OLUMLAMALAR & ŞİFA Sana Bana Özel 

KUNDALİNİ UYANIŞI

Kundalini uyanışı, omurganın tabanında yer alan sarmal bir yılan olarak temsil edilen ilahi dişil enerji olan Kundalini enerjisi ile ilişkilidir.  Bu güç, yaşamın kendisinin enerjik potansiyelidir. Kundalini enerjisi, çoğu insanda uykuya dalmış bir yılan gibidir. Ancak, uyanmaya başladığında, bu derin bir ruhsal deneyime yol açabilir.  Bir Kundalini uyanışı, bu uyuyan gücün beden boyunca yükselmeye başladığında, ruhani enerjileri seyahat ederken temizlemesi ve uyandırmasıdır. Ayrı benliğin evrensel ilahi güç ile yeniden birleşmesi, ruhsal uyanışla sonuçlanır.  Özünde, bir Kundalini uyanışı, insan formunun sınırlarının ötesine geçen bir süreçtir.    Bu uyanış, bütünlük ve mutluluk duygusu eşliğinde harika bir deneyim olabilir. Ancak, bazıları bunu yoğun bir biçimde deneyimler ve kesinlikle hafifçe alınacak bir şey değildir. Ruhsal gelişim, derin ve acı verici bir süreç olabilir. Bir uyanışı yaşamanız, çözülmemiş sorunlar, duygular ve tıkanıklıklarla uğraşmanıza neden olabilir. Ancak Kundalini çalışmasının sonuçları şaşırtıcıdır.

Kundalini nasıl uyanır?

Bir Kundalini iki farklı şekilde uyandırabilir. Birincisi, travma, yaralanma, hastalık veya uyuşturucuların kötüye kullanılması sonucu aniden ve dramatik olarak gerçekleşebilir. Bir uyanış bu şekilde gerçekleştiğinde, genellikle travmatik olabilir.  Kundalini enerjisini uyandırmanın ikinci yöntemi ise yoga, çakra temizliği ve derin meditasyon da dahil olmak üzere manevidir. Bu, Kundalini enerjisinin sürekli artışına uyum sağlayarak onu uyandırmak için en iyi ve güvenli yoldur. Aşamalı bir uyanış süreci, anlayamayacağınız veya kendinizi adapte edemeyeceğiniz yoğun deneyimlere boğmaz.

Kundalini Uyanışı Yaşadığımı Nasıl Anlarım

Bir Kundalini uyanışı, beden üzerinden etkilerini gösteren güç dalgalarının karıştığı yoğun bir deneyim olsa da, her zaman böyle olmayabilir. Kundalini uyanışına genellikle vücutta yükselen ısı veya enerji hisleri eşlik etse de, daha yumuşak bir süreçte yaşanabilir.  Mutluluk zamanları olabilir, ama aynı zamanda üzerinde çalıştığınızı düşündüğünüz meselelerin bir kez daha bilinç yüzeyine çıkacağı zamanlar da olacaktır. Bir uyanış, İlahi deneyimi yaşamak için derin bir istek olarak da algılanabilir.

  Kundalini Uyanışı için nasıl hazırlanılır?

Yaşamınızda bu tür bir güç ve enerjiye sahip olmak istiyorsanız, öncelikle vücudunuzu temizleyerek buna hazır olabilirsiniz. Sağlıklı yiyecekleri tercih etmek ve olabildiğince fazla toksin atmanıza yardımcı olacak detoks içecekleri içmek başlangıç noktası olabilir. Ardından, yoga ve meditasyon pratiği yapmayı veya yoğunlaşmayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca süptil enerji sistemlerini incelemek, çakraları meditasyon ve görselleştirme yoluyla hafifçe temizlemeye başlamak ikinci aşamadır. Ruhsal uygulamanızı yoğunlaştırdıkça, artık size hizmet etmeyen hatıralar, olumsuz duygular, geçmiş travmalar ve davranışlar da dahil olmak üzere, ele almanız gereken şeyler ortaya çıkacaktır. Bu sorunları ortadan kaldırırken, Kundalini enerjisinin yükselmesi için yolu açıkça belirlersiniz. Süreçle kalın, ilahi olana teslim olun ve lütuf ve sevginin akışını kabul edin.

Kundalini’nin uyanış noktası nedir?

Uyanış noktası, maddi yaşamımızı aşmak değil , evrensel enerjinin bir anlayışını mevcut insan tezahürümüze entegre etmektir. Uyanırken, evrensel yaşam enerjisinin tüm varlığımızdan akmasına izin veririz. Bu sayede hem insan hem de ilahi olma konusundaki en iyi deneyimlerimize ulaşırız.  Bir Kundalini uyanışı derin bir çalışmayı gerektirir, ancak sonuç daha anlamlı, daha canlı, daha tutkulu, daha neşeli ve daha sevgi dolu bir yaşamdır.  Bu, hafife alınacak bir yol değildir. Dahası sürecin ortaya çıkaracağı tüm meselelerle mücadele etmeye hazır olmayan kişilerin seçmesi gereken bir yol kesinlikle değildir. Bu yolculuğa çıkmadan önce, gerçekten arzu ettiğiniz şeyin ne olduğundan emin olun, çünkü bir kez uyandığında, Kundalini uykuya geri dönmez.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!