Sana Bana Özel SPİRİTÜEL 

Ki Enerjisi ve Kullanımı

Kİ ENERJİSİ VE KULLANIMI

Ki Enerjisi Ve Kullanımı – 1

Selam arkadaşlar.Ki enerjisi ve kullanımı özel başlangıç, orta ve ileri seviye olmak üzere 3 ana bölümden oluşan bir yazı dizisi olacak.Tahminimce 6 parçada tüm teknikler verilecek.Bilgiler ve yazılar bir grubunun çalışmalarından kendi çevirimdir. Şimdiden çalışmalarınızda başarılar diliyorum!

Ki nedir?

Ki tüm canlı, cansız varlıklarda olan bir enerjidir.Ki enerjisi hara yada tan tien denilen bir bölgede depo edilir.Hara göbek deliğinden iki inç içeride ve tıpkı bir girdap gibi dönen bir enerji bölgesidir.Ki enerjisi burada toplanır.Ki enerjisini başka yerde de depolayabiliriz.Bunun bir yolu da aurada depo etmektir.Ama şimdi konumuz bu değil.Bu enerji biz farketsek de etmesek de hergün alınır ve depolanır.Hiç bazen odaya biri girdiğinde etrafa ondan doğru bir enerji yayıldığını hissettiğiniz oldu mu?

Meditasyon:

Eğer ki enerjinizi kontrol etmek istiyorsanız tek yapmanız gereken nasıl meditasyon yapacağınızı bilmektir.Bunu elinizden geldiğince sıklıkla yapın hem rahatlamanızı hem de vücudunuzu daha iyi tanımanızı sağlar.

Meditasyona başlarken:

Ben yerde olmanızı öneririm(tabi her zaman yerde olmak zorunda değilsiniz.) Bağdaş kurar gibi oturun.Bir bacağınız diğerinin üzerinde olsun.Hangisinin üstte olduğu önemli değil.(Erkekler için sol bacak, kadınlar için sağ bacak üstte olsun denir bazı yerlerde)Eğer müzik dinliyorsanız müziğin dinlendirici ve yatıştırıcı olmasına dikkat edin.Metal dinleyerek pek başarılı olamayız değil mi?  Gerçi kişiden kişiye değişebilir ama en iyisi hiç müzik olmamasıdır.Dikkat edilecek bir diğer nokta da meditasyon sırasında dik oturmanızdır.Çakralarınız hizalanacaktır.
Meditasyon sırasında vücudunuzdaki TÜM KASLARI olabildiğince gevşetin.Bazen aslında ne kadar gerilmiş olduğunuzu fark edip şaşırabilirsiniz.Şimdi zihninizi gereksiz düşüncelerden seslerden temizleyin.Bunu yapmak demek hiç bir şey düşünmemek demek değildir.Bunun ne kadar zor belki de imkansız olduğunu biliyorsunuzdur.Bu yüzden sadece sakinleşin rahatlamaya odaklanın, giderek daha da gevşeme hissine konsatre olun.Gevşemenizi arttırmaya yoğunlaşın.
2.yol: Bunu başarmanın bir yolu da nefesinize yoğunlaşmaktır.Her nefes aldığınızda ondan geriye doğru bir basamak düşün.Sıfıra geldiğinizde gerginliğinizi biraz daha salıverin ve 10’a kadar tekrar her nefeste sayarak ilerleyin.Yine 10’a geldiğinizde aynı şeyi yapın.
3. yol: Normal hayatta şimşek çaktığında ışıktan sonra gelen gök gürültüsünü duymak için bekleriz.O bekleme aşamasında hiçbirşey düşünmeyiz.Farkettiniz mi?Bu durumu yakalamaya çalışın.

