ASTROLOJİ Sana Bana Özel 

Terazi Burcu Yaşam Amacı

24 EYLÜL – 23 EKİM

Yaşamın dengesini korumaya çalışan Teraziler, sevgiyi herkese sunmaya çalışırlar. Terazi, doğal olarak 7. evi yönetir, karşılıklı ilişkileri ve haksızlığı sorgular. Gece ve gündüzün eşitlendiği güz ekinoksu 24 Eylül’de Güneş, Terazi burcuna girer ve 23 Ekim’de burcu terk ederek, doğanın sonbahar hüznünü kışa teslim eder.

Teraziler kaba olmaktan nefret ederler. Teraziler insanları severler, ama büyük kalabalıklardan nefret ederler. Tatlı barış güvercinleri gibi, kavga edenleri yatıştırır, aralarını bulurlar; ama kendileri tartışmaktan zevk alırlar, iyi huylu, hoş insanlardır, ama aynı zamanda asık suratlı ve kimseden emir almaya katlanamayan kişiler olabilirler. Teraziler son derece zekidir. Ama aynı zamanda anlaşılmaz derecede saf ve kolay aldatılır insanlardır. Konuşmaktan kulaklarınızı sağır ederler, ancak kendileri de iyi bir dinleyicidirler. Teraziler huzursuz insanlardır. Ama nadiren telaş ve acele ederler. Bu burçta insanı düş kırıklığına uğratan öyle çok çelişki vardır ki, başkalarını olduğu kadar Teraziler’in kendilerini de şaşırtır.

Terazi’nin tümüyle sevgi, güzellik, sanatsal faliyetler ile ilgili olduğu bir yere kadar doğrudur. Bu burç adaletin altın terazisiyle sembolize ediliyor diye, Terazi burcunda doğan insanların her zaman kusursuz şekilde dengeli kişiler oldukları söylenemez. Zaten böyle oluşu mantığa da uygun görünüyor. Ne de olsa, Terazi’nin amacı denge sağlamaktır.

Teraziler’in estetik ve güzellik duygulan son derece gelişmiştir. Yaşadıklan her yerde uyum ararlar. Yoksa yaratmaya çalışırlar. Fakat bunun için savaşmazlar. Şiddet, hayatlarının hiçbir alanında bulunmaz. Terazi, bir Hava burcudur, tıpkı havanın her yere nüfuz etmesi gibi, olayların içine girerek, sessiz ve yumuşak bir biçimde arzuladıkları değişiklikleri yaparak harmoni ve güzelliği yaratırlar.

MİTOLOJİ VE HİKAYELERLE TERAZİ BURCU

Terazi burcunun hikâyesi, M.O. 2000’e kadar uzanır. Anubis gibi, mitolojide ruhlara öldükten sonra yol gösteren Tanrı Hermes, iyilikleri ve kötülükleri tartar.
Eski Mısır’da, Akrep takımyıldızının yanında yer alan yıldızlar, “Terazi” olarak adlandırılmıştır. Terazi burcu demek olan, “libra, ziba.anna” kelimeleri, akrebin kıskacı anlamına gelir. Bunun anlaşılması için bir Terazi’ye konarak hesap edilişleri “Mısır Ölüler Kitabı”nda resmedilmiştir. Efsaneye göre, Ölüler Tanrısı çakal kafalı Tanrı Anubis’in, aynı zamanda mumyalama işlemleri yaptığına da inanılırdı. Adalet Tanrıçası Athene, yargı ve adalet sistemiyle ilgilenir ve Terazi burcunun yöneticisi olarak kabul edilir. Tanrıça Athene, diplomatik yapısı ve hükmedici yaptırımları ile Terazi burçlalarının karakterini simgeler.

TERAZİ BURCUNUN FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

Terazi burcu insanlarının fizik görünümü de, kişilikleri gibi dikkatle incelenmek ister. Venüs gamzesinin dışında tipik Terazi görünüşü diye bir şey yoktur. Görünüşte hoş insanlardır, ancak dikkati çeken bir özellikleri yoktur. Bu nedenle işe gamzelerden başlamak daha kolay olacak. Genellikle yanaklarda iki, veya çenede bir gamze vardır. Eğer yüzde gamze yoksa, dizlerde var mı diye bakabilirsiniz. Teraziler’in birçoğunun dizlerinde gamzeler vardır. Terazi’nin yüzünde her zaman dikkati çeken hoş bir ifade olacaktır. Terazi burcunda doğan bir insan öfkeliyken bile, nasılsa, yumuşak görünmeyi başaracak veya en azından tarafsız görünecektir. Venüs sesleri tipik bir şekilde tatlı ve bir çıngırak kadar berraktır. Bu insanlar seslerini keskin ve tiz bir çığlık halinde hemen hemen hiç yükseltmezler. Ağzı yay şeklinde ve dudakları kiraz gibi tarif edilen biçimdedir. Aslında, tipik terazi yüzü bir kutu bonbona çok benzer. Ya da şekerli bir bisküviye.

Kadınlar hemen hemen hiç değişmez şekilde güzel, erkekler de genellikle yakışıklıdır. Gene de, dünyadaki bütün güzel insanlar Teraziler değildir; Venüs güzelliği kendi başına bir sınıf oluşturur ve onu diğer burçların güzellerinden ayırt etmek her zaman kolay değildir.

