GİZLİ İLİMLER Sana Bana Özel 

Karmik Düğüm Şifası

Karma- Evren yasası, sebep ve sonuç yasasıdır. Gelin bu yasaya farklı bir açıdan bakalım. Bir kişi hem olumlu hem de olumsuz olabilen karmasını nasıl oluşturur? İnsanlar yıllarca negatif karmik yük toplar, omuzlarına yükler, yük yavaş yavaş ağırlaşır. Zamanla, kaldıramadıkları bir yüke dönüşür. Kişi derslerini anlamayıp, sınavları geçmediğinde karmik düğümler bağlar. Bir eylemde bulunurken, eylemin kendisi Sevgi Yasasını ihlal ettiğinde. Birilerinden minnettarlık veya ödül beklerken.

Negatif karmayı oluşturan şey, bir eylem veya düşünce değil, eylem veya düşünce anında deneyimlediğiniz zihin durumuyla oluşur. Hayat- şu şimdiki andan ibaret. Ruhun şimdiki hali bir sonraki anı oluşturuyor, şimdi veya binlerce, milyonlarca şimdi. Ve bu gelecekteki gelecekte biraz şimdiden var.

Öfke, kafa karışıklığı, depresyon ve diğer olumsuz duygular yaşarsanız, geleceğinizi şekillendirenler onlar olacaktır.

Neden dilekler gerçekleşmiyor? Ya da gerçekten bir şey istediğinizde, tamamen başka bir şey alırsınız ya da ciddi anlamda olumsuz deneyimlerden geçerek alırsınız, dileginizi çoktan unuttuğunuzda ya da artık isteğiniz aktüaliteyı kaybettiğinde. Eğer hayat sizi denemelerden geçiriyorsa, daha önce gecmediginiz derslerden geçmeniz için size fırsat sunuluyor. Geçerseniz istediğinizi kısmen alırsınız. Geçmezseniz – tejrube dışında, birşey alamazsaniz . Karmik düğümlerin çoğu çözüldüğünde arzular yerine getirilir ve sizde hafiflik ve şartsız koşulsuz bir sevgi hissi oluşur.

Karmik düğümler nasıl mı çözülür? Geçmişle çalışarak. Başlangıç olarak, dersler nelerdir ve karmik düğümleri nasıl bağlarız. Dersler tamamen bireyseldir. Bu, belirli karakter özelliklerinin gelişimidir. Birinin kendini savunmayı öğrenmesi gerekiyor. Diğerinin korkuların üstesinden gelmek gerekir. Açgözlülüğü, gururu, zayıflığı vb. ortadan kaldırmak ta olabilir. Dersler sayısız ve her biri kişiye özel.

Hepimizin ortak karakter özelliği kibir, ancak farklı kutupları vardır. Birisi her gün kendi değerine değer katarak kendini yükseltir. “Biliyorsun, çok iş vardı, bunu yapmak zorundaydım ve bu … Her şeyi çözdüm ve burada bunu yaptım ve orada sunu … ve benzerlerini.” Ya da “evet, zekası, hiç iyi değil … sıfır zeka, salak … ne kadar aptalca … vb”. Her seferinde bu şekilde düşünen kişi bir karmik düğüm bağlar.

Kibirin başka bir kutubu daha var – kendini küçümseme. Tamamen veya kısmen kendini sevmeme. “Ben layık değilim, aptalım, çirkinim … Biri daha yetenekli, daha başarılı, daha akıllı … vb.” Haset ile karışık kendini küçümsemeye dayalı bir tür kokteyl. Bir kişinin yukarıdaki tüm negatif yönlerin üstesinden gelebilmesi için, hayatın ona ders vermesi oldukça anlaşılır bir durumdur. Ayrıca, bir kişi dersi tamamlamış ve gerekli nitelikleri geliştirmişse, davranışı otomatizme getirmek için materyal pekiştirici ek dersler verilecektir.

Geçmişe bir bakın. Derslerin tanınması çok kolaydır. Bunlar hayattaki olaylardır, bir şeyi yapmanın gerekli olduğu ve üstesinden gelmenizin zor olduğu zamanlarda. Örneğin, toplumun önünde konuşmak, ve siz korkudan kaçtınız. Üstesinden geldiyseniz, görevi tamamladınız demek. Reddettiyseniz, bir sürü mazeret bularak – karmik borç sizinle kaldı.

Ya da mental olarak baskı altındasınız ve bir şeyler yapmaya zorlanıyorsunuz. Ruhunuzda direnç hissedersiniz, ancak karşı koyma gücüne sahip değilsiniz. Ve şartlara uyarak, sizden istenilen şeyi yapmaya devam ediyorsunuz. Benliğinizi takip etmeyi öğrenene kadar, her seferinde daha zor durumlarda, daha uzun süre eğitileceksiniz.

Hayatta herkesin çok çeşitli ve değişik durumlar olmuştu. Karmik düğümler nasıl çözülebilir? Kendinizle yalnız kalın. Dünmüş gibi hafızanızda taze olan bir olayı hatırlayın ve onu çözün. Bir kişiyi suçladıysanız – suçlu değildir, ondan size sadece bir ders geldi (onun yerinde başka biri de olabilirdi). Bu, Tanrı’nın iradesine göre gerçekleşti, böylece gerekli karakter özelliklerini öğrenebilir, geliştirebilirsiniz. O zaman ona teşekkür edin, bu durum için Tanrı’ya şükret ve başarısızlığını kabul et – “evet, cevap veremedim , evet, korkaklık gösterdim (zayıf irade), evet, kibirliydim, vb., ama öyle yapmalıydım (olmalıydı). “Duruma göre hangi dersten geçmediğinizi kendiniz belirleyin, zihninizle değil ruhunuzla kabul edin ve af dileyin.

Bitti! Karmik düğüm çözüldü! Bu konuda daha fazla ders olmayacak. Yük, üstünüzden indirildi. Ruhunuzda bir rahatlama ve sevgi hissi oluşacak. Bu olayı hatırlamaya çalışırsanız, o netlik ve parlaklık artık olmayacak, bir örtüyle kaplı gibi görünecek – silik bir görüntü oluşturacak!

Böylece tüm olumsuz durumları çözebilir ve karmik düğümlerden kurtulabilirsiniz. Artık geleceğinizi şekillendirmeyecekler. Kendinizi geçmişle çalışmaya zorlamayın, bırakın bu iş stres olmadan, kolay olsun. Bir durum üzerinde çalıştığınız, daha sonra hazır olduğunuzda bir başka durumu işleme alacaksınız. Yavaş gidin. Ve çok önemli bir nokta daha.

Bir dahaki sefer birine ya da bir şeye kızdığınız zaman kendinize şunu söyleyin:
Kimse benim dostum değildir, kimse benim düşmanım değildir, ama herkes benim öğretmenim. Şimdi ben sakinleşeceyim ve bu kişinin bana ne öğretmek istediğini bulacağım!

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!