ASTROLOJİ Sana Bana Özel 

İslam’da Burçlar-Yıldızname- Kadınlar İçin

KOÇ BURCU:

21 Mart ile 20 Nisan tarihleri arasında doğan kadınların burcu Koç, yıldızı Meri’tir.

Bu burçta doğan kadınlar kırmızıya çalar beyaz tenli, güzel burunlu ve sarı saçlı olurlar. Güzel yüzlüdürler. Akıllı, anlayışlı ve sevimli olup çok çabuk kızan ve yine çok çabuk barışan bir mizaca sahiptirler.

Maharetlidirler. İzzeti nefis sahibidirler. Herkese iyi davranırlar. Şaka yapmayı severler bunun içinde hiç kimseyle uzun zaman dost olamazlar. İnatçıdırlar. Laflarını sakınmazlar. Yalan söylemezler. Yalan söyleyenleride sevmezler. Endamları güzeldir. Dişleri mumtazam olup, gözleride cazibelidir. Orta boylu ve iri başlı olurlar. Kolları ve baldırları dolgundur. Yüzlerinde çiçek veya çil izi vardır. Karınlarında bir işaret ve göğüslerinde de bir ben bulunur.
Erkeklerle münasebet kurmayı severler. Çocuğu az olur. Mizacı itibariyle hile ve oyun yapmaya müsaittirler. Bu burçta doğan kadınlar genç yaşlarında erkeklere çok eziyet ederler. Çok az erkek onların şerrinden kurtulabilir. Bu burçta doğan kadınlara büyü yapılır. Fakat Allahın izniyle kurtulurlar. Yine bu burçta doğan kadınların denizden korkmaları gerekir. Hastalıkların çoğuna safran sebep ollur.

Eğer Merih’in mesut olduğu bir zamanda ve sabahın erken saatlerinde doğmuşlarsa çok zengin olurlar. Merih’in uğursuz olduğu bir saatte doğmuşlarsa çok fakir, müfsit yalancı ve iftiracı olurlar. Erkekler yüzünden başları beladan kurtulmaz. Bu burçta doğan kadınlar alışverişte ve umumiyetle ziraatte talihlidirler. Uğurlu günleri salı hayırsız günleri ise pazartesidir. Bu burçta doğan kadınların kapısı doğuya açılan bir evde oturmaları çok hayırlı olur. Bu burçta doğan kadınlar çevrelerindekilerle tartışmaktan ve onlara eziyet etmekten çekinmezler. Kendilerini çok beğenirler her yerde ve her işte başarılı olmak isterler. Son derece cömerttirler. Öğrenme kabiliyetleri çoktur. Erkek tabiatlıdırlar. En büyük mesuliyetleri bile yüklenmekten kaçınmazlar.

BOĞA BURCU :

21 Nisan ile 21 Mayıs tarihleri arasında doğan kadınların burcu Boğa, yıldızı Zühre, tabiatı topraktır. Bu burçta doğan kadınlar, kalın dudaklı, büyük burunluve kısa boylu olurlar. Ancak bu burçta doğan kadınlar, doğdukları anda tam manasıyla Zühre yıl dızının tesiri altında doğmuşlarsa, o zaman uzun boylu ve uzun boyunlu olurlar. Bu burçta doğan kadınların yüzlerinde bir çiçek eseri veya siyah bir ben vardır. Kırmızıya çalar beyz tenli, güzel, ince ve uzun saçlı, muntazamve beyaz dişli ve yuvarlak çehrelidirler. Bu burçta doğan kadınlarzevk ve sefaya çalgı ve eğlenceye çok düşkün olurlar. Kendilerini de herkesten çok beğenirler. Bu burçta doğan kadınlara esmer benizli bir kadının düşmanlık yapmasından korkulur. Bu kadın O’nun ev hayatını darmadağın etmeye çalışır. Yine, bu burçta doğan kadınlariçin kesici bir aletle yaralanmak, denizde veya suda boğulmak veya ateşte yanmak tehlikesi vardır. Bu burçta doğan kadınların çoğunluğu annelaerinden başka bir kadının da sütünü emerler. Bu burçta doğan kadınların genelde çocukları kız olur. Bu burçta doğan kadınlaın erkeklerden çok zara görmeleri ihtimali vardır. Çünkü arkalarında dolaşan erkekler çok olur. Bu burçta doğan kadınların gök mavisi elbiseler giymesi hayırlı olur. Kırmızı renkli elbiseler içinde de çok cazibeli ve güzel görüneceklerinden nazara uğramaları veya kıskanılmaları muhtemeldir. Bu burçta doğan kadınlar iri vücutlu esmer bir erkekten çekinmelidirler. Çünlü böyle bir adamın onu kandırıp malını ve parasını yemesi muhtemeldir. Bu burçta doğan kadınlar zeki ve akıllı olurlar. Herkese iyilik ederler. Fakat kefil ve ortak olmaktan hayır görmezler.