Terazi burcundan kadının erkeksi olduğunu söylemek istemiyorum. Bunların çoğu sıradan bir erkeğin katlanabileceği kadar kadıncadır (daha atak bir yıldızın etkisi altında değilse). Aynı şekilde, kesinlikle Terazi burcundan erkeklerin de kadınca olduklarını söylemek istemiyorum. Bunlar genellikle erkeklik yanı oldukça güçlü erkeklerdir. Ancak yüzlerinde öyle temiz bir ifade vardır ki, bunları ünlü dövüşçüler ya da güreşçilerle karıştırmanıza engel olur. Rastlanması son derece zor olan çirkin sayılabilecek Teraziler’de bile öyle çekici bir ifade vardır ki, onların yüzünde gerçek bir karakter güzelliği olduğunu söylemeden geçemezsiniz.

Yüzünde yumuşak, beyaz bulut gibi bir tebessüm olmayan Terazi’ye asla rastlayamazsınız. Böyle bir Venüs tebessümü bir kalıp çikolatayı eritebilir. Bu tebessüm size tam hızla çarptığı zaman, en ifadesiz yüzleri bile değiştirebilecek güçtedir. Mecazi olarak değil, gerçekten…

Teraziler’in çoğu köşeli çizgilerden çok yuvarlak çizgilerle doludur. Saçları çoğunlukla kıvırcıktır. Mutlaka şişman olmaları gerekmez (ancak, yükselen burcu Boğaysa, ortaya oldukça kilolu kişiler çıkabilir). Genede sizi yanıltabilir; diyete devam ederek, karşınıza epeyce düzgün bir vücutla çıkabilirler. O zaman bile yuvarlak hatları yerli yerindedir; neredeyse ince bir kum saati biçimindedirler. O’na hiç kimse şişman diyemez, ama hiç kimse sıska olduğunu da söyleyemez. Venüs görünüşünü ve fiziksel karakteristiğini tanımakta uzmanlaşmak için bir hile daha vardır. O’nun neşeyle çınlayan parlak, oynak kahkahasına dikkat edin. Bu kahkahayı bir kez duyduktan sonra, bir daha kolay kolay unutamazsınız.

Giyim konusunda çok zevklidirler. Asimetrik dizaynları severler. Cezbedici ve cüretkâr giyinirler. Ama bu, bir vamp gibi açılıp saçılmak değildir. Asimetrik çizgilerden hoşlanır; hafif ve pastel renkli kumaşlardan dikilmiş kıyafederi tercih ederler. Ayrıntılı ve değişik dizaynlı modeller, özellikle yelek ve şapkalar beğenileri arasındadır. Giyim konusunda para harcamayı severler. Erkekler ise genellikle pahalı ve koyu renk giysileri tercih ederler.

(24 Eylül – 3 Ekim) ARASINDA DOĞAN TERAZİ BURCU

Tam bir Terazi. Venüs hâkimiyeti baskın. Venüs’ün sembolize ettiği her konu, baskın ve ön plandadır. Güzellikler, denge ve asalet, hayatın tümüne dağılır.

(4 Ekim – 13 Ekim) ARASINDA DOĞAN TERAZİ BURCU

Terazi özellikleri, Kova ’nın parlak zekâsı ile parlamaya başlar. Venüs kadar Uranüs de hakimiyetini egemenleştirir. Bu kişiler kendilerini daha çok araştırmaya ve zamanın ötesindeki konulara adarlar. Bilimsel araştırmalarda organizasyon kabiliyederi ile öne çıkarlar. Medyatik tiplerdir.

(14 Ekim – 23 Ekim) ARASINDA DOĞAN TERAZİ BURCU

Terazi’nin belirgin özelliği olan denge ayarı, Ikizler’in meraklılığı ile bozulabilir. Merkür, Venüs’e düşünsellik kazandırır. Bu insanlar biraz meraklı ve şüpheci olurlar. İlgilendikleri alanda araştırma yapmak için saatlerini harcayabilirler. Dış güzellikler ve şekilsellik yerine konunun içeriği ön planda gelir.

TERAZİ BURCUNUN DAVRANIŞLARI

Terazi burcunda doğan insanı sakin, kusursuz dengeli, tatlı, cana yakın, çekici bir kişi olarak tanımlamayın. Ancak yarı zamanda bu özelliklere sahip olan birini tanımlamış olursunuz. Diğer yarı zamanda ise, Terazi sinir bozucu, kavgacı, inatçı, huzursuz, üzüntülü, şaşkın bir insan olabilir. Terazi burcunda doğan, bir aşağı, bir yukarı sallanır durur. Sonra birdenbire gerçek terazi gibi kusursuz bir denge kurar. Ancak, bu harika denge sağlanmadan önce her zaman bir tartma ve sallanma dönemi vardır.

Terazi insanları, önce fırtına gibi söze başlar ve konuşmayı tekelleri altına alırlar. Sonra karşılarındakini dikkatle ve derin bir ilgiyle dinlerler. Başkaları kapıştığı zaman barış güvercini rolü oynayarak, herkesin kabaran tüylerini yatıştırırlar. Sonra yüz seksen derecelik bir dönüş yaparak ve isteyerek herkesi karşılarına alır, sırf zevk için yeni bir tartışmayı başlatırlar.
.
Bu insanlar uyum ararlar. Ne var ki, Terazi burcunda doğan insanların pek çoğu gereğinden fazla yiyerek, içerek ve aşk yaparak bütün dengeyi altüst ederler ve böylece uyum konusu da bir yana atılmış olur.

