OLUMLAMALAR & ŞİFA Sana Bana Özel 

Kimlerle Tatile Çıkılmaz?

Tatile çıkmanın her insanın ruhunu doyurduğuna, bunun da iş ya da okul hayatındaki motivasyonuna büyük etki ettiğine inanıyorum. Bu zamana kadar “ben tatilden nefret ederim! Peh, yine tatile gideceğim” şeklinde bir serzeniş duymadım. Tatile çıkacak insan mutludur.

Tatil için hayaller güzelce kurulsa da, birlikte tatile gidilen kişiye de dikkat etmek gerekir. Boşuna “Arkadaşını tatilde tanırsın” demiyorlar. Hatta evlenmeden önce “bu kişi benim için doğru kişi mi?” diye düşünerek tatile çıkıp, dönüşte ayrılanları da biliyorum. Buyurun size “kimlerle tatile çıkılmaz” maddelerime:

1. Kuruşu kuruşuna her şeyi hesaplayan ile tatile çıkılmaz. Her şeyi hesapladığı için doğal olarak sizi de etkiler ve gece taksiye binmemek için topuklu ayakkabılarla uzun bir yolu yürüyüp cluba vardığınızda dans etmeye haliniz kalmayabilir. Yemek yerken hesap bölüneceğinden siz içmek istediğiniz bir içeceği sırf karşınızdaki hesapçı yüzünden içmekten vazgeçebilirsiniz. Onun hesapçılığı size yansır.

2. Çok hareketli bir insansanız, kanı donmuş ve sürekli uyumak isteyen, size ayakbağı olan bir kişiyle tatile çıkılmaz. Tur ile bir yere gittiyseniz, her yerde uyuşuk partnerinizi beklerken, arkadaşınız adına özür diler bir gülümseme ile gruptakilere bakmaktan tüm tatil boyunca yorulursunuz.

3. Siz çevrenin, doğanın güzelliğini görmek için tatil öncesi hayal üstüne hayal kurmuşken, alışveriş manyağı arkadaşınız sizi mağazalara, dükkanlara götürmek için ısrar ederse, geçmiş olsun! Hele bir de duty free’de kendini kaybeden bu arkadaşınız çantalarını size fırlatır gibi atıp sizi bekçi yerine koyarak yerinize mıhlayıp uçak saatine kadar ortadan kaybolursa, bu kişiyle tatil sonrası bile görüşmeyin.

4. Siz sigara içmezken, kendi sigara içiyor diye pencereleri açıp içeriye sivrisineklerin, böceklerin dolmasına neden olan bir arkadaşı tatilde tercih edeceğinize emin misiniz?

5. Kız – kıza tatile çıkalım derken bir arkadaşınız da çocuğuyla sizinle birlikte tatile gelmek isterse, “görgü kuralları aman kırmayalım onu” demeyin. Sakın ha sakın demeyin! Arkadaşınız yüzsüzlük edip, size sorma nezaketi bile göstermeden başka çocuklu bir arkadaşını davet edip aynı tura yazılırsa, kız – kıza tatil planlarınız mahvolabilir. Bu nedenle siz ince düşüneyim derken kendinizden vazgeçmeden, kırın karşınızdakini. Sizden önemli mi?

6. Bir tura çıktınız diyelim. Herkes birbirini tanıma evresinde olduğu için masaya ilk oturduğunuz kişilere dikkat edin. Özellikle teyzelere dikkat edin. Oturduğunuz an, onların anaçlık duygularına mı hitap ediyorsunuz bilemiyorum ama tüm tatil boyunca peşinizi bırakmayıp sizin kankanız modunda hareket etmeye çalışmaları sizi yorar, benden söylemesi!

7. Tatile çıktığınız arkadaşınızın hijyeni de önemli. Özellikle tuvalet kullanımı… O hani tatilden önce tanıdığınız çıtı pıtı ve bakımlı bir kızın nasıl canavara dönebileceğini görmek için bazen sadece kullandığı banyoya bakmak yeterli olabiliyor. Saç tellerini lavabo giderinde görmek bir yana, tuvalet fırçasının anlamını bilmemesi de hakkında güzel bir izlenim edinmenizi sağlayabiliyor!

Şimdilik benden bu kadar… İyi tatiller!

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!