Sana Bana Özel SPİRİTÜEL 

SAĞLIK MEDİTASYONU

Hastalanmaktan korkuyor musunuz ya da bedeninizde rahatsızlık mı var ?

Sakin ve sessiz bir yere oturun ,öncelikle mevcut durumunuzu kabullenin!Derin derin burnunuzdan nefes alın ağzınızdan verin.Nefesinizi sakin ve huzurlu bir şekilde alıp vermeye çalışın. Nefesinize konsantre olun ,hasta olma korkunuz varsa “ben, hasta olma korkumu kabul ediyor ve yüzleşiyorum” deyin.

Ellerinizi kalbinizin üzerine koyun. Şuandan itibaren hastaysanız hastalığınızı kabullenin; hastalanmaktan korkuyorsanız korkunuzu kabullenin ve bunu üç kez tekrarlayın.”Ben hastalığımı kabul ediyorum” ya da “ben hasta olmaktan yana olan korkularımı kabul ediyorum” şeklinde tekrar edin.

Şimdi, “tepe” çakranızın on iki cm. yukarısında yeşil bir şifa topu hayal edin ve tepe çakranızdan içeriye tüm çakralarınızın dolaştığını hayal edin. Hasta olan bölgenize o topu indirerek oradaki rahatızlığı bir mıknatıs gibi çektiğini düşünün ve bunu yaparken nesfes alıp vermeyi unutmayın.

Şimdi çok derin bir nefes alarak topu kasıklarınıza getirin ve ikiye bölün. Kasıklarınızdan indirerek ayaklarınızın altından topun çıktığını hayal edin .

Şimdi, önce Allaha sonra Allahın meleklerine şükredin ve teşekkür edin. Gözlerinizi açın “ben sağlıklıyım”, “dikkatliyim”,”saglıklı olmaya şuandan itibaren niyet ediyorum”, “sağlıklı olduğumun farkında olduğum için şükrediyorum” deyin.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!