ASTROLOJİ Sana Bana Özel 

JÜPİTER BURÇLARDA

Büyük şans gezegeni Jüpiter güneşin çevresindeki turunu 12 yılda tamamlar.Zeus tanrıların kralı olarak bilinir.Gösterişli bir gezegen olan Jüpiter bolluğu,bereketi ve şöhreti simgeler.İnancın,ahkalın ve vicdanında gezegeni olan Jüpiter maddi manevi her türlü gelişmeyi gösterir.Natal haritamızdaki konumu nasıl bir hayat yaşayacağımızı ve ne koşullarda yaşayacağımızı gösterir.Arketip olarak zenginler,din adamları,ünlüler,akademisyenler,hukuçular ve turizmcileri temsil eder.Mekan olarak büyük meydanlar,camiler,tapınaklar,kiliseler ve adliyelerdir.Jüpiter bulunduğu burcun tüm pozitif özelliklerini verir.Çabasız ve koşulsuz şekilde verir.Hayatımız boyunca bulunduğu evde sorun çekmeyiz.Haritada Jüpiter iyi konumdaysa ortalamanın üstünde koşullar vardır.Kendimizi daha iyi geliştirmemizi ve iyi bir eğitim almamızı sağlar.Kötü durumda ise daha zor koşullar ve mücadele ederek tırmanarak elde etme görülür.Kişinin yüksek öğrenimini Jüpiter belirler.Gelişim,başka ufuklar ve kültürler Jüpiter’in konularıdır.Her burçta ortalama bir yıl kalır.Genişleme,yayılma,iyimserlik,din, adalet,inanç,prensipler,hukuk,fırsatlar,cömertlik,ferah,abartma,ziyankarlık ve savurganlık Jüpiter gezegeninin anahtar sözcükleridir.Jüpiter gökyüzünün Venüs’ten sonra en parlak gezegenidir.Yay ve Balık burçlarının yönetici gezegenidir.İkizler ve Başak burcunda zararlıdır.Yengeç burcunda yücelir. Oğlak burcunda düşük konumdadır.Fiziksel olarak karaciğer ile bağlantılıdır.Jüpiter’in bulunduğu burç kişinin fiziksel ve ruhsal olarak nasıl büyüdüğünü,açılıp genişlediğini ve zenginleştiğini gösterir. Ahlaki,dini ve felsefi prensiplerini,hayatı nasıl yaşaması gerektiğine dair fikirlerini nasıl bir süreçte deneyimlediğini gösterir.

JÜPİTER KOÇ

Doğum haritasında Jüpiter Koç çok yüksek bir enerji göstergesidir.Kişi cesaretli ve girişimci bir ruha sahiptir.Yerinde duramayan yapılarıyla harekete geçip şansı yakalayabilme fırsatları vardır.Bu kişiler riske girerek gelişir ve ilerlerler.Jüpiter değdiği yere büyütür.Koç burcunun cesareti,bağımsızlık arzusu,girişimciliği öte yandan öfkeli ruh hali,bencilliği,sabırsızlığı ve vahşiliği aşırıya kaçabilir.Kişi kendini keşfetmeli ve geliştirmelidir.

JÜPİTER BOĞA

Doğum haritasında Jüpiter Boğa parayı çeker.Hayatta hiç parasız kalmazlar.Tam beş kuruşsuz kaldıkları anda para gelir.Hayatın tadını çıkarmayı çok iyi bilen kişilerdir.Huzurlu keyif yapmayı seven yapıları vardır.Sanat yetenekleri estetik algıları yüksektir.Jüpiter Boğalar toprak ananın bereketine inanırlar şükretmesini bilirler.Maddi kaynakların doğru ve verimli kullanılması bu konumda büyür.Olumsuz yönüyle sahiplenici,cimri ve aşırı rahata keyfe düşkünlük olabilir.

JÜPİTER İKİZLER

Doğum haritasında Jüpiter İkizler parlak bir zeka verir.Gözleri açık uyanık kişilerdir.Okumaya yeni dil öğrenmeye çok meraklılardır.Bu konuma sahip olan kişi bilgi toplamaya,yaymaya,iletişim kurmaya,din ve felsefe hakkında konuşmaya meraklıdır.Öğüt vermeyi seven fazlasıyla zeki ve konuşkan kişilerdir.Meraklı yapılarıyla birçok bakış açısını tanıma ve öğrenme istekleri vardır. Olumsuz olarak bu konum kişiye gevezelik ve dedikodu sevme verebilir.

JÜPİTER YENGEÇ

Doğum haritasında Jüpiter Yengeç manevi değerlere bağlılık verir.Ailelerine çok bağlı kişilerdir. Güzel,sevgi dolu ve huzurlu yuvalar kurabilirler.Aileden yana şanslı olup fayda görebilirler.Ailenin inanç ve değer yargısını taşırlar.Sezgisel yetenekleri yüksek sevgi dolu insanlardır.Anlayış ve şefkat gösterme kapasiteleri gelişmiştir.Olumsuz olarak bu kişiler alıngan,kaprisli ve aşırı korumacı olabilirler.Kilo problemleri görülebilir.