Hayal kurma:
Derin bir bilinç seviyesindeyken hayal kurabilmek için meditasyonda ustalaşmalıyız bunun için önce yeterince çalışma yapmalıyız.Böylece hayal kurarken gevşemiş ve rahatlamış olarak kalabilmeyi öğrenmiş oluruz.Bu da çalışmaların etkisine olumlu yönde katkı sağlar.İstediğiniz herhangi bir etki hayal edebilirsiniz.İsterseniz kendi üzerinizde isterseniz başka bir şey üzerinde.Bir örnek yapalım.Önünüze dik duran bir cisim koyun.Meditasyon halindeyken cismin bizim etkimizle devrildiğini hayal edebilirsiniz.Önemli olan bunu yaparken meditatif durumdan tamamen ayrılmamayı sağlayabilmektir.

Negatif enerji:

İki çeşit negatif enerji vardır.Birincisi sahip olduğumuz ki enerjisini göndermektir. Böyle bir enerji zarar vermeye programlanmıştır.Kötü amaçlı insanlar için eşsiz bir olgudur.İkinci çeşit negatif enerji ise meditasyon yada bir çalışma yaparken vücutta yükselen ki enerjisidir.Yeni gelen bu enerji aslında saftır ama vücuda girdiğinde alışık olduğu için negatif enerjiye dönüşebilir.Bu yüzden çalışmalarınızdan önce ve sonra negatif enerjiyi olumlu yöne çevirip taze refah enerjiye dönüştürebilmek için. Ki soluması veya herhangi bir enerji işleme çalışması yapmanız uygun olur.

Ki Enerjisi Ve Kullanımı – 2

Başlangıç teknikleri:

Ki topu:

1. yol:
Ellerinizi birleştirin.Bilekleriniz birleşik parmaklarınız da kavis çizerek yukarıda birleşik şekilde tutun.Aslında bu tür zorunlu duruşlar pek gerekli değildir.Elleriniz hangi pozisyondayken bir psi ball oluşturmak uygun geliyorsa onu kullanın.

Haranızda temiz masmavi bir enerji düşünün.Bu ki enerjisidir.Bunu yapmak için ister aşağıya o bölgeye bakabilirsiniz isterseniz de aklınızdan hayal edebilirsiniz.

Şimdi haranızdaki Ki’nin şeklinin bozulduğunu(eğer şekli varsa) o bölgede akışkan bir şekilde uçup serbestçe dolaştığını hayal edin.

Şimdi bu enerjinin göğsünüze yükseldiğini boynunuzda ikiye ayrılan bir nehir gibi bölündüğünü; her nehrin kollarınızdan ellerinize aktığını hayal edin.

Şimdi de gelen enerjinin devam edip ellerinizin arasında saf mavi bir top oluşturduğunu hayal edin.Bu noktada ürperme, baskı, sıcaklık ve bunun gibi şeyler hissedebilirsiniz.

Eğer ellerinizde hemen geçmeyen uzun süreli bir his duyuyorsanız büyük ihtimalle başardınız demektir.Eğer ellerinizden gelen his kısa süreli gelip geçiciyse çalışmaya devam edin.

2.yol:
Ellerinizi haranızın önünde koyun.Elleriniz birbirine değmesin.Her bir elinizin durduğu yer haranın sol ve sağ yanlarının başlangıç noktası olsun.

Ellerinizin arasında mavi bir Ki topu düşünün.Bu yöntem kısmen daha kolaydır ve biraz çalışmadan sonra olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Ki ateşi:

Haranızda mavi bir ki topu düşünün.Bu çalışmada daha büyük bir güç için oluşturduğunuz topu büyütün.Topun ortalama yarıçapı 10 cm’dir.

Ellerinizi sıkıca kapatarak yumruk yapın ve havaya kaldırın.

Şimdi dirseklerinizi hafifçe kavisli ama düz bir şekilde aşağıya indirmelisiniz.Sanki balfiks çeker gibi.Bu harekete güvenmelisiniz.Bunu yaparken oluşturduğunuz Ki topunun patladığını ve tüm vücudunuza etki ettiği düşünün.Kollarınızla yaptığınız bu harekete güvenip şartlanın.Bu tıpkı bir tetik gibi patlamayı başlatsın.Merak etmeyin patlama size bir zarar vermez.Kendi Ki enerjiniz sizi incitmez.

Eğer görüşünüz biraz bulanmış, azalmışsa Ki ateşi çalışmış demektir.