Bu burcun kendisi Tembel Terazi diye tanınır ve bu da başka bir çelişki konusudur. Terazi burcu insanları günlerce, haftalarca, aylarca yorgun düşmeden çalışabilirler. Sonra da birdenbire müthiş bir tembellik moduna girerler. Eğer çevresinde gönüllü birisi varsa, başında el pençe divan durup kendisine bakmasını ister. Terazi’nin kefesi uyuşukluğa doğru kayınca Terazi’yi ateş küreğiyle bile yerinden oynatamazsınız. Sanki bir başka dünyada gibidir. Bir süre sonra, gücünü kuvvetini tekrar toplayanca, yeni bir enerji hamlesiyle yerinden fırlayarak gene tıkır tıkır çalışmaya koyulur. Elleri ayakları tekrar uçuşmaya başlar. Günlük işlerini yeterince kolaylıkla uyumlu bir şekilde planlayarak, harika bir denge ve düzenli bir gidişle, bir kez daha coşkuyla çalışacaktır. Her ne kadar Terazi çift karakterli bir burç değilse de, Terazi’nin arkadaşlarının çoğu sanki iki ayrı insanla karşı karşıya olduklarını sanırlar. Teraziyi hep çalışkanlık döneminde gören birine onun tembel olduğunu anlatmaya çalışın, size inanmayacaklardır. Aksine, onu tembellik döneminde gören de, bu yaratığın bir enerji yumağı olduğunu anlatmaya çalışırsanız, hemen itiraz edecektir. Teraziler, vücudun uyumunu yenilemek için, bir çalışma döneminden sonra tam bir dinlenmeye gerek olduğunu içgüdüsel olarak bilirler. Onların kendi genlerinin, hücrelerinin ve elektriksel itici güçlerinin düzeni bunu gerektirir ve Teraziler’in çoğu da bu hassas fiziksel dengeyi korumakta oldukça ustadırlar.

Bununla birlikte, kafalarıyla duyguları arasında bu kadar içgüdüsel bir uyum olduğu söylenemez. Taşkın bir duygusallıkla ağlayabilir, sonra birdenbire alaycı biri olurlar, sonra da parlak ve neşeli biri olup çıkarlar. Bu asla Terazi’nin çift karakterli olduğunu göstermez. Terazi sürekli olarak sırasıyla bir duygudan öbürüne doğru sallanır durur; Terazi’nin duygularında derin bir zenginlik vardır. Belirli bir anda hangi duygunun daha güçlü olduğu ya da olmadığı önemli değildir. Bu yoğun üzüntülere ve sevinçlere filozofça bir yaklaşım, sonunda işleri düzeltmekte hemen hemen her zaman yararlı olur.

Terazi’nin karakteri eşit ölçülerde iyilik, kibarlık, adillik, kötü bir kavgacılık, boyun eğmeyen bir inatçılık, filozofça bir mantık ve kararsızlıktan oluşmuştur. Terazi için iyi bir tartışmada hangi yanı tuttuğu hiç önemli değildir, yeter ki karşısında bir taraf bulunsun. Bazen sıkılınca, tartışmanın ortasında taraf da değiştirebilir. Ona bir filmi beğendiğinizi söyleyin, size filmin sakıncasını söyleyecektir. Aynı filmi eleştirin, o övecektir. Yeni bir kitabı göklere çıkarın, o kitabın kusurlarının listesini çıkaracaktır. Siz kitabı sıkıcı bulduğunuzu söylerseniz, o erdemlerini sayacaktır. Tüm bu sürekli, mantıklı tartışmalar boyunca Terazi hep adil kalmaya çalışacaktır. Terazi önyargılı olmaktan, haksız suçlamalardan, körü körüne inanmaktan eşit şekilde korkar. O’nun aradığı şey kesin gerçektir; tüm olasılıkları tarttıktan sonra doğru cevabı bularak tam dengeyi sağlamaktır.

Bu davranış Terazi’nin kendisini de sürekli bir kararsızlığa sürükleyebilir. En kontrollü Venüs erkekleri ve kadınları bile tüm olasılıkları dikkate almadan hemen bir karara varmaktan hoşlanmazlar. Hak ve adaleti gözetmek Terazi burcu insanı için bir fetiş olabilir. Terazi burcundan bir general dengeli uyumlu yargı yeteneğiyle kusursuz bir stratejist olur; buna düşünceli bir planlamayı da ekleyince bir savaşı daha başlamadan önce kazanabilir. O’nun, bütün tarafları görme, sinirleri yatıştırma ve öfkeli insanları sakinleştirme yeteneği kendisini en iyi bir ara bulucu yapabilir. Böylece birbirinden nefret eden ve birbirine güvenmeyen insanları bir araya getirebilir ve bir arada uyum içinde çalışmalarını sağlayabilir. Bununla birlikte, savaş bütün Terazi’leri kalp hastası yapar. Onlar kan dökülmesinden nefret ederler. Ekim’de doğmuş olan bir subay ateş altında ani kararlar vermeyi bir başkasına bırakarak, uzun sürede binlerce insanın hayatını kurtaracak olan stratejik manevraları parlak bir şekjlde planlayarak gene de kendi tarafının savaşı kazanmasını sağlar.