JÜPİTER ASLAN

Doğum haritasında Jüpiter Aslan şöhret verebilir.Kişi önemli yerlere gelebilir.Herkesle ilgili,sevgi dolu,kocaman bir kalbe sahip cömert kişilerdir.Büyük özgüvenleri vardır.Yaratıcılık yetenekleri çok gelişmiştir.Kitlelere hitap edebilir iyi bir yönetici olabilirler.Jüpiter Aslan kişiye zenginlik verebilir.
Kişi inançlarını dramatize edebilir.Kişinin geliştirmesi gereken kendi öz güveni ve yaratıcılığıdır. Olumsuz olarak ihtişamı ve lüksü abartma,kibir ve kendini aşırı önemseme görülür.

JÜPİTER BAŞAK

Doğum haritasında Jüpiter Başak kişiye mükemmeliyetçilik verir.Aşırı titiz kişilerdir.Yaptıkları işi kusursuz yaparlar.Çalışkanlardır.Detaylarda kaybolup fırsatları kaçırabilirler.Jüpiter Başak konumuna sahip kişiler çok iyi doktor olurlar.Bu konumda Jüpiter düzenleyerek,düzelterek ve bir konuda ustalık geliştirip bununla yararlı olarak büyür.Güvenilir,analitik ve bilge kişilerdir.Olumsuz olarak aşırı yargılayıcı olup sürekli kusur bulan bir kişi olabilirler.

JÜPİTER TERAZİ

Doğum haritasında Jüpiter Terazi ilişkiler konusunda şans ve beceri verir.Sosyal ilişkileri ve iletişim kurmaları çok başarılıdır.Diplomatik kişilerdir.Güzel evlilikler yaparlar.Çok iyi danışman,terapist ve astrolog olurlar.Bu konumda adalet,eşitlik,uyum ve denge duygusu büyür.Adalet duygusu ve tarafsızlığa dayanan prensipler söz konusudur.Sosyal açıdan onaylanma,sosyal trendlere uyma isteği ve güzelliğe inanç artar.Olumsuz olarak sahte nezaket ve görünüşe aşırı takıntı görülebilir.

JÜPİTER AKREP

Doğum haritasında Jüpiter Akrep sezgisel yetenek verir.Bilinmeyene aşırı meraklı kişilerdir.İnsan sarrafı olurlar.Sezgilerini takip etmelilerdir.Krizleri fırsata çevirebilirler.Para konusunda şanşlıdırlar. Jüpiter Akrep kişileri dönüşerek ve görünenin arkasındakini araştırarak büyürler.Kriz durumlarını kolaylıkla yönetip zorlukları aşabilirler.Kararlı,iradeli ve güçlü azimleri zorlukların üstesinden gelmelerinde avantaj sağlar.Olumsuz yönüyle manipülasyon,haset,kin,nefret,intikam ve başkalarını değişime zorlama görülebilir.

JÜPİTER YAY

Doğum haritasında Jüpiter Yay şöhret,bolluk,bereket,zenginlik ve büyük şans verir.Jüpiter burada en güçlü halindedir.Her zaman dört ayak üstüne düşerler.İnançlı kişilerdir. Sıradışı mucize olaylar başlarına gelebilir.Doğum haritanın genelinde çok sıradışı bir şey olmadığı sürece kötü biri olamazlar.Yurtdışı gezme şansları vardır.Farklı ufuklara açılarak yabancı kültürleri deneyimleyerek büyürler.İyimser bakış açıları vardır.Olumsuz yönüyle aşırı kibir ve fanatizm görülebilir.

JÜPİTER OĞLAK

Doğum haritasında Jüpiter Oğlak kişiye disiplin ve gerçekçi bir yapı verir.Hayatın gerçeklerinin farkındadırlar.En çalışkan kişilerdir.Ayakları yere sağlam basar.İnsanların kötü olabileceğini düşünüp ona göre hayata yaklaşırlar.Acımasız ve sert olarak tanınırlar.Ahlaksız tembel insanları sevmezler.En zor kararları alabilirler.Kişi zor koşullar altında engelleri aşarak adım adım ilerledikçe büyür.Kişi dürüstlüğe,sadeliğe ve disipline değer verir.Olumsuz olarak kişi fazla temkinli ve depresif olabilir.

JÜPİTER KOVA

Doğum haritasında Jüpiter Kova kişiye entelektüel bir yapı verir.İlerici fikirlere sahip toplumla ilgili kişilerdir.İnsanlığa,doğaya ve hayvanlara değer verirler.Yenilikleri takip etmeyi severler.Düzgün insanlardır.Bu konuma sahip kişiler,tarafsızlığa,insanların eşitliğine,özgürlüğüne ve ömrü dolmuş düşüncelerin yerine insancıl bir yapının gelmesine inanırlar.Objektf yargıya sahip bireysel haklara önem veren kişilerdir.Olumsuz yönüyle kendini hiçbir inanca ve felsefeye ait hissetmeme görülebilir.

JÜPİTER BALIK 

Doğum haritasında Jüpiter Balık manevi zenginlik verir.Ruhsal korumaları vardır.Bu kişilere zarar veren zarar görür.Allah’ın sevgili kulları oldukları söylenir.Başlarına doğaüstü durumlar gelebilir. Hayatı olduğu gibi kabul edebildiği sürece gelişebilirler.Özverili iyi kalpli olabilirler.Evrenin düzenini kendi içlerinde hissedip,mistik,spiritüel öğreti içeren felsefeler geliştirmek,iç huzuru yakalayıp başka insanlara yardım amacıyla kullanmalıdırlar.Olumsuz yönüyle kendilerine acımak sahte inanç ve felsefelere inanmak görülebilir.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!