ASTROLOJİ Sana Bana Özel 

Ülkelerin Burçları

Ülkelerin burçları

TÜRKİYE Akrep
29 Ekim 1923 Akrep burcu , Yükselen burcu yengeç
İSPANYA Akrep
22 Kasım 1975 AKREP BURCU

Soru : Bu ülke insanlarının ortak özellikleri nedir ?

İspanyol insanlarını genellikle Türk insanlarına benzetirler.
Astrolojik açıdan da nedenleri var 

:)

 Düşünürseniz her iki ülkenin erkeklerinin maço, kadınlarının da hırslı karakterler olduğunu göreceksinizdir. Akrep burcu cinselliğe düşkün bir burçtur. Bunu git gide yükselen nüfusumuzdan da takip edebilirsiniz.
Akrep burcunun en bilinen özelliği arasında kıskançlık yatar.

A.B.D Yengeç
4 Temmuz 1776
Kanada Yengeç
1 Temmuz 1867

Peki bu iki ülkenin ortak özellikleri nedir ?

Her iki ülkenin de kontrol mekanizması yüksektir.

Ev ve aile konusunda Yengeçler mükemmel karakterlidir. Amerikan filmlerindeki aileleri hatırlayın. Birbirlerine ne kadar uzak olsalar da aralarındaki bağ bir türlü kopmaz. Aile, hayatlarında önemli bir yerde bulunur. Amerikan halkı için aile çok önemli ki bunu filmlerinde empoze ediyorlar. Yengeç burcunun bir diğer özelliği ise çok sessizlerdir. Tehlikeli yanının ne zaman nerden çıkacağı belli olmaz.

israil Boğa
İsrail 14 Mayıs 1948 yılında Tel Aviv şehrinde akşam üstüne doğru 4:37 tam olarak kurulmuş oldu. Boğa burcu olan İsrail, amacına uygun olarak hırs ile çalışan boğa karakterine oldukça uymakta. Boğa burcu aynı zamanda paraya ve zevke düşkün bir burçtur.

Fransa Terazi .
Fransa 5 Ekim 1958 . Fransa’nın burcu Terazi. Teraziler’in özelliği arasında yalnızlıktan korkma ve buna bağlı olarak insan ilişkilerini düzenleme ve oluşturma isteği gelir. Terazi burçları aynı zamanda güzellik temasına hayatlarında büyük bir yer verirler. Aynı her zaman bakımlı ve güzel görünen Fransızlar gibi…
İtalya İkizler
İtalya Cumhuriyeti 10 haziran 1946 yılında son kez kurulduğunda burcuda İkizler oldu. İkizler burcunun en belirgin özelliğinde konuşkan, iletişimi güçlü bir kişilik yatar. İtalyan halkını düşündüğümüzde bunun ne kadar doğru olduğunu görmek mümkün doğrusu. İtalyanların konuşkan ve hareketli yapıları belki de ülkelerinin İkizler burcu olmasından kaynaklıdır.
İran Kova
1 Şubat 1979 sabah 9:30 saatleri civarında İslami Cumhuriyet yönetimine geçen İran’ın burcu Kova’dır. Kova burcu ileri görüşlü bugünde veya dünde yaşamak yerine yarında yaşamayı tercih eden bir burç olma özelliğini taşır. İran gibi kapalı kapılar ardında yaşayan bir ülkeyi düşünürsek Kova burcunun modern karakterini gözlemlemek oldukça zor. Ama hiç kimse kapalı kapılar ardında nasıl bir görüş yattığını tam olarak bilemez. Kova burcu özgür kimliğinin ardında tutucu düşüncelere sahip bir burçtur.

Almanya Oğlak
18 Ocak 1871 Kuruldu.Almanya, 3 Ekim 1990 yılında son halini aldı.
Oğlak burcu etkisinde Terazi burcu Almanya.
Oğlak burcunun inatçı karakteri terazide bulunmaz ayrıca terazi burcu denge kurmaya çalışır. Bazen terazinin hangi tarafının ağır geleceği belli olmaz. Terazi karakterinin ana başlığı altında insan ilişkilerini organize etme isteği bulunur. Aynı zamanda Oğlak burcu gibi düzenli ve mükemmeliyetçidir. Bu karakter Almanya’nın yeni nesline bakıldığı zaman anlaşılabilir. 90’lı yıllardan sonra doğan genç nesil sanki anne ve babalarına göre daha uyumlu ve arabulucu karakterli.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!