Niçin, neden, olsa mı, olmasa mı diye karar vermeye çalışan kuşku dolu bir Terazi burcu insanını izlemek kadar sıkıcı hiçbir şey olamaz. Karar verirken aceleye getirilmekten ve itilmekten de hoşlanmaz. Sabırsız bir insan Teraziyi birdenbire öyle inatçı hale sokabilir ki, inatçı Boğa bile onun yanında masum kalabilir. Sabırsızlık, Terazi’lerin çoğunun katlananmayacağı bir huydur. Sonuçları düşünmek için durup dinlenmeyen uçarı, telaşçı, düşüncesizce hareket eden insanlar Terazileri sinirlendirir.

Terazi’ler her zaman kararsızlıklarını hemen inkâr etme eğilimindedirler. O size karar vermekte hiç güçlük çekmediğini söylerken, tipik Terazi tartışmasını başlatmaktadır. Bunu O’na söyleyebilirsiniz. Onun şu durumu fark etmesine yarayacaktır ki, yıldızların kendisine verdiği huyları inkâr ederken bile burcunun gerçekliğini kanıtlamaktadır. Bundaki mantığı görmek zorundadır. O’na, haksızlık ettiğini ve her iki tarafı birden dikkate almayı reddettiğini söylemeniz, O’nu bir dar boğaza daha sokacaktır.

Terazi’ler normal olarak iş konularında son derece dürüsttürler ve hiç dikkatsiz davranmazlar. Terazi, yanlış bir başlangıç yaparak, sonra her şeyi yeniden yapmak zorunda kalmaktansa, bir işi acele etmeden doğru yapmayı tercih eder. Teraziler abartılı davranışlardan, yüz kızartıcı öfke ve ihtiras gösterilerinden nefret ederler. Bununla birlikte, sabırlarını taşıracak kadar üstlerine varıldığı zaman, bu gösterileri en aşırı şekilde kendileri yaparlar. Teraziler’in çoğunda, inanılmaz bir şekilde tüm dikkatlerini vererek derin konuları enine boyuna düşünme yeteneği vardır. Bunlar kitap sevgisiyle doğmuşlardır ve kitaba öyle büyük bir saygıları vardır ki, çoğu ciltsiz, karton kapaklı kitaplara dudak bükerler. Ciltli olmadıkça, kokusuyla, görünüşüyle kitaba benzemedikçe, ona kitap bile demezler. Her Terazi’nin evinde geniş bir kütüphane bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Teraziler seslerin, renklerin, şiirin ve yazılı veya sözlü kelimelerin uyumlu olmasından çok hoşlanırlar. Sanatın etkisinde kalmayan Terazi’ye pek ender olarak rastlanır. Bir Terazi burcu insanı, iyi temiz ve güzel olan her şeye gönülden âşıktır. O artistik bir ruha sahiptir. Yumuşak ışık, tatlı müzik, ilginç bir konuşma, iyi yemekler ve güzel şaraplar onun bayıldığı şeylerdir. Onun zekâsı hem elmasın parlaklığını, hem de opalin duruluğunu taşır. O, havanın değişkenliği içinde hareket eder ve uyumlu metali olan Bakır’ın yararlılığını aksettirir. Terazi’nin keskin mantığında ve onur duygusunda Nane’nin serinliği vardır.

TERAZİ BURCUNUN SAĞLIĞI

Teraziler ruh sağlığı konusundaki içgüdüleriyle, ruhsal ve fiziksel sağlıklarını iyi korurlar. Genellikle, vücutça ve akılca ciddi çöküntülere uğramaktan kaçınırlar. Sağlıkları için en büyük tehlike, bazı şeylere karşı gösterdikleri aşırı düşkünlüktür. Fazla tatlı şeyler yemek aşırı şişmanlığa, mide bozukluklarına ve deride benek benek lekelere neden olabilir. Fazla alkol kullanmak ciddi böbrek ve mesane rahatsızlıklarına yol açabilir, sonunda şiddetli baş ağrıları ve migren oluşabilir. Depresyonlar ciltte kaşıntılar yaratabilir ve hatta çıbanlar çıkabilir. Göğüs bölgesi vücudun hassas bölgelerinden biridir. Yaygın olmamakla birlikte, bazen ayak rahatsızlıkları ve sindirim sistemi bozuklukları görülebilir. Birçok Terazi’nin yakasını bırakmayan ülserler, üzüntüden çok sindirim sisteminin kötü kullanılmasına ve duygusal dengenin altüst olmasına bağlı olarak meydana gelir.

Genel olarak Teraziler insanların çoğundan daha sağlıklıdır; yeter ki kendilerini fazla zorlamasınlar ve kendilerine gerekli olan dinlenme dönemlerini unutmasınlar. Huzur ve uyumun Venüs’ün sağlığı üstünde harika bir etkisi vardır. Hastalandıkları zaman, zararlı duygusal durumlardan kaçınarak, uzun süreli tam bir dinlenmeye, güzel kitaplara, güzel bir müziğe ve yatıştırıcı tatlı sözlere ihtiyaçları vardır. Böyle bir atmosfer hemen hemen her zaman tipik Terazi’nin çabucak iyileşip ayağa kalkmasını sağlar.

