GİZLİ İLİMLER Sana Bana Özel 

Negatif Enerji Tespiti – Bir Bardak Su

Negatif enerji kavramına inananlardan mısınız bilmiyoruz ama bu tür enerjilerin olduğunu düşünenlerin sayısı azımsanmayacak kadar çok. Peki bu fikre sahip olanlara göre, evde negatif enerji olup olmadığını anlamanın basit bir yolunun bir bardak sudan geçtiğini söylesek?
Bazı kesimlere göre yaşadığımız yerlere belli enerjiler göndeririz.

Özellikle evlerimiz, tam bir enerji çorbasıdır. Düşüncelerimiz, hislerimiz ve duygularımız farklı tiplerde enerjiler oluşturur ve diğer enerjileri de kendilerine çekerler. Ayrıca eve giren diğer insanlar da eve pozitif veya negatif enerjilerini getirebilirler.
Bu negatif enerjilerin ruh halimizi ve moralimizi etkilediği düşünülür.
Biriken negatif enerjiler sonucunda karamsar düşüncelere sahip olabilir, sürekli bir stres halinde olabilirsiniz. Daha kötüsü bu enerjiler evinize yerleştiğinde bir nevi her yere siner, çıkarılmadığı sürece de öyle kalır.

Bu negatif enerjiler hayatınızın her alanına etki etme gücüne sahip.
İlişkilerinizde sorunlara neden olabilir, geçimsiz biri haline dönüşmenize sebep verebilir, yanlış kararlar almanızın önünü açabilir. Neticesinde de gergin, yorgun ve kırılgan hissedebilirsiniz; hatta yaşam sevincinizi bile kaybedebilirsiniz. Bu nedenle evdeki negatif enerjiyi düzenli olarak ortadan kaldırmak önemli bir önlem.

Gelelim negatif enerjiyi nasıl tespit edeceğinize.

Bu konu üzerinde çalışmaları olan Marina Bravo’ya göre yapmanız gereken basit. Şeffaf olan herhangi bir bardağı alıyor  ve bardağın 3’te birini dolduracak kadar deniz tuzu ekliyorsunuz. Sonra kalan boşluğun yarısına önce su, diğer yarısına ise beyaz sirke ekliyorsunuz.
Karışım hazır olduktan sonra tek yapmanız gereken negatif enerji olduğunu düşündüğünüz odaya bardağı koymak.
Burada dikkat edilmesi gereken şey bardağı gizli bir noktaya koymak ve bir gün boyunca bekletmek, bardağın bu süre boyunca hiç oynatılmaması gerek. 24 saat sonunda bardağı kontrol ediyorsunuz, eğer tıpkı bıraktığınız gibiyse odada negatif enerji yok demektir.

Bunun dışında eğer bardakta baloncuk veya başka bir oluşum görüyorsanız, odada negatif enerji var demektir.
Bu durumda yapmanız gerekense, bardağı bıraktığınız gibi bulana dek her gün aynı süreci yeni karışımla uygulamak. Karışım, negatif enerjiyi kendisine çekerek bir miktar temizleyecektir. Bardaktaki eski karışımı da evin dışına dökmeniz daha faydalı olacaktır.

Özetle negatif enerjiye inanıyorsanız, bu tür enerjilerin var olduğunu düşünenlerin uyguladığı bu yöntemi uygulamanız yararınıza olabilir.

Yaratılan canlı veya cansız her şey yoğunlaşmış bir enerjidir.

Her varlığın fizik formu dışında bulunan bir de enerji (eterik) alanı ve kendine özgün titreşimi vardır.

Bundan dolayı her şeyde olduğu gibi Evlerimizde, yaşadığımız mekanlarda da var olan her şeyin yaydığı bir enerji ve titreşimi vardır.

Bu enerji bizim  Bilincimizin, Bilinçaltımızın, ruhsal , zihinsel, duygusal ve bedensel bütünlüğümüzün de bir yansımasıdır.

Yaşadığımız Alanların veya Evlerimizin Negatif Enerji Yüklü olduğunu nasıl anlarız ?

Yaşanılan mekanda sürekli tartışma varsa, Sürekli kavga edilen bir ortam ise bu yerlere girdiğimizde kasvet , mutsuzluk, huzursuzluk, keyifsizlik, enerjimizin düşmesi (uyku hali) gibi hissiyatların yaşanması,

Yaşanılan Mekanda sürekli geçmişe yönelik olumsuz hatıraları canlandırmak, konuşmak , zihinsel karışıklık , Depresyon hissi , üşengeçlik (içinden birşey yapmak gelmemesi ya da parmağımı bile kıpırdatmak istemiyorum hissi) , karamsarlık, öfke, sürekli  vesvese ve endişe hissi, Uyku problemlerini Kişinin Maddi sorunlarının sürekli devam etmesi evde bereketin olmama hissi.

Yeni bir eve taşınıldığında ya da yeni bir çalışma alanına taşınıldığında daha önce orada yaşayanların bıraktığı negatif enerjilerin etkileri,

Mekan içinde çok fazla elektronik aletin çalışması , radyasyon yüklenmesi,

Mekan içinde sigara ve benzeri maddelerin tüketilmesi,

Mekan’da yaşanılan hırsızlık ve benzeri şiddet olayının etkisinin hissedilmesi veya sürekli hatırlanması,

Mekan’a alınan 2. el mobilyaların önceki sahiplerinden taşıdığı negatif enerjiler.

