GİZLİ İLİMLER Sana Bana Özel 

Radyestezi – Sarkaç Kullanımı

Radyestezi nedir ?
“Radyestezi”, ingilizcede en yaygın bilinen adıyla “Dowsing”, basit araçlar ve düşüncenin gücü yardımıyla, canlı ya da cansız nesnelerin etraflarına yaymış oldukları enerjilerin ölçülmesi, yorumlanması ve ihtiyaç halinde bu enerjilerin faydalı bir şekle dönüştürülmesi yoluyla hayatımızı daha sağlıklı, daha farkındalıklı bir hale getirmenin, kısaca, hayatımızı birçok yönden kolaylaştırmanın keyifli bir yolu ve aynı zamanda da yurtdışında kabul görmüş olan tamamen deneysel ve istatiksel bir bilim dalıdır.

Kısaca titreşim ve frekansların tabiatını anlayıp bir sarkaç yardımıyla bilginin doğru yada yanlış olduğunu ölçmektir.

Şunu belirtmekte fayda görüyorum ki radyestezi fal,hurafe,büyü efsun değildir.”İLİMDİR”.Bu ilim hakkında mantıksal bir bilgiye ulaşmak istersek eğer önce enerji,frekans,titreşim alanından olaylara bakmamız ve değerlendirmemiz gerekiyor.”Bir bilgi cahilin eline geçtiğinde “HURAFE” alimin eline geçtiğinde “İLİM”olur.

Düşünce gücü, geçmişe ve geleceğe, içinde bulunduğumuz ortama veya başka bir ortama yönlendirilebildiği için, Radyestezi zamandan ve mekandan da bağımsız sonuçlar verebilmektedir…

Radyestezi bilimini uygulayan kişilere “Radyestezist”, ingilizcede en yaygın bilinen adıyla “Dowser” denir.

Sarkaçlar veya diğer bilinen adıyla pandüller, Radyestezi alanında özellikle de günlük hayatta en çok kullanılan araçlardan yalnızca biridir. Bu nedenle sarkaç kullanan kişilere çok yaygın olmamakla birlikte Radyestezist de denmektedir.

“Radyestezi” konusunun ülkemizde henüz yeterince bilinmiyor oluşu nedeniyle bu konuda en çok ingilizce kaynaklara rastlıyoruz ve internet üzerinde “Dowsing”, “Radiesthesie” veya “Radiesthesia” kelimesi ile çok daha fazla başlığa ulaşıldığını görüyoruz.

Yukarıda okuduğunuz Radyestezi açıklaması, bilimselliğe en yakın olan açıklamadır. İnternet üzerinde biraz araştırma yapacak olursanız, bu konuda çok değişik tanımlar ve açıklamalar da okuyabilirsiniz…

Sarkaç Seçimi
Ucunda ağırlık olup sallanan her şey sarkaç görevi görebilir.

Ancak elbette, size en iyi uyan sarkacı seçmek başlangıçta önemlidir. Çok çeşitli sarkaçlar vardır ya da yapılabilir. Bir sarkaçta dikkat etmeniz gereken özellikler, sarkacın ağırlığı, sarkacın zincirinin veya ipinin kalitesi ve bu ipin ya da zincirin uzunluğudur.

Çok ağır bir sarkaç sadece hafif hareketler veya dönüşler, ağırlığı çok hafif olan bir sarkaç ise kontrol edilemeyen hareketler yapacaktır. Bu nedenle, başlangıçta ağır olmayan bir sarkaç kullanmanız, sarkacın hareketini kolay gözlemlemeniz açısından daha uygudur. Eğer küçük, hafif bir sarkaç ile sık sık uygulama yaparsanız, zaman içerisinde buna alıştığınızı, sarkacın dönüş hareketlerinin daha hızlı ve büyük olduğunu hissedecek ve daha ağır bir sarkacı da kolaylıkla kullanabildiğinizi göreceksiniz…

Sarkacın zincirinin veya ipinin uzunluğu konusuna değinecek olursak, uzun bir zincirin ucunda bağlı bulunan sarkaç, istemsiz kas hareketlerine karşı çok duyarlıdır fakat tam bir dairesel dönüş yapacaksa eğer, zinciri kısa olan bir sarkaca oranla bu dönüşü daha uzun sürede tamamlar. Ancak, başlangıçta önemli olan sizin, sarkacın hareketini daha kolay gözlemlemeniz olduğundan, sarkaç kullanmaya uzun zincirli bir sarkaç kullanarak başlamanız önerilir, uzundan kasıt, sarkacınızın zincir uzunluğu 18-20cm’den kısa olmasa iyi olur. Yine zaman içerisinde, zinciri uzun olan bir sarkaçla çokça uygulama yaparsanız, ileride sarkacınızın zincirinin uzunluğunu kısaltabilir veya zincir uzunluğu daha kısa olan bir sarkaç alıp kullanabilirsiniz.

Sarkacı tutuşun da belli bir şekli yoktur. Kendinizi nasıl rahat hissediyorsanız, sarkacınızı o şekilde tutabilirsiniz. Şekilde gördüğünüz tutuş, en klasik tutuş şeklidir…

İlk kez bir sarkacınız olduğunda bir süre onu yanınızda taşımanız ve gece yatarken de yastığınızın altına koymanız, sarkaç kullanmaya kendi enerjinizin daha kısa sürede uyumlanmasını sağlayacaktır.