TERAZİ BURCU EVİ

Teraziler’in evleri mutlaka huzurlu bir şıklık yansıtmalıdır. Organik, yuvarlak hatlı, kibar, şık ve zarif mobilyaları tercih ederler. Kaba ve büyük materyaller evlerine giremez.

Yaşadıkları ortam dinamik olmalı, bir hareket yansıtmalı, asta durağan olmamalıdır. Modem tarzdan çok, eski eşyalara ilgi duyarlar. Evlerindeki drapeli parlak kumaşlardan yapılmış püsküllü perdeler, çiçekli desenler, goblen kadife veya saten döşemelikler, ince zevklerinin izlerini taşır. Bir Terazi’nin koltuğunun üzerinde serpiştirilmiş birçok yumuşak yastık görülebilir. Büyük gül desenlerini, duvar kâğıtlarında kullanabilirler. Hatta bütün evi gül desenli kombinasyonla döşeyen Terazi’lere çok sık rastlanabilir.

Onlar için, yaşayan ve nefes alan mekânlar önemlidir. Evlerinin her zaman güzel kokması çok önemlidir. Taze çiçeklerden vazgeçemezler. Genelde vazoları günlük çiçeklerle doludur. Yaşadıkları yerlerde pastel tonlar hâkimdir. Arada ise baskın bir kırmızı, koyu mavi bir obje veya döşeme ile zıtlık oluşturmaktan hoşlanırlar.

Sevgi temasını ön plana çıkaran romantik nesnelerle evlerini süslerler. “Kalp” şeklindeki nesneler, romantik bakışlı bir kadın figürü, egzotik kuşlar, çiçek figürleri, sık kullandıkları dekoratif unsurlardır. Sanata tutkun Teraziler, müzik veya resim dalındaki hobilerini yaşadıkları ortama yansıtabilirler.

TERAZİ BURCU ÇOCUKLARI
Çok yönlü Teraziler, çocukluk yıllarında epey çekingendirler. Problemsiz bir bebeklik geçirirler. Uslu, yemek problemi olmayan ve fazla ağlamayan bebeklerdir. Rahatları yerinde ve gürültüsüz bir ortamda dakikalarca kendi kendilerine vakit geçirebilirler.

Hislerini kolay kolay açmayan Terazi çocukları, aslında sürekli bir sevgi beklerler. Anne babanın çok anlayışlı ve sabırlı olmasıyla bu mahcubiyetinden sıyrılabilir. Bu çocuk, güzelliklere düşkün, duygulu, nazik, terbiyeli bir tiptir. Erken yaşta onun hangi konuya kabiliyeti olduğunu anlamak ve onu bu yönde geliştirmek çok yararlıdır. Özellikle anne, çocuğuna çok itina etmeli ve gelişme çağında ona sevgi, seks vs. gibi konularda bilgi ve öğüt vermelidir. Böylece çocuk, duygulanyla mantığı arasında daha iyi denge kurabilir. Bu sayede ergenlik çağında duygusal konularda hata yapması da önlenir. Terazi burcunda doğan çocuk, iyi yetiştirilir, ailesi tarafından takdir ve sevgi görürse ileride çok başanlı olabilir.

Terazi çocuklan genelde iyi huyludurlar. Barışçı yaklaşımlan ve doğal çekicilikleriyle başkalannm da sevgilerini kazanırlar. Genellikle ağlamak yerine uyumayı tercih ederler. Uyandıklan zaman yüz mimiklerinden tatlı bir rüya gördüklerini anlamanız hiç de güç olmaz. Teraziler çevrelerine karşı çok hassastırlar. Sürekli bağıran ve tartışan aile büyüklerinden rahatsızlık duyar, hayal kırıklığına uğrarlar. Zekâları çok çabuk gelişir. Kısa zamanda geniş bir kelime hafızası oluştururlar. Terazi çocukları, sosyalleşmeye okul yıllarında başlar, pek çok arkadaşını eve getirirler. Kararsızdırlar. Bu nedenle hızlı düşünmek ve karar vermek için desteğe ihtiyaçları vardır. Sınırlarını doğru belirlemeleri, kendilerine olan güvenlerini ve karar verme yeteneklerini artıracaktır. Politik davranmayı çok iyi bildiklerinden tüm aile bireyleriyle iyi anlaşırlar.

Her şeyin yolunda gitmesini isteyen Terazi’ler, aile hayatında da belli bir uyum ister. Parlak, eğlenceli ve barış dolu bir hayat onlar için önemlidir. İyi bir üslupla yaklaşılsa bile her çocuk gibi tenkitten hoşlanmayan bir tavır sergilerler. Eleştirilmekten hiç hoşlanmadıkları için karşısındakinin yaşma bakmaksızın aniden küstahça cevap verebilirler. Bu nedenle ailelerin, Terazi çocuklarına nasıl yaklaşılması gerektiğini bilmeleri zor olabilir. Ceza, disiplin getirse de bir süre sonra fayda etmemeye başlar. Çünkü o da ailenin ona duydukları sevgiyi gizli silah olarak kullanabilir. “Beni cezalandırdığınıza göre beni sevmiyorsunuz” diyerek odaya kapanabilir. Oldukça hassas ve alıngan olan Terazi çocuklarını doğru yönlendirmek ve disipline etmek biraz zordur.

