ASTROLOJİ Sana Bana Özel 

Partnerinizle Uyum Rehberi

Burç uyumları çok yazılmış, çok yorumlanmış bir konudur. Piyasa da yayınlanan popüler astroloji kitaplarında ve internet sitelerinde doğru bilgilere rastalamak zor veya fazlasıyla kafa karıştırıcı. Bana gelen maillerde partnerinin burcuyla uyumlu olup olmadığını ve anlaşabilmek adına daha fazla neler yapması gerektiğini soranlar çoğunluktaydı son zamanlarda. Bu konuya açıklık getireyim istedim. Böylece astroloji dersimize de devam etmiş olalım.
Bir kere burcuna göre mi partner seçeceğiz? Elbette hayır. Zaten seçtiğimiz kişinin burcumuzla, Ay burcumuzla veya Yükselen burcumuzla ilişkisi vardır. Siz hiç bir şey yapmayın.Vücut kimyası ve aşk duygusu uyumlu burcu seçmenizi sağlıyor. Doğamız buna programlanmış.
Bir önceki yazıda horoskopun 360 derecelik bir daire olduğunu ve 12 eşit (olmayan) alana bölündüğünü anlatmıştım. Şimdi gözünüzün önüne bir daire yani horoskop getirin.

KAVUŞUM AÇILARINDA AŞK (0 derece)

Gezegenlerin aynı burçta aynı derecelerde yer alması kavuşum açısı denilen 0 derece (+/-5 derece) açıları sağlıyor. Bazen burcunuzla partnerinizin yukselen burcu veya Ay burcu aynı derecelerde ve aynı burçta yer alır. Buna kavuşum açısı diyoruz. Kavuşum açılarında Güneş, Ay, Jüpiter, Venüs gibi olumlu gezegenler olması evliliğe giden yolu açıyor. Astroloji istatistiki bir bilim dalı. Son yapılan istatistikler de kişilerin en fazla kendi burçlarından kişilerle evlendiğini ortaya koymuş. Kavuşum açıları kayda değer sonuçlar veriyor..
Diyelim ki Akrep burcusunuz. Partner olmak istediğiniz / ilgilendiğiniz / hoşlandığınız ya da deli gibi aşık olduğunuz kişinin burcu, Ay burcu veya Yükselen burcu muhtemelen Akrep oluyor.
Uyum ve Huzur mu Arıyorsunuz (120 derece)Siz partnerinizle aranızda ortak değerlere, uyuma ve huzura gereksinim duyanlardansanız burcunuzla O’ nun burcu,Ay burcu veya Yükselen burcu arasında 120 derece olması yeterli. Örneğin Boğa iseniz Başak yada Oğlak burcu( yada Ay burcu/Yükseleni Başak yada Oğlak olan) bir partnerle mutluluğu ve huzuru yakalarsınız. Aslansanız bir Koç yada Yay tam size göredir. Kovaysanız Teraziyle yada İkizlerle mükemmel uyumu yakalayabilirsiniz. Yengeçseniz uyumu su grubunun diğer duygusalları olan Akrepte yada Balıkta bulursunuz. Uyum 120 derecede gizli. Güneş burcu,Yükselen burcu yada Ay burcu sizin Güneşinizle 120 derece açı yapsın yeter.

YA YOĞUN AŞK? (90-180 derece)

Siz yoğunluk, duygusal derinlik ve sizi biraz hırpalıyacak deli gibi bir aşkı huzura tercih ediyorsanız burçlarınızın zıt açı altında veya kare açıyla gerilmiş olması yetecektir. Örneğin Balıksanız zıt burcunuz Başak veya doksan derecelik açıyla sizi geren İkizler yada Yayla son derece tutkulu bir aşk yaşayabilirsiniz. Siz bir Kovaysanız gerçek aşkı Aslan, Boğa veya Akrepte bulabilirsiniz. Aşk gerilimli açılarda gizli. Güneş burcu, Yükselen burcu yada Ay burcu sizin burcunuzla 90 yada 180 derecelik zıt açı yapsın yeter.

Horoskop da Evlilik İşaretleri( 7. ev)

Evlilik horoskopta 7. ev denilen alanla ilişkili bir konu. Evlerin ne demek olduğunu bir önceki yazımda anlatmıştım. 7.ev evlilik, ortaklık, kimi zaman birlikte yaşamak hatta ev arkadaşlığını, bizim bu konulardaki duruşumuzu yansıtan alandır. 7.evinizde hangi burç varsa o burçla evlenme ihtimaliniz çok kuvvetli. 7.evde bulunan gezegenlerde o kişinin karakter özellikleri hakkında ip uçları veriyor. Örneğin 7. evinizde Başak burcu yer alıyorsa siz bir Koçsanız bile evlilik için seçiminiz Başaklardan yana oluyor. Her hoproskopta 7.ev farklı bir burçtur. Bunu kişisel horoskopunuzu görmeden bilemeyiz. 7.evinizdeki burcu öğrenmek için bir horokopa sahip olmanız gerekiyor.

Mükemmel Seks Uyumu İçin

Cinsel çekim ve mükemmel seks uyumu için Venüs ve Mars devreye giriyor. Yani siz partnerinizin bu konuda kötü olduğunu iddia ederseniz; Ya Mars’ınız yada Venüs’ünüz bir şekidle uyumlu değildir. Muhteşem olduğunu düşünürseniz Mars-Venüs uyumunuz mükemmel demektir. Aranızdaki Mars-Venüs uyumu 120 derece ise müthiş bir cinsel çekime aşk da eşlik edebilir. Mars-Venüs zıt açı, gerilimli açılarla destekleniyorsa tutkulu, arzulu ve sertlikte içeren cinsel uyumdan bahsedebiliriz.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!