GİZLİ İLİMLER Sana Bana Özel 

4 – DÖRT SAYISININ NUMEROLOJİSİ TAROT OKUYUCUSU

Nümeroloji, 13.000 yıldan fazla bir süredir evrenimizdeki en ilgi çekici bilimdir. Sayılar yaşamlarımız üzerinde muazzam bir etkiye sahiptir ve tek haneli sayılar güçlü enerjiye sahiptir. İkinci sayı ikiliği temsil eder.

İki sayısı, eski ve dini metinlerin çoğunda sembolize edilen çok önemli bir enerji içerir. Şimdi bildiğimiz gibi, kardinal sayılar (1’den 9’a kadar) var olan tüm sayıları oluşturur.

Tüm zamanların en ünlü matematikçilerinden biri olan Pisagor, sayıların Evrenimizdeki her şeyi tam anlamıyla açıklamak için kullanılabileceğine inanıyordu.

4 – DÖRT SAYISININ NUMEROLOJİSİ TAROT OKUYUCUSU

DÖRT SAYISININ ENERJİ FREKANSI

Dört, Numeroloji’deki 9 tek haneli kardinal sayının “Temel Oluşturucusu” dur. Bunun nedeni, kararlılık, güvenlik, pratiklik ve siparişe dayalı işçi enerjisinin güçlü erkeksi titreşimini ortaya çıkarmasıdır.

Dördüncü sayı, bazen kontrol ve hatta kısıtlamanın bir yönünü içeren gayretli ve hedefe yönelik bir frekansı yansıtır. İstediğinizi elde etmek için asla köşeleri kesmeyi değil, şeyleri tamamlamak sessiz, içe dönük bir zihniyet kullanmaktır.

4 sosyal bir titreşime yol açmasa da, kalıcı değerin temellerini oluşturan bir enerji olan “Dünyanın Tuzu” nu yansıtır. Bu fiziksel olarak içinde bizden biri olmadan yaşayamayacağımız bir şeydir. Dört, içsel düşüncelerin fiziksel olarak pratik bir şekilde ortaya çıkmasıyla ilgilidir.

4 Numara’nın etrafında dönen birçok kavramın olması tesadüf değildir. Birden fazla kültür ve gerçeklikte bulunan bazı örnekleri şunlardır:

4 Element: Hava, Toprak, Ateş ve Su

4 Kutsal Yönler / Kardinal Noktalar: Kuzey, Doğu, Güney ve Batı

4 Mevsim: İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış

Ayın 4 Aşaması: Yeni ay, dolunay, ilk dördün, karanlık ay

4 Rüzgar: Haç ve gamalı haçların 4 tarafı tarafından tasvir edilmiştir, örneğin

4’ün stabilize enerjisi, metodik bir organizasyon ve güç duygusu ile zor görevleri üstlenebileceğini yansıtır. Dört numara tarafından taşınan diğer önemli özellikler arasında sabır, verimlilik, güvenilirlik ve itaat sayılabilir.

Bu titreşim kendiliğinden veya yaratıcıdan farklı olarak daha geleneksel ve gelenekseldir. Bir başka eğlenceli gerçek: Pisagoryalıların üçüncüsü “ilk gerçek sayı” olarak gördükleri gibi, dördüncüyü mutlak “mükemmel” sayı olarak gördüler.

DÖRT SAYISININ GÖRSEL YORUMU

Dört sayı, kuşkusuz doğal enerjisini yansıtan bir şekle sahiptir. Meydanı düşünün. Bir meydanın 4 eşit tarafı vardır, organizasyonun manevî ve titreşimsel önemini, sağlamlığını ve temel olarak nasıl dayanacağını gösterir. Kareler, aynı zamanda düz kenarlı bir tavrı simgeleyen 4 sert açıya sahiptir – biri “kare” olarak adlandırıldığında. Ancak “kare” olarak adlandırılmanın bir iltifat olduğu düşünülmelidir; bir karenin zayıf noktaları yoktur, her tarafta eşit ve dengelidir ve dinamik veya daireselin aksine sabit ve statiktir.

DÖRT SAYISI VE ASTROLOJİ

Astrolojik zodyakın dördüncü işareti Yengeç’tir. Ay’ın yönettiği tek işaret budur. Bu nedenle Ay, içsel benliğin, duygularımızın ve arzularımızın ilahi kadınsı yansıması olduğu için, burç “Özenle İlgilenme Enerjisi” olarak kabul edilir.

Yengeç, bu işaretin özelliklerini çok açık bir şekilde göstermektedir. Bir yengeç, çok hassas ve yumuşak bir iç alan enerjisi tutarken, sert bir dış kabuğa da sahiptir.

Yengeç her türlü değişikliğe direnir ve sonra kendilerini korumak için içlerine çekilir. Bir su işareti olarak, yengeç doğal olarak muhteşem dedektiflerdir ve Kardinal dörtlü olarak inisiyatiftirler. Ancak duyguları onları yönetir, bu da kırılganlığa karşı bir güç dengesi yaratır.

DÖRT SAYISI VE TAROT

Tarot destesinde Büyük Arkana serisinin dördüncü kartı İmparator’dur. İmparator, tarot destesinin “baba figürü” gibi, otorite ve erkeklikte nihai mertebe olarak kabul edilir. Hem koruyucu hem de sağlayıcıdır.

İmparator etrafındaki insanlara güvenliği sağlayan ve bilgelikle yardım etmek için kişisel deneyimlerini kullanan kişidir. Yolculuğu sırasında edindiği bilgelik aracılığıyla, kendinden sonraki nesillere rehberlik eder.

İmparator, kaostan kolayca düzen yaratır, çünkü sezgisini tamamen planlar ve nihai eylem planını tasarlar. Bu, fikirleri fiziksel alana gösterme yeteneğini gösterir. Ayrıca taştan yapılmış, kesinlikle güvenli ve sağlam bir tahtta oturuyor.

DÖRT SAYISI VE ENERJİ İÇERİĞİ KABUL ETME YETENEĞİ

Dört, uzun süre dayanacak bina temellerinin enerjisini kapsar. Hedefe ulaşmak ne kadar sürerse sürsün, bir 4 enerjinin zihinsel güçlerinden faydalanırken, hedeflere doğru olumlu adımlar atar.

Evren her zaman yanımızda ve planlarınıza doğru gerekli hazırlık ve çabayı gösterdiğiniz sürece yolculuğunuz boyunca ilerlemenize yardımcı olacaktır.

Sevgili Gönül Dostum güzel kalbinizden öperim 💕🌸🙋🏼

😌🙏🏻🌿 Her dem, bütünün hayrına olması niyetiyle 😌🙏🏻🌿

Tarot Okuyucusu

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!