Size uyumlu bir sarkacınız olduktan sonra ise sarkacınıza sizden başka kimsenin dokunmaması önerilir. Şayet böyle bir durum söz konusu olursa sarkacınızı, akan bir suyun altında yıkamanız, üzerindeki size ait olmayan enerjilerden arındırmak için yeterli olacaktır.

Sarkaç Kullanım Alanları
YERALTI SULARI VE ZENGİNLİKLERİNİN ARANIP BULUNMASI
BAHÇE İŞLERİNDE UYGUN TOPRAK VE GÜBRE SEÇİMİ
SAĞLIK ÇALIŞMALARI;
HASTALIK TANISI VE UYGUN TEDAVİNİN TESBİTİ
UYGUN İLAÇ VE İLAÇ DOZAJI TESBİT
ÇAKRA DENGELENMESİ
MERİDYENLERİN DENGELENMESİ
SAHTEKARLIKLARIN ORTAYA ÇIKARILMASI
UYGUN EŞ, İŞ, EV, ARAZİ, SAĞLIKLI GIDA TESBİTİ
KAYIP İNSAN, EŞYA VE HAYVANLARIN BULUNMASI
ARKEOLOJİK ARAŞTIRMALAR
MAKİNA ARIZALARININ BULUNMASI
ZARARLI ENERJİ TESBİTİ VE GİDERİLMESİ
CİN VB. NEGATİF ENERJİLERİN TESPİTİ
MEKAN DENGELEMESİ

gibi sınırsız kullanım alanı vardır… Bütün bunların, iş yerinizden veya evinizden çıkmadan harita, kroki ve fotoğraf üzerinde uzaktan da yapılabiliyor olması ise sarkaç kullanmanın hayatımıza getirdiği en büyük kolaylıklardan ve en keyifli yanlarından biridir…

Çok farklı ve sınırsız kullanım alanına sahip olmasına rağmen sarkacın çalışma prensibi hepsinde aynıdır. Bu kitapta günlük hayatta en çok ihtiyaç duyduğumuz durumlar için sarkacın nasıl kullanıldığını göreceksiniz. Ve burada okuyacaklarınızın size sarkacın çalışma prensibi hakkında yeterli fikri vereceğine inanıyorum. Bu prensibi bir kere kavradıktan sonra, yukarıda başlıkları verilmiş olan kullanım alanları içinden en çok ilgi duyduklarınızı seçerek sarkaç kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ancak, hemen doğru veya olumlu sonuçlar almayı beklemeyin… Kendinize zaman verin, bol bol ve sık sık uygulama yapın. Nasıl ki bir müzik aletini doğru ve düzgün bir şekilde çalmayı öğrenmek için sık sık pratik yapmanız gerekir ise, sarkaçla da aynı şekilde azimle, en azından her gün 5-10 dakika uygulama yapmanız gerekir. Çünkü ancak bu şekilde sarkacınızla bir uyum içine girdiğinizi, sarkaç kullanma yeteneğinizin geliştiğini ve olumlu sonuçlar almaya başladığınızı görebilirsiniz. Aksi halde, yani yeterince uygulama yapmazsanız, çalışma prensibi -ilerleyen sayfalarda göreceksiniz- bu kadar kolay olmasına rağmen, sırf yeterince uygulama yapmadığınız için sarkacın sizlere sunacağı kolaylıklardan ve faydalardan uzak kalacaksınız demektir.

Sarkaçla çalışmak için neler gerekli?
Sarkaç ile yapılan enerji dengeleme çalışmalarında, sarkacı kullanan kişide şu özelliklerin bulunması dahilinde başarı oranının daha yüksek olabildiğini tecrübe edindim.

NİYET
NEFES EGZERSİZİ
ÇEVRESEL ARINMA
BEDENSEL ARINMA
BEDENDEKİ NEGATİF VARLIKLARDAN ARINMA
SARKACI TANITMA
BOL BOL PRATİK YAPMA
ODAKLANMA
İNANÇ

Aksi halde bir insanın elinde değil de mekanik olarak dönen herhangi bir sarkaçtan da enerji dengeleme çalışmalarında aynı olumlu sonuçları almamız gerekir, ancak mekanik olarak dönen bir sarkacın bir vantilatör gibi havayı serinletmesinden başka bir özelliği yoktur.
Sarkaç ile enerji dengelemesi çalışmalarında ilk olarak izin alınması gerekir. Bu konu, “Uzaktan Bir Başka Kişi Üzerinde Çakra Dengelemesi Yapmak” başlığı altında anlatılmıştır. Yanımızda olan kişilerden talep gelirse çakra dengelemesi yapmak en uygunudur. Ancak, insanlar sarkaç ile enerji dengeleme çalışmaları yapıldığından haberdar olmadıkları için onlara konuyu kısaca anlattıktan sonra, böyle bir dengeleme isteyip istemediklerini sorabilir ve böylece iznimizi alabiliriz…
Enerji dengeleme çalışmalarında, genelde sarkacımızın dönüşleri şu şekilde yorumlanır.
Saat yönünün tersinde: Negatif enerjilerin giderilmesi, temizlenmesi…
Saat yönünde: Pozitif, olumlu enerjilerin yüklenmesi..
Sarkacımızın yaptığı dairesel dönüşler ne kadar güçlü ve hızlı olur ve uzun sürerse;
Saat yönünün tersinde: Yoğun bir enerji temizliği
Saat yönünde: Yoğun bir enerji yüklemesi
yapıldığı anlamına gelir.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!