Canlanmak:

Tüm vücudunuzun saf ve mavi Ki enerjiyse dolduğunu düşünün.Tıpkı bir şişenin suyla dolması gibi siz de dolun.Tamamen dolana kadar devam edin.

Bu vücudunuzdaki enerji akışını arttıracaktır ve enerjinizi hareket ettirmenizi kolaylaştıracaktır.

Kötü enerjiyi olumluya çevirmek:

Önünüzde devasa kapkara Ki enerjisinden oluşan; saat yönünün tersine dönen bir Ki topu hayal edin.

Bu siyah topun git gide yavaşladığını ve yavaşladıkça renginin beyaza döndüğünü düşünün.Tamamen beyaz olduğunda artık saat yönünde dönüyor olduğunu hayal edin.

Şimdi bu beyaz topun patladığını ve beyaz zerreciklerin yavaşça yere doğru süzüldüğünü tüm odayı kaplayıp değiştirdiğini hayal edin.

Ki Enerjisi Ve Kullanımı – 3

Ki kalkanı:

Haranızda bir ki topu hayal edin.

Şimdi bu top gittikçe büyüsün büyüsün kocaman içi boş bir küre olsun.Sizi içine alsın.

Bu devasa topu kendinizi daha da rahat hissetmek için kullanabilirsiniz.

Başkalarının Ki enerji seviyesi:

Haranızda akışkan Ki enerjisini hayal edin.

Şimdi bu enerjinin çıkıp başka birinin harasına dokunduğunu hayal edin.Midenizde bir “gümbürtü/patırtı” duyacaksınız.Duyduğunuz patırtı ne kadar şiddetliyse karşıdaki insan o kadar güçlü demektir.

Başka insanları sezinleme:

Tamamen rahatlayın.

Ki enerjinizin çıkıp tüm odayı kaplamasına izin verin.

Odadaki diğer insanları hissedeceksinizdir.Bu teknik saklambaç gibi oyunlarda çok işe yarar.Siz de büyük ihtimalle bu tekniği ilk seferde uygulamanızda başarı sağlayacaksınızdır.Eğer olmazsa pratik yapmaya devam edin.

Orta seviye teknikler:

Kamehameha:

Ayaklarınız omuz genişliğinde veya daha açık olacak şekilde durun.

Ellerinizi bir Ki topu yapar gibi önünüzde uygun bir pozisyona getirin.

Bu heceleri düşündüğünüz ve söylediğiniz zaman karşısında yazanı yapın.

Ka:Haranızda saf mavi Ki enerjisini hayal edin.
Me:Bu enerjiyi ellerinize hayal gücünüzü kullanarak aktarın
Ha:Ki’nin akıp ellerinizin arasında bir top oluşturduğunu düşünün.
Me:Ki topunun daha yoğun ve daha büyüdüğünü hayal edin.
Ha!:Ellerinizi ileri doğru uzatın ve Ki topunun devasa bir ışık demeti oluşturarak hedefe doğru yaklaştığını hayal edin.

Masenko:

Ayaklarınız omuz genişliğinde veya daha açık olacak şekilde durun.

Baskın olan elinizle diğerini kavrayın.Baskın elinizin parmakları diğer parmakların arasına girerek birleşsin.Bir elinizin avucu diğerinin üstüne gelecek.

Her iki avucunuza da Ki enerjinizi yükleyin.

Ellerinizi başınızın üzerine kaldırın.

Ellerinizi aşağıya indirin.Bunu yaparken bir ışık demeti ile Ki enerjisinin öndeki avucunuzdan çıktığını hayal edin.Bu iki Ki enerjisini tek bir yerde birleştirdiği için daha büyük bir etki gösterecektir.Çünkü bir avucumuz diğerini destekliyor.

Ki silahı:

Bir sopa veya çubuk gibi bir şey alın.

Ellerinizde düşey bir şekilde tutun.

Ki enerjinizi haranızdan alıp sopaya gönderin.Onu enerji ile doldurun.

