GİZLİ İLİMLER Sana Bana Özel 

5 – BEŞ SAYISININ NUMEROLOJİSİ TAROT OKUYUCUSU

Numeroloji, 13.000 yıldan fazla bir süredir evrenimizdeki en ilgi çekici bilimdir. Sayılar yaşamlarımız üzerinde muazzam bir etkiye sahiptir ve tek haneli sayılar güçlü enerjiye sahiptir. İkinci sayı ikiliği temsil eder.

İki sayısı, eski ve dini metinlerin çoğunda sembolize edilen çok önemli bir enerji içerir. Şimdi bildiğimiz gibi, kardinal sayılar (1’den 9’a kadar) var olan tüm sayıları oluşturur.

Tüm zamanların en ünlü matematikçilerinden biri olan Pisagor, sayıların Evrenimizdeki her şeyi tam anlamıyla açıklamak için kullanılabileceğine inanıyordu.

5 – BEŞ SAYISININ NUMEROLOJİSİ TAROT OKUYUCUSU

BEŞ SAYISININ ENERJİ FREKANSI

Numeroloji’deki beş numaralı sayı, tüm kardinal sayıların (tek basamaklar, 1 ila 9) en ilginç ve dinamiklerinden biridir.

5, özgürlük arayışı, isyan, uyarlanabilirlik, öncü, yenilikçilik, macera, idealizm, huzursuzluk, bağımsızlık ve en önemlisi: değişim gibi birçok güçlü özellik ile karıştırılmış güçlü bir titreşim frekansına sahiptir.

Beşinci sayının birçok sembolik ilişkisi vardır, örneğin:

5 duyu

Gövdedeki 5 çıkıntı (4 bacak ve kafa)

Yıldızlar (5 puanla)

İngilizce alfabesinde 5 ünlü

Hamsa El

Beş numara, tüm tek basamaklı sayıların en aktif frekansını verir. Beş numara hakkında en ilgi çekici olan şey, erkeksi ve kadınsı enerjinin neredeyse eşit parçalarına sahip olmasıdır – bunu yapabilen için tek kardinal sayı.

Bununla birlikte, eril ve kadınsı özelliklerin bir karışımı olmasına rağmen, 5’in normalde birçok cesur niteliği olan daha güçlü bir kadınsı tarafı olduğu bulunmuştur.

5’in doğal olarak zorlayıcı nitelikleri, kendileri için çok cesur bir tarafa sahip – beş numaralı, öngörülemezlik, her zaman hareket halinde olma ve özlem değişikliği enerjisini yayıyor.

Bu sayı sadece istekleri değiştirmekle kalmaz, onları dönüştürür de. Esnek ve uyarlanabilir doğası nedeniyle, bu enerji değişimi oldukça sorunsuz bir şekilde üstlenir. Beklenmedik değişime anında uyum sağlar – ancak 5 ile bu değişiklik muhtemelen baştan sona planlanmıştır.

5, her türlü özgürlüğe öncelik vermek etrafında dönen bir titreşim frekansını yansıtır; yapıcı, kişisel ve kolektif. Beşinci sayı asi özellikleri gösterdiğinden, toplum içinde bir konformist olmak ya da bireysellikten vazgeçmeyen kurallara uymak basitçe göz ardı edilir.

Beşinci sayının geniş özellikleri, hükümet, toplumsal, din ve eğitim ortamları gibi inanç sistemleri ve sınırlarını içeren her şeyle ilgilidir.

BEŞ SAYISININ GÖRSEL YORUMU

Beş numara, kendi içinde, canlı enerjisini kendi içinde açıklayan bir şekle sahiptir. Neredeyse sürekli hareket halinde olan bir kasırga olarak tanımlanabilir. 4 sayısının şeklini 5 rakamıyla karşılaştırırsak, fark açıktır. 4’ün enerjisi pratik ve kararlıdır. Bir kare düşünmek gibi. Bununla birlikte, 5, görünüşte rastgele özelliklerle amaçsızdır. 5 köşeli bir yıldız ve nasıl bir çizebilir veya izleyebilir düşünün – kelimenin tam anlamıyla her yerdedir! Bu, beş sayının iç enerjisini göstermeye kolayca yardımcı olabilir.

BEŞ SAYISI VE ASTROLOJİ

Astrolojik zodyakın beşinci işareti Aslan’dır. Bu sabit ateş işareti 5 Numara ile güçlü bir şekilde titreşir – Aslanlar kendinden emin bir coşku ve enerji patlamasına sahiptir.

İdealizm için, bir süreci ya da değişikliği hızlı bir şekilde başlatmak için her şeye ateş açan bir güce sahiptirler. Şimdi açık olması gereken bir başka gerçek de Aslan’nın doğum astrolojisinde 5. evi yönetmesidir!

Aslan, onları efsanevi yapan canlı ve karizmatik bir enerjiye sahiptir. Hayattan daha büyük bir tavırla Aslan, Aslan’ın sembolü ile tasvir edilmiştir. Aslan sadık ve kendine güvenen bir kişiliğe sahiptir ve hepimiz asla bir aslanla karşı karşıya gelmek istemeyiz.

Tesadüfen değil, zodyak özellikleri ile ilgili olarak, Aslanlar 5 – dinamik enerji ile aynı şekilde eşleşmişlerdir. Bir aslanı köşeye sıkıştırmaya ve istemedikleri bir şeyi yapmaya zorlarsanız, aklınızın alamayacağı isyankar yollarını ortaya koyacaklardır.

BEŞ SAYISI VE TAROT

Tarot destesinin Büyük Arkana serisinin beşinci kart Aziz’dir. Bu adam Yüksek Rahibe’nin karşılığı olarak görülebilir. Bu kartın görseli, anlamını yarı karmaşık bir şekilde açıkça ortaya koymaktadır.

Aziz’in asası üç alem üzerinde – zihinsel, fiziksel ve ruhsal – sahip olduğu kontrolü yansıtır. Aklın bilinçli ve bilinçaltı yönleri arasında güçlü bir denge kurabilir.

Manevi kökenli bir öğretmendir ve kutsal Kaynağa güçlü bir şekilde bağlı olmaktan aldığı rehberlik konusunda güvenilen biri.

Bu kart göründüğünde, beş numaralı enerjiyi yavaşlatmanın bir göstergesi olabilir, çünkü geleneğe saygı duymak veya kendi enerjinizi yaratmak için mevcut bir ihtiyaç vardır.

Bu genellikle bir inanç sisteminde veya dini bir ortamdadır, ancak karttan aldığınız sezgi kendi deneyiminize daha yakın konuşacaktır. Aziz, eski ve kanıtlanmış ritüel uygulamalarına uyum sağlandığında kolayca elde edilen daha yüksek bilince ulaşmak için bir yolu temsil eder.

BEŞ SAYISI VE ENERJİ İÇERİĞİ KABUL ETME YETENEĞİ

5, dinamik ve isyancı enerjinin özüdür; kaçınılmaz değişimin her zaman üzerimizde olduğunu gösteren bir şey olarak doğada esnek olmanın en iyisi olduğunu anımsatır. Her zaman korku temelli düşünceleri serbest bırakmanın bilincinde olarak, beş numara kadar uyarlanabilir olma gücü hepimizin içindedir.

Sevgili Gönül Dostum güzel kalbinizden öperim 💕🌸🙋🏼

😌🙏🏻🌿 Her dem, bütünün hayrına olması niyetiyle 😌🙏🏻🌿

Tarot Okuyucusu

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!