız adımlara dikkat edin. Attığınız her adımda, ayaklarınızın yere temasını hissedin. Yürüyüş gibi basit bir şeyde bile yapılacak farkındalık tekniği, kök çakranın aktive olmasına yardımcı olur ve sizi dünyaya bağlar.

Çıplak ayakla toprakta ve çimde kendinizi topraklamak da kök çakranın dengelenmesine faydalı olur. Basitçe yalın ayakla çime ya da toprağa temas edin. Dünyayla olan bağlantınızı ve köklerinizi hissedin. Dünyanın enerji bedeniyle, bizim enerji bedenimizin bağlantı noktası, ayaklarımızın altındaki çakralar vasıtasıyla olur.

Dans edin

Dans etmek kök çakrayı açmak için çok güzel bir yöntemdir. Kalabalık bir ortamda ya da tek başınıza dans edin. Ritmin sizi ele geçirmesine ve bedeninizin özgürce hareket etmesine izin verin.

Yoga

Düzenli yoga yapmak kök çakrayı açmak, iyileştirmek ve dengelemek için harika bir yöntemdir. Kök çakra için uygun yoga hareketlerini ilerleyen başlıklarda bulabilirsiniz.

Kırmızı

Kırmızı renkli kıyafetler giymek, ev ya da iş ortamınıza kırmızı dekoratif eşyalar eklemek, size kök çakranın enerjisini hatırlatacaktır.

Meditasyon yöntemi olarak ise canlı bir kırmızı rengi kök çakranızın bulunduğu bölgede gözünüzde canlandırabilirsiniz. Biraz daha detaylı açıklayacak olursak; kendinizi rahat hissedeceğiniz bir pozisyonda (uzanarak, oturarak, bağdaş kurarak vs.) gözlerinizi kapatın ve kök çakranın bulunduğu bölgede, parlayan kırmızı bir enerji topu hayal edin (zihninizde kök çakranın bulunduğu alanda görselleştirin). Bu ışığın parladığını ve kök çakranızdan aşağıya bacaklarınıza doğru yayıldığını ve sizi dünyaya toprakladığını hayal edin. Aynı zamanda bu ışığın kök çakra çevresindeki blokajları da nazik bir şekilde kaldırdığını hayal edebilirsiniz.

Cinsel temas & tetikleme

Bu yöntem çok basittir ama biraz derinlemesine farkındalık gerektirmektedir. Eşinizle/sevgilinizle ya da tek başına da yapabilirsiniz. Cinsel tetiklemeyi enerji merkezine ve çevresine bağlanma aracıi olarak kullanıyoruz. Uzanır bir pozisyondayken gözlerinizi kapatın. Fiziksel temas yoluyla ya da hayali bir şekilde kendinizi cinsel olarak tetikleyin ve gaza gelip devamını getirmeyin adgsj Belirli bir süre kendinizi tetiklediğinizde, cinsel organlarımızın olduğu bölgenin biraz daha derinlerinde belirli bir titreşim hissedeceksiniz. Yavaşça farkındalığınızı cinsel tetiklemeden ve cinsel düşüncelerden, bu titreşime kaydırın ve daha sonra tüm farkındalığınızla bu titreşimle bir olun. Enerji bedenindeki bu titreşimin giderek genişlediğini ve kasık bölgesiyle tüm bacaklara yayıldığını hissedin. 5-10 dk lık bir meditasyon vücudun alt bölgesini inanılmaz şekilde canlandıracaktır.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!