Anne, baba ve kardeşleriyle iyi vakit geçirmek için eğlenceli planlar yapılmasını beklerler. Sevdiği insanlar, sevdiği bir ortam ve sevdiği yemeklerle çok mutlu olurlar. Yakın akrabaları onlar için aynı zamanda yakın bir arkadaştır. İşbirliğini severler. Diğer insanlarla olan ilişkileri iyidir. Genellikle tertipli ve düzenli olmalarına rağmen işlerinin hep birileri tarafından yapılmasını isteyecek kadar da tembel olurlar. Her şey yolundaysa durup dururken problem yaratmazlar. Kız kardeş veya erkek kardeşleriyle iyi geçinirler. Paylaşma konusunda her zaman aynı davranmasalar da kendilerine karışılmasından hoşlanmazlar. Büyüdüklerinde eleştirici bir tavır sergileyen anne babaya cephe alabilirler. Onlar, mesleğini seçerken, arkadaş edinirken, alışveriş yaparken veya sevgilisiyle gezmeye çıkarken izin almamaları gerektiğini düşünürler.

TERAZİ BURCU KADINI

Arzularına erişmek için gerekirse tüm gücüyle çalışırlar. Fakat bunun bir zorunluluk olmamasını da isterler. Evet, çalışır, didinir, istediğini elde eder ama bu arada kaçırdığı güzellikler olduğu zaman üzülebilir de.
Terazi kadını oldukça flörtçüdür. Bu, çok eşli bir kadın olduğu anlamına gelmez. Hayranlık uyandırmayı sever, beğenilmeyi, peşinde koşulmasını ister. Karşısındaki erkeğin tüm ilgisini üzerinde hissettiğinde, karşı taraf için oyun henüz yeni başlamışken, onun için oyun çoktan bitmiştir. Doğuştan güçlü bir çekim alanına sahip Terazi kadını, peşinde geniş bir hayran kitlesiyle dolaşmaya bayılır. İnsanların beyinlerine giden en kısa yolun gözleri olduğunu düşündüklerinden, göze hitap etmek onlar için çok önemlidir.

Her zaman bakımlı, alımlı olmayı başarır. Evinde tek başınayken bile kıyafeti düzgündür. Saçı dağınık, ağzında sigarayla ev süpüren bir Terazi kadınına rastlamak zordur.

Markette, şampuan alırken karşılaşan gözler, dosyalarını düşürdüğünde, kendisine yardımcı olan bir yakışıklı, onun için hayatı güzelleştiren küçük hoşluklardır. O, hayattn kendisiyle flört etmeyi sever. Evlilik, Terazi kadını için çok önemlidir. Karar vermekte zorluk çeken Terazi kadını, geç evlenmeyi tercih edebilir. Ama evlenir evlenmez çocuk sahibi olmak isteyecektir. Çocukları çok sever. Bu nedenle onları biraz şımarık yetiştirebilir.

Hayatı bir mutfak gibi görürsek, Terazi kadınları, bu mutfağın aşçılarıdır. Sebzeleri almak, yıkamak, kesmek gibi işlerle uğraşmazlar. Hazır olanı, gerekli baharat ve soslarla lezzetli hale getirirler.

Pek çalışmıyor gibi görünür ama yemekler, onlar olmadan yeterince güzel olmaz. Onlar, süs bebeği ya da çağdaş geyşalar olarak düşünülmemelidir. Hayata düzen ve uyum kazandırmak için uğraşan bu kadının evinde her şey yerli yerinde olmalıdır. Fakat bu düzeni sağlamak için emek harcamak hoşuna gitmez. Bu nedenle genelde bir yardımcısı olur. Onun işi, gerekli direktifleri vererek istediği şekle sokturmak, sonra da kendince güzelleştirmektir.
Bu kadınla hayat gerçekten zevklidir.

Onunla birlikteyken hayattan tat almamak imkânsız gibidir. Onu, gerçekten seven, kısıtlamayan, değişen hallerine sabır gösteren bir erkek mutlu edebilir. O, her şeyden önce iyi bir arkadaştır, işveli ve zarif bu alımlı kadının hayatındaki en büyük yeri; aşkı ve eşi doldurur. Paylaşmayı, kendisiyle birlikte başkalarının da hayatını güzelleştirmeyi ister. Fakat bu, Başak burcunda olduğu gibi, sadece yardım etme içgüdüsünün verdiği bir hareket değildir. Terazi kadınının tutumu, kendi kapısının önünü temiz tutmak uğruna komşununkini de temizlemek gibidir. Gerekçe ne olursa olsun, dünyayı güzelleştirmek, hayata renk katma konusunda ustadır. Kendisi, yaşamın çirkin yanlarından sürekli uzak kalmak istediği gibi, bu tür çirkinlikleri, sevdiklerinden de uzak tutmak ister.

Terazi kadım için maddiyat önemlidir. Kendisini güvende hissetmesi, genelde çok pahalı olan, kendisini mutlu edecek zevklerine ulaşabilmesi için para gerektiğini iyi bilirler. Aşkın ve güzelliğin yanı sıra, iş ve ortaklığı temsil eden Terazi burcunda doğan kadınlar, doğal olarak iş hayatında da başanlı olurlar. Paylaşma duyguları gelişmiş olduğundan, takım çalışması gerektiren işlere, sanatla ilgili konulara eğilimleri vardır. Sosyalliği ve organizasyonları sevdikleri için, yönetici kadroda yer almayı tercih edebilirler. Güzellikle ilgili her konuya yeteneği vardır; sanatçı, dekoratör, güzellik uzmanı olabilirler.