Mekan’da enerjinin dağılmasını engelleyen çok tıkış tıkış eşyanın bulunması ve atılması gereken eşyaların saklanarak enerjiyi sıkıştırması ve kalabalık yaratması.

Mekan’da yaşanılan ağır hastalıklar, ölüm ve acı dolu Terk edişlerin bıraktığı negatif enerjiler,

Ev Temizliğinin uzun süre ihmal edilmesi,gibi durumlarda Evlerimizde Negatif Enerji Temizliği yapmamız kesinlikle gereklidir.

Evlerimizde Negatif Enerji Temizliğini Nasıl Yaparız ?

Adaçayı , Tütsü yakmak çok etkili olmakla birlikte benim bizzat denediğim ve yaydığı pozitif enerjinin muazzamlığına hayran olduğum tek bitki KATIR TIRNAĞI’dır.

Bir kabın içersine itinayla sevgiyle kurutulmuş Katır Tırnağı otunu tutuşturup yakarak sonra tütecek şekilde bırakarak evinizin içinde BEDENLİ VEYA BEDENSİZ TÜM NEGATİF ENERJİLERİN EVİMLE OLAN BAĞIMI KESEREK İPTAL EDİYORUM diyerek tüm evinizi dolaşın. Bu arada Bildiğiniz duaları (ayetel kürsi gibi) okuyabilirsiniz.

Ateş “en iyi” temizleyicilerden biridir. Yukarıda Katır Tırnağı otu ile uygulamayı yaptıktan sonra sağ elinize bir MUM (beyaz) alarak aynı uygulamayı aynı olumlama ve dualar ile bir kez de mum ile yapın.

Evi temizlemekte ve negatif enerjiyi kırmakta en etkili yöntemlerden biri de Herşeyi gerçekten çok iyi bilen Atalarımızın yöntemidir. Yani Sirkeli Su ile tüm evin zeminini ayrıca dış kapı girişini , duvar kirişlerini sirkeli su ile mutlaka silin temizleyin.

Minik kapların içine koyarak oturma alanınız ve yatak odalarınıza koyacağınız Tuz’un negatif enerjiyi sünger gibi çekme özelliği vardır. (Tuz turşu tuzu ya da kaya tuzu denilen kalın tuz olmalı) Evinizdeki duruma göre 2-3 günde bir veya hafta da ya da 10 günde bir lavobaya dökerek sürekli yenileyin.

Lavanta Yağının yaydığı pozitif enerji çok yüksektir. Bu yağı bileklerinizin iç tarafına sürerek eterik bedeninizi kuvvetlendirmekte kullanabileceğiniz gibi, evinizin duvar kirişlerine kapılarına bir damla sürerek eviniz içindeki enerjiyi de çok rahat pozitif yönde koruyabilirsiniz.

Yaşam alanınızın pozitif enerjiye dönüştüğünü hissettiğinizde bu enerjiyi korumak için yaşam alanınıza Kristal Kuars Taş koyabilirsiniz. Yalnız bu taş mevcut enerjiyi korur. Eğer evinizde negatif bir durum olduğunu sezerseniz bu taşı 24 saat su da ya da toprağa koyarak bekletip topraklayın evinizi temizleyin ve sonra tekrar taşı statik bir alan yaratması için tekrar kullanabilirsiniz. Ayrıca yatak odasında Ametist taşı bulundurmak da sizin rahat uyumanızı sağlayabilir..

Evinizde varsa zararlı haşereler (özellikle mutfakta)  hemen temizletmelisiniz (organik öldürmeyen böcek kaçıran ilaçlar var mesela bunları kullanabilirsiniz) bunlarda geldikleri geçtikleri yerden taşıdıkları enerji ile negatifi tetikler. 

Evinizde kullanmadığınız “Lazım olur belki” diyerek yıllardır biriktirdiğiniz tüm eski enerjileri yani eşyaları ihtiyacı olan birine verin ya da çöpe atın. Evinizde hareket alanı bırakın ve evinizin düzenli olmasına dikkat edin. Dağınıklık enerjiyi keserek takıldığı yerde birikmesine yol açar.

Selvi ağacı dalından çalı çırpıyı süpürge kullanır gibi evinizi yerden 10 – 15 cm yüksekten açık pencereden veya kapıdan dışarıya doğru süpürmek çok etkilidir. Ayrıca mekanın güneş enerjisi görmesi çok önemlidir. Eğer mümkün değilse doğala yakın çok iyi bir aydınlatma yapılması gerekir ve sık sık havalandırılmalıdır.

Evinizde dinleyeciğiniz klasik müzikler (Mozart, Vivaldi gibi) titreşiminizi yükseltecektir. (Her ne dinlerseniz dinleyin acıklı. içli, ağlatan müziklerden uzak durmanızı nacizane tavsiye ederim)

Evinize geldiğinizde üzerinizdeki kıyafetleri hemen dolabınıza asmak yerine önce “silkeleyerek” en az 2 saat balkona asarak havalandırmak dışarıdaki negatif enerjinin evinize statik konuma geçmesini önleyecektir.

Bulunduğunuz mekanda Mum yakmak ayrıca radyosyana karşı kaktüs bulundurmak da sizi rahatlatacaktır.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!