ASTROLOJİ Sana Bana Özel 

Karmik Eş ve Birbirinden Kopamayan Çiftler

Hint Astrolojisi’nde Ay Düğümleri adı verilen gölge gezegenlerin etkileri bizim karmamız hakkında önemli bilgiler verir. İlişki ve uyum analizlerinde de çok özel etkileri olan bu gezegenler, beraberlik yaşayacağımız kişilerle karmik bağlarımızı gösterebilir.

Mitolojide Ejderhanın Başı (Rahu) ve Ejderhanın Kuyruğu (Ketu) adı verilen Ay Düğümleri erkek ve kadın haritasında özel bir ilişki içinde iseler “Karmik Eş” tanımlaması yapmak mümkündür.

Erkek haritasındaki Rahu (Kuzey Ay Düğümü) ve kadın haritasındaki Ketu (Güney Ay Düğümü) aynı burçta yerleşerek kavuşum yaparlarsa, bu iki kişinin karmik bir bağ ile birbirlerine bağlandıklarına inanılır.

Erkek haritasınki Ketu ile kadın haritasındaki Rahu’nun kavuşumu da aynı etkiyi verir. Bu tür gezegensel yerleşimlere sahip kişiler kolay kolay birbirlerinden kopamaz.

İlişkide diğer nedenlere bağlı olarak ayrılık yaşansa da hayat bu iki insanı tekrar bir araya getirebilir. Bu etkiye Ay Düğümlerinin ters kavuşumu adı verilir ve genellikle erkek – kadın arasında yaklaşık 9 yaş fark olduğunda ortaya çıkar.

Benzer bir etki de kadın ve erkek haritasındaki Ay Düğümleri’nin birbirleriyle üçgen açı içinde olduğu durumlarda çıkar. Bu açı da kişilerin arasında yaklaşık 4,5 yaş fark olduğu durumlarda meydana gelir. Çok sık rastlanmayan bir durum olsa da çok güçlü bir bağ oluşturur.

Hint Astrolojisi’nde Arudha yükselen ve Upapada yükselen adı verilen farklı enerji noktaları vardır. Arudha yükselen kişinin imajını, dışarıdan nasıl algılandığını gösterir. Kişinin maddi hayata bakışı da Arudha yükselen adı verilen noktadan analiz edilir.

Upapada yükselen ise manevi ve ruhsal hayata bakış açımızı belirler. İki kişi arasında bu noktaların uyumlu durumda olması mükemmel bir ilişki göstergesidir.

Uyum analizlerinde Hint Astrolojisi’nin kendine özel puanlama teknikleri de vardır. Uyum puanı en fazla 36 olabilir. Bu puanlamada 24 ve üzeri olan her puan uyumlu kabul edilir. Burada keyifli bir ilişki için uyum puanının 36’ya çok da yakın olmaması gerekir.

Uyum puanı çok yüksek çıkarsa eşlerin hayattan tüm beklentilerinin benzer olacağı kabul edilir ve çiftlerin birbirlerine bir şey katamayacakları öngörülerek sıkıcı bir ilişki yaşanabileceği düşünülebilir.

Hint Astrolojisi’nde çok önemli yer tutan Takımyıldızlar’ın da (Nakshatra) uyum analizinde önemli bir yeri vardır. Erkeğin ve kadının doğum haritalarında Ay’ın yerleştiği takımyıldızlar kişilerin hayata yaklaşımlarını belirleyen faktörlerden biridir.

Uyum ve ilişki analizinde kullanılan teknikler burada yazılanlarla sınırla olmayıp çiftlerin aşk ve eğlence hayatlarını temsil eden 5. Evleri ve evlilik hayatlarını temsil eden 7. Evlerinin analizleri de yapılmalıdır.

İki kişi arasındaki uyum oldukça iyi olsa da bazı zaman aralıklarında ilişkideki uyum bozulabilir. Hayattaki olayların zamanlaması gösteren ve hiç bir astrolojik sistemde olmayan “Gezegen Periyotları” ilişkinin başlama, bitiş tarihleri gibi bilgileri bizlere gösterebilmektedir.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!