TERAZİ BURCU ERKEĞİ

Teraziler adaleti simgeledikleri için, iyi devlet adamı ve hukukçu olabilirler. Tatlı dili, nazik, kendisini bilen tavrı, doğasında olan huzur veren sakın yapısı, politikada da şansını artırabilir.

Kadın ruhunu, onun kadar iyi anlayan ve kadına istediği gibi davranan başka erkek yok gibidir. Giyinmesini, konuşmasını, nerede nasıl davranmasını çok iyi bilen Terazi erkeği, elde tutulması zor bir erkektir. Onu elde etmek çok zor olmayabilir ama ilgisini sürdürmek, her kadının yapabileceği bir iş değildir. Tam bir salon erkeğidir. Karşısında kendisi gibi bir kadın ister. Onun beraber olduğu kadın, bakımlı, güzel, akıllı, nazik, kısacası yanında taşımaktan zevk alacağı biri olmalıdır. Bu kadın, hayatla ilgili tüm sıkıcı, zor ve rutin işleri üstlenirken, yüzünde gülümsemesini de eksik etmemeli, tüm bunları yaparken de dünyanın güzelliklerini bir tepsi içinde erkeğine sunmayı becerebilmelidir. Başka türlü, Terazi erkeğini kendisine bağlaması mümkün olmayacaktır.

Ne kadar zor olduklarının pek farkında olmazlar. Flörtten çok hoşlanan bu erkek, kimi zaman ateş gibi, kimi zaman uzak tutumuyla dengesiz görünüp eşini üzebilir. Fakat bu konuda yapılacak bir şey yoktur. Dengelerini bulmakta her zaman zorlanabilirler

Bu kadife sesli erkek, tatlı sözler söylemekte ustadır. O, eşinin saçının yeni rengini, taktığı fuları fark eder ve güzel bulduğunda iltifat etler. Kendisine de iltifat edilmesinden çok hoşlanır. Ona sürekli kötü haberler veren, olumsuz, çirkin sesli bir kadın, ne kadar güzel olursa olsun ilgisini çekmez. Terazi erkeği, hep mükemmel kadını arar. Fakat, aradığı özellikler o kadar fazladır ki bunu tek kadında bulamayabilir. Yalnızlığı sevmediği ve bu yüzden evliliğe önem verdiği için birkaç evlilik tecrübesi yaşayabilir. Biraz huysuz olsa da aslında anlayışlı ve müşfik bir erkektir. İçindeki yaramaz çocuğu seven kişiyi mutlu edebilir. Pek çok şey isteyen, çirkin gerçeklerden hoşlanmayan, sorumluluklardan kaçan bu adam, karşısındaki kadına bir peri masalı vadedebilir.

Terazi erkeği, evine önem verir ve eşine, sevdiği kadar saygı da duyar. Çocuğuna özen gösterir. Ancak Terazi babası, çocuğun tüm sorunlarını eşine yüklemeye yatkın olabilir. O, çocuğuyla oyun oynamayı, eğlenmeyi ve alışveriş yapmayı sever. İş dönüşünde uyuyan çocuğuna bir öpücük kondurmayı ihmal etmez. Eşi, onun kaçtığı işlerle uğraşırken o, işin eğlencesinde olabilir. Onu, bir evin inşaatı bittikten sonra, yapıyı, güzel ve konforlu hale getirmek için uğraşan dekoratörlere benzetebiliriz. Onu ilgilendiren, tesisat, binanın sağlamlığı, güvenilirliği gibi sıkıcı detaylar değil; mobilyalar, aksesuarlar ve müzik tesisatının nasıl kurulacağıdır.

Sanatta, müzikte, hayatta, kadında ve her şeyde uyum arar. Rahatı için parasını son kuruşuna kadar harcamaktan çekinmez. Onun için önemli, olan parasının kendisini ne kadar iyi yaşattığıdır. Gece hayatına, eğlencelere düşkündür. Güzel eşiyle, en gözde mekânlarda boy göstermeye bayılır. Biraz uçan, sorumluluktan kaçan bir yanı vardır ama işini ciddiye alır. Sanata, estetiğe çok yatkın olan bu erkeğin seçtiği iş de, bir şekilde bu tür konularla ilgili olabilir.

TERAZİ BURCU AŞK VE EVLİLİK

Aşka aşık Terazi’lerle bulutların üstüne çıkmaya hazır olun! Doğru partneri buldukları zaman hayat onlar için anlam kazanır ve her şey toz pembe görünür. Karşısmdakinden beklenmedik bir davranış görürse hayal kırıklığına uğrar, bu da yaşadığı heyecanın tüm sihrini bozar. Terazi her zaman sonsuz aşkını vermeye hazırdır. Bir Terazi’yi tanımak gerçekten eğlenceli bir deneyimdir. Kendinizi onun yanında rahat hissedersiniz. Mum ışığında bir yemek ve hoş bir sohbet, onun kalbini kazanmayı sağlayabilir. Dinlemeyi ve eşini iyi hissettirmeyi bilirler. Kafalarına birini koydukları zaman çok çekici olabilirler. Neşelidirler ve partnerine değer verirler. Seksüel açıdan kendilerinden çok emin görünürler ama bu konuda gösterdikleri mahremiyet şaşırtıcı olabilir.

