Sana Bana Özel SPİRİTÜEL 

Ruhsal Acil Durumla Başa Çıkmak

Her şeyde ışığın içeri girdiği bir çatlak vardır.

Leonard Cohen

“Tedavi” yerine “şifalanma” yazıyorum çünkü ruhsal acil durumun kendine özgü bir zihni var. Burada uğraştığımız şey, doğanın bir gücü, olumsuz etkiler olmadan ilahi bir enerji ile hareket etmektir.

Burada altı basamaklı mutluluk süreci yoktur. Keşke olsaydı. Bunu senin için sağlamayı çok isterdim. Ancak bu, karşılaştığınız sürece karşı bayağı ve saygısızca olurdu. Acılarınızın bir amacı olması ve deneyimlerinizin ruhsal olarak geçerli olmasını anlamak için acının içinden geçmelisiniz. Onları yok saymak, hasır altına atmak yada iyileri aldım kötüleri evrene yolladım demekle bu iş OLmaz.

İyileşme yada şifa için bir formül olmasa da, her yolculuk farklı olduğu için, sizden önce benzer bir yoldan geçmiş kişilerin deneyimlerinden yararlanmakta fayda vardır.

Lütfen bu tavsiyeleri dikkatli bir şekilde ele alın. Kendinizi iyi hissetmezseniz durun ve zamanın sizin için en doğrusunu getireceğine olan inancınızı kalbinizde tutun.

Ruhsal Acil Durumla Başa Çıkmak Tarot Okuyucusu
 1. Meditasyonu durdurun, bunun yerine dikkatli olun
  Ruhsal acil durumlara giren birçok insan meditasyonu tolere edemez. Neden? Meditasyon, zihin içinde giriş kapıları açabilir ve bilinçsiz bir enerji akışını teşvik edebilir. Derin zihinden gelen imgeler ve vizyonlarla bombalanan bir kişi için, bu son derece zor olabilir.

Bu zor zaman boyunca, dikkatli olmak daha iyidir. Farkındalık şu an için bilinçli olarak dikkat etmek anlamına gelir. Dikkatli olduğumuzda, bedenimiz ve duyularımızla tamamen meşgul oluruz. Zevk, dokunma, koku, görme ve işitme duyunuzu ayarlamak sizi dünyaya ve bedeninize geri getirmeye yardımcı olabilir.

Farkındalığı her gün biraz uygulamaya çalışın. Bulaşıkları dikkatlice yıkayın ve soğuk suyu ellerinize doğru hissedin. Giysileri dikkatlice asın ve dışarıda cıvıl cıvıl kuşları dinleyin. Dikkatlice farkınalıkla yiyin ve ağzınızı dolduran farklı doku ve tatlara dikkat edin.

 1. Toprak enerjisini araştırın
  Dünyanın enerjisini günlük yaşamınıza getirmeye çalışın. Bildiğiniz gibi, dünyanın enerjisi derinden topraklanıyor ve besleyici. Kendinizi bu alana demirlemek için yardıma ihtiyacınız varsa, dışarı çıkın ve toprağı kazın. Kollarınızı dirsek derinliğine getirin. Arka bahçenize biraz fide dikin. Bir saksı bitkisine evde bakın. Bir ağacın altında oturun ve ayaklarınızın altındaki zemini hissedin. Gerekirse, kelimenin tam anlamıyla topraklanabilmeniz için yatağınıza ağır bir taş getirin. Her gece onunla uyuyun.
 2. Manevi uygulamalarınızı geçici olarak durdurun.Bazıları için bu kulağa sert gelebilir, ancak ruhsal acil durum önemsenmeyecek bir şey değildir. Bazı manevi uygulamaların Mistik Psikozu yoğunlaştırabileceğini anlamak önemlidir. Akıl sağlığınızın yararına, bir süreliğine pratiğini bir kenara bırakmak ve sıradan görevlere odaklanmak en iyisi olabilir. Bir çeşit ruhsal beslenme olmadan kesinlikle yapamıyorsanız, doğada zaman geçirmek gibi dünya merkezli maneviyat yaklaşımlarını deneyin. Sonuçta, bu tavsiyeye uyup uymamanız size ve durumunuza bağlıdır. Ancak, manevi uygulamanızın şu anda refahınız için zararlı olabileceğini kesinlikle düşünün.
 3. Sağlıklı yemekler yiyin.Ruhsal acil durum sırasında, yediklerimize daha çok dikkat etmemiz gerekmektedir. Lütfen, günde en az bir doyurucu yemek yemeye çalışın. Doyurucu dediğimde, gıdaların topraklanması gerekiyor. Tatlı patates ve pancar gibi kök sebzelere ve organik serbest gezinen ete odaklanın. Vejetaryen veya vegansanız, diyetinizi geçici olarak et içerecek şekilde değiştirmeyi düşünebilirsiniz.
 4. Acınızdaki amacını bulun. Ruhsal acil durumların ortaya çıkmasının beş olası nedenini tekrar inceleyin. Neden ruhsal bir acil durum yaşadığınızı düşünüyorsunuz? Kalbinizi dinleyin ve cevabın ortaya çıkmasına izin verin. Tam vücut titreme, huzur ve açıklık hissi ya da ani bir “aha!” Hissettiğinde gerçeği bulduğunu anlayacaksın.
 5. Egzersiz (sadece birkaç dakika için bile) Durumunuza bağlı olarak, tüm vücut çalışması veya yürüyüş gibi hafif bir aktivitede kıymetli olacaktır.
 6. Stresli durumlardan kaçının ve sorumluluklarınızı azaltın.Stres, herhangi bir ruhsal acil durum biçimini şiddetlendirir – bu oldukça açıktır. Ayrıca, birçok sorumluluğu üstlenmek stres üretme eğilimindedir. Çok sayıda projeniz veya enerjinize ihtiyaç duyan insanlar varsa, bunların büyük çoğunluğunu bırakmak en iyisi olabilir. Ruhsal acil durum enerjinizi ve dikkatinizi gerektirir ve işkolizmde kaybolmak bir felaket reçetesidir. Bu yüzden neler yapabileceğinizi basitleştirmeye çalışın ve kendinize bir ara verin.
 7. Destek alın.Ruhsal acil durumlar kavramına aşina olan bir terapist veya manevi danışman aramak en iyisidir.

Sevgili Gönül Dostum güzel kalbinizden öperim 💕🌸🙋🏼

😌🙏🏻🌿 Her dem, bütünün hayrına olması niyetiyle 😌🙏🏻🌿

Tarot Okuyucusu


Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!