Şimdi elimizdeki silahın Ki versiyonunu tutuyoruz.Normal bir silahla yaptığınız her şeyi yapabilirsiniz.Ancak her zaman sopadaki Ki enerjisine yoğunlaşmalısınız yoksa kaybolur.

Beden kopya etmek:

“Canlanma” tekniğindeki gibi vücudunuzu Ki ile doldurun.

İki adım kenara çekilin.

Yanınızda Ki enerjisinden bir beden hayal edin.Onu daha güçlü ve yoğun yapın.

Artık bedeninizin Ki enerjisinden oluşmuş bir kopyasına sahipsiniz.Yaptığınız her şeyin aynısı yapacaktır.Ama ters olacaktır.Sizin sol kolunuz onun sağ koludur.

Grup terapisi:

Ayaklarınız omuz genişliğinde veya daha açık olacak şekilde durun.

İyileşmek isteyen insanlar etrafınızda bir çember oluştursunlar.

Kendinizi bir su kaynağı olarak hayal edin.Ama su yerine Ki enerjisi çıksın sizden.Çıkan bu bol Ki enerjisi su gibi aksın çevrenizdeki insanların vücudunu sarsın, haralarına girsin.

Bu tekniğin başarılı şekilde uygulanmasından sonra çevrenizdeki insanlar ferahlamış ve rahatlamış hissedeceklerdir..
Ejder ısırığı:

Ki enerjinizi avucunuzda yoğunlaştırın.

Çin stili bir ejderhanın avucunuzdan çıktığını ve karşınızdaki bir insanın belli bir yerini çok fena ısırdığını hayal edin.Bir etki oluşması için saldırının deriye yapılması gerekir.Bu saldırı en çok kol bileğine zarar verir.Eğer doğru yapılırsa karşınızdaki insan ısırılan yerinde oldukça güçlü bir şok hissedecektir.

Alev topu:

Kolunuzu uzatın avucunuz yukarıya baksın.

Bir Ki topu oluşturun ama bu sefer mavi Ki enerjisinden değil ateşten oluşsun.

İlk birkaç denemede büyük ihtimalle fazla değil birkaç küçük kırmızı ışık, belli belirsiz şekiller görebilirsiniz.Çalışmaları devam ettirirseniz dahasını da görürsünüz.

Duruş için masenko tekniği de belki uygun olabilir.

Ki Enerjisi Ve Kullanımı – 4

İleri düzey Ki teknikleri:

Bu teknikler önceden verilen diğer tekniklere göre daha zordur.İleri düzey tekniklerdir ve zararlı olabilir.Yaptığınız her hareketten kendiniz sorumlusunuz.Umarım hiçbir tekniği gerçek bir dövüşte kullanmak zorunda kalmazsınız.

Tsuibi Ki patlaması:

Bu Ki enerjisi patlaması uzun mesafedeki hedefler için yada birine kilitlenmek için yapılabilir.Ki enerjisi kilitlendiği hedefi peşinden takip eder.

Eğer yeterince ilerlediyseniz aslında tsuibi ki patlaması yapmak çok kolaydır.Evet göründüğünden daha basittir ancak iş sizde bitmektedir.Hisleriniz iyi ve dikkatli, bir ki patlaması yapma yeteneğiniz kolay ve güçlü olmalıdır.

Uzun mesafelere Ki fırlatmak için şöyle başlayabilirsiniz:İstediğiniz herhangi bir teknikle güçlenin.Canlanma tekniği gibi teknikler olabilir.Bunu yaptıktan sonra istediğiniz türde bir Ki topu oluşturun.Şimdi hedefinizi hissedin ve ona yoğunlaşıp kilitlenin.Bunu yapıp hedefinizi güzelce hissettiğinizde topu ateşleyin.Ki enerjisi hedefe doğru giderken hissetmeyi bırakmayın.Yoğunlaşmış bir şekilde kalın.Gönderdiğiniz Ki topuna hisleriniz ile yolu söyleyin.Bu enerjiyi hedefe kilitleyecektir ve hedefi vurana kadar da onun peşinden gidip takip edecektir.

