OLUMLAMALAR & ŞİFA Sana Bana Özel 

Zor Zamanları Atlatmak İçin Meditasyon

Zor Zamanları Atlatmak İçin Meditasyon

İnsana iki bin yıl boyunca günahkâr olduğu ve kendisini günahtan kurtarmak zorunda olduğu söylendiği için temel değerleri inkâr ediyorsunuz. İnsan aslen mutlak sevgi ve zarafet içerisinde dünyaya gelir. Neşe ve mutlulukla dolup taşarak dünyaya gözlerini açar. Bu, su götürmez bir gerçektir. Fakat halkın parasıyla geçinen din adamlarının yarattığı korku hükümdarlığı pek çok insanın gözünü korkutmuştur. İnsan tarafından anlaşılması gereken, Tanrı’nın dışarıda bir yerlerde ya da herhangi bir “yer’de olmadığıdır. Tanrı, cömertliğin başladığı yerde, insanın kendi evinde başlar.
Yogi Bhajan- Sözün Gücü

Meditasyon:

AÇILIŞ MANTRASI:
Meditasyona başlamadan önce açılış mantrasını 3 kere söyleyin:
Ong Namo Guru Dev Namo
(İçimdeki ve evrendeki yüce, ilahi bilgeliğin önünde eğiliyorum, yüce bilgeliği selamlıyorum.)

POSTÜR:

  1. Omurganızı dik tutun ve bağdaş kurun. Dizlerinizde sorun varsa yine omurganız dik olacak şekilde bir sandalyede ya da bir koltukta oturabilirsiniz. 
  2. SAĞ dirseğinizi, bedeninizin yanında rahat bir pozisyonda duracak şekilde bükün, karşıyı gösterecek şekilde kaldırın. İşaret ve orta parmaklarınızı gökyüzünü işaret edecek biçimde birleştirin. Serçe ve yüzük parmaklarınızı bükün ve bu iki parmağınızı baş parmağınızın altına yerleştirin.
  3. SOL dirseğinizi, avuç içiniz kalbinizin hizasına (kalbe dönük olarak) gelecek şekilde bükün. İşaret ve orta parmaklarınızı, sağ dirseğinizi işaret edecek biçimde birleştirin. Serçe ve yüzük parmaklarınızı bükün ve bu iki parmağınızı baş parmağınızın altına yerleştirin.
  4. Her iki elinizin işaret ve orta parmaklarının mümkün olduğunca esnek bir şekilde uzamasına özen gösterin. Bu etrafınızda daha güçlü bir elektromanyetik alan yaratılmasına yardımcı olacaktır.

NEFES:

Meditasyona başlarken burnunuzdan yavaş, derin ve kontrollü nefesler alıp vermeye başlayın. Nefes alırken yalnızca ciğerlerinizi değil, karnınızı da şişirmeye özen gösterin. Tıpkı bir balon gibi…

Nefes alıp vermeniz düzene girdiğinde burundan aldığınız nefesi iki kaşınızın arasına (üçüncü gözünüze), oradan da sol elinizdeki işaret ve orta parmağınızın tam altında bulunan kalbinize gönderin ve usulca nefes verin.

GÖZLER:
Meditasyon sırasında gözlerinizi kapatabilir ya da hafifçe açarak burnunuzun ucuna odaklanabilirsiniz.

BİTİRİRKEN:
Postürünüzü (duruşunuzu) bozmadan üç kere derin nefes alın ve nefesinizi yavaşça serbest bırakın.
3 kere ‘Sat Nam’ (Gerçek Benim Kimliğimdir) mantrasını tekrar edin.

BERABERİNDE ÖNEREBİLECEĞİM MANTRA:
https://soundcloud.com/whitesunmusic/08-akal-instrumental-1
https://soundcloud.com/whitesunmusic/09-akal-1

Akal- Sonsuz ve sınırsız olan evrenin adıdır.
Ayrıca, hayatını kaybedenlerin ardından ‘Ölümsüz’ anlamında kullanılır.

ZAMANLAMA:
Her gün 11 dakika. 
Meditasyonla henüz yeni tanışıyorsanız 3-5 dakika ile de başlayabilirsiniz.
40 gün boyunca devam edebilir, bu meditasyon üzerinde uzmanlaşabilirsiniz.

ETKİLERİ ÜZERİNE: 11 Mayıs 1980 yılında Yogi Bhajan tarafından öğretilen bu meditasyon zor zamanlarla yüzleşmeye hazırlanan yogilerin ayakta kalıp görevlerine devam etmelerini sağlamak üzere verilmiştir.
Sağlığınızı ve bağışıklık sisteminizi korumanız için gerekli şartları oluşturan bu meditasyon kırmızı ve beyaz kan hücrelerinin dağılımını da dengeleyici etkiye sahiptir.

​Sat Nam.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!