ASTROLOJİ Sana Bana Özel 

URANÜS BURÇLARDA

Ani değişim,devrim,isyan,teknoloji,bağımsızlık,sıra dışılık,özgünlük ve özgürlük Uranüs’ün anahtar sözcükleri ve konularıdır.Wilhelm Herschel tarafından 13 Mart 1781 yılında keşfedilmiştir.Tüm Zodyak çevresini yaklaşık 84 yılda döner.Her burçta ortalama 7 yıl kalır.Uranüs toplumun kurallarının ötesinde bir gezegendir.Sisteme düzene karşı olan asiliği ve teknolojiyi gösteren Uranüs’ün ışığı çok güçlü ise doğum haritamızda güçlü bir gezegene açı yapıyorsa eğer (yükselen,mc gibi) bir anda bir şey yakalayıp çok güçlü ve başarılı olabiliriz.Uranüs bir anda ilham verir.

Arketip olarak;bilim adamları,mucitler,elektrikçiler,asiler,devrimciler,ve uzaylıları temsil eder.Uçmak,uçak, havaalanları,nasa,büyük teknolojik fabrikalar,termik santraller,internet,teknoloji ve şimşek Uranüs’ün temsil ettikleridir.Mitolojide şimşek tanrısı Thordur.Her zaman ani olaylar getirir.Gerçeğin açığa çıkmasını sağlar.Uranüs çok net bir gezegendir karışıklık yoktur.Satürn ve Merkür’e açı yaptığında olumlu etkiler getirir.İyi bir Uranüs konumu varsa kişinin kendi kurallarını koyan farklı bakış açısına sahip biri olabilir.Kötü açılarda anlaşılması zor biri olabilir.Uranüs vücutta sinir sistemine bağlı olarak felci yönetir.Doğum haritasında 1.ev ve 10.ev’de olumlu çalışır.

Uranüs Koç

Doğum haritasında Uranüs Koç olan kişilerin liderlik ve girişimcilik algısı gelişmiştir.Kendi hakimiyetlerini kurmak isterler.Hiç akla gelmeyen daha önce yapılmamış şeyleri başlatabilme potansiyelleri vardır.

Uranüs Boğa

Doğum haritasında Uranüs Boğa olan kişilerin para ve yatırım algıları değişiktir.Kişi kendine özgü maddesel güven ve değer anlayışını oluşturur.Geleneksel yöntemlerden farklı şekilde para kazanma görülür.Yeni lezzetler ve yeni keyifler keşfederler.

Uranüs İkizler

Doğum haritasında Uranüs İkizler olan kişilerin kendilerine has düşünce ve iletişim tarzı vardır. Klasik iletişim şekillerinden ve yerleşik düşünce yapılarından özgürleşme isteği görülür.Bu konum kişinin yaratıcılığını arttırır.

Uranüs Yengeç

Doğum haritasında Uranüs Yengeç olan kişilerin kendi iç dünyalarına göre özel bir güvenlik duygusu vardır.Duygusal olarak tahmin edilemezlik ve duygusal düzensizlik görülebilir.Kişi ailesinden geçmişinden ve ait olma duygusundan sıyrılarak özgürleşir.

Uranüs Aslan

Doğum haritasında Uranüs Aslan olan kişiler kendilerini özgürce ve sıra dışı bir şekilde ifade ederler.
Kişi bazen sadece dikkat çekmek ve farklı olmak adına tuhaf ve isyankar olabilir.Yeni eğlence yöntemleri ve keyifleri bulabilir.İnternet üzerinden şöhret olabilir.

Uranüs Başak

Doğum haritasında Uranüs Başak olan kişilerin günlük yaşam tarzları sıra dışı olabilir.Bazen bu durum tutarsızlaşabilir.Sağlık sektöründe yenilikler hastalıkların tedavisinde sıra dışı buluşlar ve iş hayatında değişim yenilikler bu konuma sahip kişilerden gelir.

Uranüs Terazi

Doğum haritasında Uranüs Terazi olan kişiler özgürleşme ve bağlanma ihtiyaçları arasında gelgitler olabilir.İkili ve sosyal ilişkilerde tutarsızlık görülebilir.Kuracağı ilişkinin kendine özgü ve özgürlüğünü ifade edebildiği bir ilişki olması gerekir.

Uranüs Akrep

Doğum haritasında Uranüs Akrep olan kişiler herkesin kendine has bir gücü olduğunu düşünür.Güç takıntısına bağlı olarak özgürleşirler.Toplumun sahip olduğu genel geçer sosyal ve cinsel tabulara baş kaldıran kişilerdir.Sıra dışı cinsel deneyimler yaşayabilirler.

Uranüs Yay 

Doğum haritasında Uranüs Yay olan kişiler inanç özgürlüğünü ve çeşitliliğini kabul eder ve saygı duyarlar.Kendilerine özgü ve sıra dışı bir inanç sistemi ve ahlaki değerleri olabilir.Yeni çılgınlıklar bu konuma sahip kişilerden çıkar.

Uranüs Oğlak 

Doğum haritasında Uranüs Oğlak olan kişilerin toplumsal kurallara karşı sıra dışı bir yaklaşımları vardır.Kendi sorumluluklarını seçme özgürlüğüne sahip olmak isterler.Yeni sistem ve düzenler kurabilirler.Yeni kariyer alanları geliştirebilirler.

Uranüs Kova

Doğum haritasında Uranüs Kova olan kişilerin özgürlük anlayışları kendilerine hastır.Sosyal hedefleri vardır.İnsancıl yaklaşımları ile tanınırlar.Yaratıcı,orijinal ve bulundukları zamanın ötesinde olan kişilerdir.İnsan hakları,doğa ve hayvan hakları için mücadele ederler.

Uranüs Balık

Doğum haritasında Uranüs Balık olan kişilerin kendilerine özgü idealleri vardır.Spiritüel konulara ilgi duyup dine kendilerine göre bir yaklaşım getirebilirler.Tuhaf mistik deneyimler yaşayabilirler.Kadere olan inançları farklı olabilir.Fedakarlık ve yardım yöntemleri değişik olabilir.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!