Kararsız Teraziler’in evlenme kararı alması kolay olmaz. İlişkinin zamanla oturduğunu hissettiklerinde rahatlayacak ve karar vermeleri kolaylaşacaktır. Kendilerini güvende hissetmezlerse ona aşkınızda dürüst olduğunuzu ispatlamaya çalışmak gerekebilir. Bazen hiç olmayacak konularda kavga çıkartarak aşkınızı test ederler. Ama bir kere güvenirlerse evlenmeye karar verirler ve ilişkinin mutlu bir şekilde sürmesi için ellerinden gelen her türlü gayreti gösterirler. Terazi erkeği ve kadını, aşık oldukları zaman kendilerini eşlerine adarlar. Destekleyicidirler, sorumlulukları eşleri ile paylaşmak isterler. Kendinizi onunla takımın bir parçası hissedebilirsiniz. İçgüdüsel olarak partnerini sahiplenir; çünkü onun için, sevdiği kişi çok şey ifade eder.

Terazi, Hava grubu ile başarılı ve uyumlu bir ikili oluşturur. Bir kısım Kova ve İkizler ise büyük aşklara inanan Terazi için çok detaycıdırlar. Ateş grubu, maceraperesdiği ve enerjisi ile Terazi’yi de harekete geçirir. Eğer Terazi burcu insanları bu hayat tarzını benimseyebilirlerse iyi bir ilişki kurulma şansı çok fazladır. Su grubu, duygularını göstermekten kaçınır. Bu durumda Terazi ile, karışık, ufak tefek sorunlar, yanlış anlamalar yaşayabilir. Terazi’lerin dünya görüşü Toprak grubu ile çakışabilir.

TERAZİ BURCU SAĞLIK

DOĞUM HARİTANIZDA VENÜS’ÜNÜZÜ KONTROL ETTİRİN. ÖNERDİĞİMİZ BESİNLERİ
DOKTORUNUZA DA DANIŞARAK KULLANDIĞINIZDA DAHA SAĞLIKLI BİR YAŞAM
İÇİN KULLANABİLİRSİNİZ.

İç dünyasındaki dalgalanmalar, kendisini baş ağrısı veya aşırı yemek yeme eğilimi olarak gösterebilir. Sinirleri midelerini etkilediği için, midedeki asidi dengeleyen foslat içerikli gıdaları tercih etmeleri iyi olur. Çoğu Terazi insanının metabolizması yavaş çalışır. Baharatlı, soslu, şekerli gıdalara olan düşkünlüğü, fazla kilolara sebep olabilir. Bu nedenle düzenli egzersiz yapmalıdır. Terazi’lerin böbrekleri, omurga ve bel bölgesi çok hassastır. Bu bölgelerini üşütmemeye, böbrekleri yoracak alkollü içeceklerden uzak durmaya özen göstermeleri gerekir. Romatizmal rahatsızlıklara karşı da tetikte olmalıdırlar.

Doğum haritasında Venüs gezegeninin etkileri ağır basıyorsa; Terazi burcuysanız veya yükselen burcunuz Terazi ise, vücuttaki bazı mineral ve vitamin dengesine dikkat etmek gerekir.

Vitamin dengesi olarak A (carotene), K, E, niasin mineral olarak ise bakır, çinko, biotin ve iyota dikkat etmek gerekir.

Venüs bozuk açılar aldığında vücuda giren şeker ve karbonhidrat kolay kolay yakılamaz ve direk yağa dönüşürler. Bu nedenle şekerli besinlerden kaçınılması doğru olur. Oranlarını dengeleyemeyeceğinizden dolayı bakır ve vitamin K alımı doktor tavsiyesi ile ayarlanabilir. Okyanus veya deniz kenarı algı, klorella, bol klorofil ve iyot ihtiva ettiği için çok faydalıdır. Bunun dışında;

İyot içeren: Kuşkonmaz, soğan, sarımsak, havuç, bezelye, domates, ıspanak, deniz ürünleri, iyotlu tuzlar.
Vitamin A içeren: Süt, tereyağı, peynir, yumurta, muz, balık yağı, sarı ve yeşil renkli tüm sebze grubu, bamya, ıspanak, avokado, mango, papaya, ananas, portakal, kayısı, bal kabağı, et ve ciğer ürünleri.
Vitamin E içeren: Tereyağı, süt, peynir ürünleri, bitkisel sıvı yağlar, yeşil yapraklı sebzeler, yumurta, esmer pirinç uygundur.
Patates cipsleri, tuzlu fıstık, fındık gibi çerezler vücuttaki E vitaminini eksiltir ve yok eder. Bu tip besinler, klorlu maddelerle kaplanarak hazırlanır.
Vitamin K içeren: Yeşil yapraklı sebzeler, ıspanak, süt, domates, havuç, yulaf.
Bakır içeren: Deniz ürünleri, taze ciğer, badem, patates, üzüm, salatalık, mısır, kuşkonmaz.
Çinko içeren: Buğday tohumu, sebzeler, limon, kestane, soda, bal, deniz ‘ hayvanlarının çoğu, havuç, soğan, tavuk, kuru maya.
Biotin içeren: Maya, baklagiller, et ve midye, faydalı besinler arasındadır.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!