OLUMLAMALAR & ŞİFA Sana Bana Özel 

Enerji Alıştırmaları : Sevgi

Kendini sevme

Büyük bir aynanın karşısına oturun ve 10 dakika boyunca karşınızda gördüğünüz kişiyi sevin. 10 dakika boyunca bu kişinin tüm yönlerini (fiziksel, zihinsel, ruhsal ve kül¬türel özelliklerini) övün. Burada hiçbir olumsuz eleştiriye yer yok. İşi zorlaştırmak için, aklınıza herhangi bir olumsuz şey geldiğinde alıştırmaya tekrar başlayın ve 10 dakikayı bu kişi¬ye bakarak, onu hiç eleştirmeden, sadece severek geçirebilecek misiniz bakın bakalım.
Kendini sevmeyi öğrenmek pratik gerektirir. Öyleyse yılmayın ve pratik yapın. Sonuçlarından memnun kalacaksınız!
Cesaretsizlikle savaşmak için sevgi
Eğer bir gün kendinizi yılgın, yalnız, güçsüz hissederseniz, aşağıdaki alıştırmayı yapmanızı öneririm.
Sabahın erken saatlerinde, karşılaştığınız birine güzel bir söz söyleyin, bir kompliman yapın. Sonra, içinizde oluşan hisleri anlamak için birkaç dakika bekleyin. Sonra aynı şeyi,

Bir başkasıyla deneyin, ona kompliman yapın veya işini övün. tik kişide “içinde bulunduğunuz karamsar ortam”ınız-dan çıkıp olumlu bir şeyler söylemenin ne kadar zor olduğu¬nu fark edeceksiniz, fakat daha sonra bu olay zamanla çok daha kolay ve zevkli olmaya başlayacaktır. Bunu sağlayan ne? Depresif durumun en derinindeki, titreşim seviyesi, sevgi dolu bir dokunuşla yükseldi. İşte bir kez daha, enerji seviyemizi tam istediğimiz noktaya getirmek konusundaki gücümüzü fark ediyoruz.

İyileştirmek için sevgi

Eğer fiziksel, psikolojik veya ruhsal olarak rahatsız olan birini tanıyorsanız, aşağıdaki alıştırmayı yaparak, ona tedavisi sırasında yardım etmenizi öneririm.
Her gün, “bu kişiyi düşünme “ye bir an ayırın. Düşünceleriniz çok olumlu, kesin ve açık olmalıdır.
• “Ayşe’yi, kır çiçekleriyle dolu bir tarlada koşarken görüyorum.”
• “Ali’i sağlığına kavuşmuş olarak, işinin başında görüyorum.”
• “Neşe’i neşeli ve sağlıklı olarak bana gülümserken
Görüyorum.”

Eğer dikkatsizlikle alıştırma sırasında, “Zavallı Jules, hastalığına ne kadar üzülüyorum.” gibi olumsuz bir cümle düşüncenize kanıverirse, onun olumlu bir karşılığını bulmak için acele edin. Aslında bu olumsuz düşünce, sizin konu olan kişiye yönlendirdiğiniz kendi korkularınızdan biridir.

Arkadaşınızın durumu hakkında sürekli bilgi alın, yaptığınız alıştırmanın olumlu sonuçlarını görünce memnun

Olacaksınız. Bu arada, herkesin kendi gemisinin kaptanı olduğunu unutmayın. Ona yönlendirdiğiniz sevgi, onu bir huzur bulutuyla çevirmeye yarayacaktır. Bu sevgi, kendisinin ve onunla ilgili herkesin iyiliği için gerekli olan seçimleri yapmasında yardımcı olacaktır. İşte karşılıksız sevginin sırrı: her şeyi tümüyle unutarak sevmektir!

Bitkileri ve hayvanları sevme

Enerji seviyeleri birbirlerine benzeyen (yani aynı güçte) iki bitki seçin. Onları aynı ortamlara yerleştirin. İkisini de aynı şekilde sulayın. Aralarından birine (hep aynısına) her sa¬bah, öğlen ve akşam tıpkı arkadaşınıza yaptığınız gibi iyi bir dilek, iyi bir düşünce yöneltin. Bu iki bitkinin büyümesini dikkatle izleyin. Aynı alıştırmayı, iki hayvanla da yapabilirsi¬niz.
“…böcekler bile insana bağlanır,
ona sevgilerini gösterirler
Yılan bile insanı sevebilir ve onu ısırmayabilir.
Dünyada sevgiye boyun eğmeyecek
Hiçbir varlık yoktur.
En zalim suçlular bile,
Eğer sevgi ateşinin içine yerleştirilirlerse,
Değişebilirler;
Onların içindeki tanrısal güç de uyanacaktır.”

Dünya sevgisi

Dünyada çok sayıda grup, her gün tam öğle vaktinde (Greenwich saatiyle) dünyamıza ve üzerinde yaşayan tüm in¬sanlara sevgi enerjisi yollar. Bunu özellikle savaş veya başka bir felakete (kuraklık, açlık, sel, deprem, ekolojik bir bozukluk, vb. gibi) maruz kalmış bölgelere yöneltirler.
Kişisel enerjinin gücünü bildiğiniz şu noktada, toplu enerjinin nasıl engin bir güç olabileceğini anlayabilirsiniz. Öyleyse siz de, sevgi enerjilerini her öğlen dünyamıza yöneltmeyi seçen bu kişilere katılın ve sonuçlarını izleyin.
Tüm diğer alıştırmalarda olduğu gibi, bu da pratik ister ama biraz sabırla, düşüncelerimize yerleşecek ve zamanla bu hareket otomatik olacaktır. Ardından, bu çok büyük bir hevese dönüşecektir.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!