GİZLİ İLİMLER Sana Bana Özel 

Soru Sormanın Gücü

Tüm dünyada access consciousness ismiyle yayılan öğretinin temel mantığı olan soru kalıplarıyla hayatımızın gidişatını değiştirmek mümkün. Nasıl yani, sadece soru sorarak bir şeyleri çözebiliyor muyuz? ya da bir şeyleri elde edebiliyor muyuz? HER ŞEY MÜMKÜN.

Bir sorunla karşılaştığınızda yapacağınız tek şey o konuyla ilgili soru sormaktır, bu sayede siz soru sordukça hayatınızda yeni alanlar oluşur, kendinizi farklı olasılıklara açmış olursunuz. Fakat burada farketmeniz gereken ince nüans sadece soru sormaktır, CEVAP ARAMIYORUZ! cevaplarla işimiz yok, soru güçlendirir cevap güçsüzleştirir.

en çok kullanılan 2 soru kalıbı vardır; ”Nasıl daha iyi olur” ve ”neler mümkün”

örnek verelim, diyelim ki bir iş görüşmesine gideceksiniz ve bu görüşmenin iyi geçmesini istiyorsunuz. sormanız gereken soru şu: ”Bu iş görüşmesinin çok iyi geçmesi için neler mümkün?” soruyoruz ve evrene gönderiyoruz.

cevaplarla ya da nasıllarla ilgilenmiyoruz. Bu olasılığı açtıktan sonra diyelim ki iş görüşmesi güzel geçti, hemen arkasından sormamız gereken soru şu: ”Bundan daha iyi nasıl olur?”

evrenin dili bu şekilde işler, başımıza kötü bir olay geldiğinde farkında olmadan ”bundan daha kötü ne olabilir ki” deriz bazen, evrende bu soru mekanizmasını harekete geçirerek işte daha kötü bu olur! diye cevap verir ve başımıza daha kötü bir olay gelir. sistem budur. biz bu mekanizmayı tersine çeviriyoruz.

Soruları her konuda kullanabilirsiniz.
Daha çok paraya sahip olmam için neler mümkün?
Yeni bir ilişkiye başlamam için neler mümkün?
İşimde başarılı olmam için neler mümkün?
Bu sorunu çözmem için neler mümkün? vs…

maddi manevi her türlü konuda sorabilirsiniz. başta garip gelebilir, inanmakta güçlük çekebilirsiniz fakat soru sordukça aldığınız geri dönüşleri gördükçe sizde çok şaşıracaksınız.

Bu yöntemin işe yaraması için 3 şart var:

1- soruyu sorup bırakıyoruz. sorduktan sonra aklınıza cevaplar gelecek, BU CEVAPLARI DUYMAYACAKSINIZ. cevaplarla ilgilenmiyoruz. soruda kalıyoruz.

2- koşullama yapmıyoruz. diyelim kii bir eşyaya sahip olmak istiyoruz, bunun için şöyle olması lazım burdan para gelmesi lazım vs. gibi düşünüp nasıl olacağıyla ilgili olasılıkları düşünmüyoruz NASIL olacağı evrenin işi.

3- olayın olma ihtimalini düşük tutmak, mesela bu iş olmaz deyip olayı iptal etmeyin, çok inanında demiyorum bunun çok bir önemi yok fakat soru sorduğumuz olayı nasıl olsa olmayacak deyip ümitsizliğe düşüp ihtimali iptal etmiyoruz…

eğer bu 3 adımı iyi uygularsanız hayatınızda çok olumlu geri dönüşler olacağını sizlerde göreceksiniz… Ben uyguladım ve faydasını görmeye devam ediyorum, kiminde 1 günde bile değişim gerçekleşiyor, kiminde daha uzun zaman alıyor fakat öyle ya da böyle geri dönüşleri alıyorsunuz…

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!