Eğer hedefiniz görüş mesafenizde ise hislerinize bu kadar yoğunlaşmak gerekmez.Bunu yapmak daha kolaydır.Hayal ederek Ki enerjisinin hedefi ona vurana kadar takip ettiğini düşünün.

Sambai Kosen:

Bu teknik Ki patlamasının gücünü üç katına çıkartır.İsterseniz önce gücünüzü toplayın.Normal Ki topu oluşturma pozisyonunuza geri dönün.İlk Ki topunuzu oluşturun.Oluşturduğunuz bu topun boyutlarını tenis topu büyüklüğüne getirin.Şimdi ilk topunuzun kontrolünü tamamiyle kaybetmeden ikinci topunuzu oluşturun.Önce ilk topunuzu dıştan sarsın.Şimdi onu da tenis topu büyüklüğüne getirin.Aynı işlemi bir kez daha tekrarladığınızda elinizde 3 Ki topunun enerjisi olmuş olur.Artık fırlatmaya hazırsınız.

Chobakuretsumaha Patlaması:

Bu teknik Ki enerjisi patlamasının değişik bir versiyonudur.İsmi topu göğsünüzün önünde oluşturma anlamına gelir.Eğer doğru yaparsanız oluşan Ki topu daha güçlü olur.Ellerinizi göğsünüzün önüne getirin ve parmak uçlarınız birbirine değsin.Bunu yapınca Ki alevi ile biraz güç kazanın.Bundan çıkan enerjinin bir kısmını elinizde toplayın kalan kısmını da vücudunuzdan buraya itin.Şimdi Ki topunuzu oluşturun.Bunu yaparken toptan çıkan ve havayı aydınlatan ışık demetlerini hayal edin.Yeterince güçlü hissettiğiniz zaman ellerinizi ileri itip normal bir Ki topu fırlatır gibi fırlatın izin verin gitsin…

Kakusanyudokodan Attaku:

Bu teknikte her parmağınızın ucunda bir Ki topu oluşturursunuz.Eğer yeterince ilerlemişseniz mavi Ki topları yerine alev topları da oluşturabilirsiniz.Yani hedefinizi 10 tane Ki topu göndereceksiniz demektir.Hayal gücünü ve istek/arzu ile zihninizi kullanarak her parmağınızın ucunda bir Ki topu oluşturup hedefe atın.

Ki Enerjisi Ve Kullanımı – 5

Houki Topu:

Mega top diye anılan bir tekniktir.Ki topunun daha ilerlemiş bir çeşitidir; birkaç kullanımı vardır.

Baskın elinizin avuç içi havaya bakacak şekilde göğüs hizasına getirin.Ki alevini kullanarak içinizdeki enerjiyi hissedin.Ateşten gelen enerjiyi elinize itin.Şimdi avucunuzu bir Ki topu oluşturacak şekle getirin.Ama hala havaya baksın.Haranızdan topun oluşması için enerji alın.Topu enerjiyle doldurmaya başlayın.Bu aşamada kol bileğimize bir tür blokaj oluşturmalıyız.Bu topumuzu hızlandırmaya yarayacak.Bileğinizde enerjiyi tutan bir blok oluşturun.Bunu yapıp basınç oluştuktan sonra kolunuzu indirip avuçunuzu hedefinize yöneltin.Blokajı kaldırın.Birikmiş enerji serbest kalınca Ki topunu itecektir.
Not: Tek bir top yerine pek çok küçük toptan oluşmuş bir tane top oluşturabilirsiniz.Böylece misket bombası gibi bir etki oluşur.

Ki Dzuen:

Ki matkabı hedefin Ki enerjisinde delik açan dönel bir enerji bölgesidir.Baskın elinizi göğüs kafesinizin üstüne getirin.Baş ve orta parmaklarınızı ileriye uzatın ve Ki enerjinizin bu parmaklarınıza akmasına izin verin.Bir Ki topu oluştururken ona enerji doldurmak için yaptığımız şeyleri parmağınıza enerji yüklemek için yapın.Meydana getirdiğiniz bu enerjinin parmaklarınız etrafında döndüğünü hayal edin.Tıpkı güçlü bir matkap gibi ancak bu sefer tüm materyaller enerjiden oluşuyor.Enerjinin orada dönmesini sağlayıp yeterince güçlü olduğunu hissettiğiniz zaman parmağınızı hedefe doğru uzatın.Buna güvenin.Bir ışık demetiyle matkabınız hedefe girsin.Bu çalışma başarıyla uygulanabilirse hedefin aurasında bir delik açılmış olur.

Çoklu- Tek noktada birleşmek:

Bu çalışma uygulayıcının kendisini çoğaltmasını sağlar.Ki enerjisini kendi formuna sokmayla başarılır.

Ayaklarınız omuz genişliğinde olacak şekilde durun.İçinizdeki Ki enerjisini hissedin.Bu enerjiyi çoğaltın daha da çok olsun.Ama enerjinin vücudunuzdan Ki ateşinde olduğu gibi dışarı çıkmasına izin vermeyin.Vücudunuz Ki enerjisiyle dolduğu zaman onu vücudunuzda hareket ettirmeye başlayın.Giderek hızlandırın.Bunu enerji gerçekten hızlanana kadar yapın.Aklınızda size enerji sanki hiç hareket etmiyormuş gibi görünebilir.Farkedemeyeceğiniz kadar hızlı dönüyor.Bir adım yana geçin ve vücudunuzun yarısındaki Ki enerjisi çıksın.Yanınızda belirsin.Şimdi yanınızda kendinize benzeyen bir formda Ki enerjisi var.Onu tıpkı Ki topunu oynatırmış gibi oynatabilirsiniz.Konsatrasyonunuzu kaybetmediğiniz sürece orada kalacaktır.

Choko Patlaması:

Bu saldırı hedefinizi tek bir saldırıda saf dışı etmenizi sağlar.Bu yüzden dikkatli olun.

Hedeften üç adım ötede normal bir Ki topu oluşturma pozisyonunda durun.Ellerinizi aşağıya indirip Ki topu oluşturma pozisyonuna getirin.Ki alevini kullanarak ellerinize enerji yükleyin.Topu bu enerjiyle oluşturun.Şimdi Ki alevini ikinci kez kullanın ve yine topa bu alevi yükleyin.Topun gelen enerjiyle bileklerinize kadar büyümesine izin verin.Şimdi de Ki alevi gibi bir teknik olmadan vücudunuzdaki Ki enerjisini topa gönderin; şeklini oluşturun.Ama bu sefer topun bir yandan da dönmesini sağlayın.Bu kadar enerjiyle top giderek büyüsün.Elleriniz tamamen büyüyen topun içinde kaldığı zaman önceki tekniklerde verildiği gibi bileğinize bir blokaj koyun bunu hayal gücünüz arzu/istek ve zihin gücünüzle oluşturun ve arkadan gelen enerjiler şiddetle geçmek istesinler ama geçemesinler.Böylece o bölgede yoğun bir baskı oluşturun.Bildiğiniz gibi bu topun büyük bir hızla(saatte 150 mil civarı) itilmesini sağlayacaktır.Ellerinizi ileriye doğrultun ve blokajı kaldırın.Top hedefe doğru fırladı.Topunuz giderken konsatrasyonunuzu devam ettirin.Havadayken bile ona enerji gönderin.Bağlantınız kesilmesin.Başarıyla uygulanırsa hedefiniz iki büklüm olacaktır ve zorlukla nefes alacaktır.Bu saldırıdan sonra tahmini olarak tekrar kendine gelme süresi 10 dakikadır.

Küçük Görünmezlik Gölgesi:

Rahat bir pozisyonda durun.İçinizdeki ve etrafınızda hareket eden Ki enerjinizi hissedin.Aklınızda size doğru parlayan bir ışık düşünün.Bu ışık görmenizi ve görülmenizi sağlasın.Bu ışık sizi bilenler tarafından daha kolay bulunmanıza, diğerleri için ise sizi bulmalarını imkansız yapar.Bu teknik sizi kelimenin anlamıyla görünmez yapmaz ama yayacağınız kararsız beyin dalgaları sayesinde başkaları tarafından algılanmanızı güçleştirir.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!