İKİZLER BURCU:

22 Mayıs ve 22 Haziran tarihleri arsında doğan kadınların burcu İkizler, yıldızı Utarid, mizacı ateştir.
Bu burçta doğan kadınlar sarı veya kırmızıya çalar beyaz benizli, güzel kaşlı, balık etli, uzunca boylu, yuvarlak çehreli ve yüksek gerdanlıdır. Yüzlerinde çil çiçek veya bir alamet izi vardır. Bu burçta doğan kadınlar cömerttir. Halktan uzak yaşamyı severler. Ayrıca tuzlu ve soğuk şeylerden de hoşlanırlar. Sirke kullanmalrı, bolca sebze ve marul yemeleri çok faydalıdır. Bu burçta doğan kadınların aklı ve tedbiri yerinde ve sohbetleride mükemmeldir. Kendilerini beğenirler. Erkeklerin malını yemekten zevk alırlar. İleri yaşlarında ziraate merak sararlar, fakat zarara uğrarlar.

YENGEÇ BURCU:

22 Hairan ile 23 Temmuz tarihleri arsında doğan kadınların burcu Yengeç yıdızları Ay tabiatları su’dur. Bu tarihler arasında doğan kadınlar, saf beyaz tenli güzel yüzlü siyah saçlı olurlar. Gözlerinin beyazı siyahından çoktur. Yüzünde bir alamet veya ben vardır. Uzun boylu ve mute dil surette temiz vücutludur. Çok konuşurlar. Çalışkan, zarif, hazırcevap daima hareketli ve güler yüzlüdürler. Erkekler tarafında çok sevilirler fakat kadınlar tarafından pek sevilmezler. Genç yaşlarında kötü ahlaklı olmaya meyillidirler. Baldır ve uylukları kalın ve iridir. Çabuk nazar olurlar, kendilerini çok beğenirler. Bu burçta doğan kadınlar yürürken salına salına yürürler ve ahu gibi arkalaına bakarlar. Bu yüzden başlarına çok bela gelir. Fakat Allah’ın izniyle bütün belalardan kurtulurlar. Küçük yaşlarında suya düşme ve boğulma tehlikesi vardır. Karanlık odalarda yalnız yat maları iyi değildir.Çünkü cinlerin tasallutundan korkulur.

ASLAN BURCU:

24 Temmuz ile 23 Ağustos tarihleri arasında doğan kadınalrın burcu Aslan yıldızları Güneş tabiatları Ateş’tir. Bu burçta doğan kadınlar sarıya çalar beyaz tenli, kısa boylu, kısa kollu, geniş göğüslü, iri burunlu, geniş ağızlı, seyrek saçlı ve elleri çok açık kişilerdir. Zevcelikleri çok hoştur. Çoğu erkek olmak üzere çocukları az olur. Gözlerinde bir ayıp veya zaaf vardır. Yüzlerinde de aşikar bir eser vardır. Onlar için halkın şerrinden ve dedikodundan korku vardır. Orta yaşlarında beş parasız kalıp, fakir ve zarurete düşerler. Fakat, sonradan ellerine bol para geçer. Bu burçta doğan kadınlar bir hayli genç erkeğin parasını yerler. İlk kocaları onların kahırlarından telef olur. Bu burcun kadınları çok nazar olurlar. İşlemedikleri ve yapmadıkları işlerden ötürü itham olurlar. Bunun için esmer tenli erkeklerden sakınmaları iyi olur. Çünkü böyle bir erkeğin mallarını yiyip, onlara fenalık yapması ihtimali vardır. Hasılı, erkekler yüzünden çok zarar görür ve felakete uğraralar.

BAŞAK BURCU :24 Ağustos ile 23 Eylül tarihleri arsında doğan kadınların bucu Başak, yıldızı Utarid, tabiatı topraktır. Bu burçta doğan kadınlar sarıya çalar beyaz benizli, orta boylu baldır ve ayakları iri ve oynak tabiatlıdırlar. Şehvetleri çoktur. Endamları mütenasiptir. Salınarak yürürler. Akıllı, zeki ve anlayışlıdırlar.Zariftirler. Büyüklerle büyük küçüklerle küçük olurlar. Karın ve avret yerlerinde alamet vardır. Düşünerek karar verir ve öyle hareket edrler. Hayal kurmayı severler. herşeyin yerli yerinde olmasını isterler. Etraftakilerine yardım etmekten hoşlandıkları gibi tenkid etmeyi de severler Fakat, dostlerını da incitmeyi severler. Fakat dostlarını incitmeye de meyillidirler. Çabuk kızmazlar, çok iyi bir anne olurlar. Evlilik hayatları umumiyetle başarılı olur. Sıhhatleri de umumiyetle iyidir.

TERAZİ BURCU:

24 Eylül ile 23 Ekim tarihleri arasında doğan kadınların burcu Terazi, yıldızı Zühre, tabiatı ateştir. Bu burçta doğan kadınlar balık etinde olup, vücutları yay gibi kavislidir. Tenleri pembemsi beyazdır. Yüz leri yuvarlakçadır. Alınları güzel kirpikleri kısa, gözleri berraktır. Tatlı, şehvetlive füsunkar bakışları vardır. Yüz kemikleri görünmez, latif ağızları vardır. Geniş ve çekici kalçaları olup, yürüyüşleri de kıvrak ve şehvetlidir. Şehvetli ve sekse düşkündürler. Eğlence, zevk ve sefayı severler. Zengin olmak isterler ama müsriftirler. Hoş sözlü ve güler yüzlüdürler.Aşkları kuvvetli ve süreklidir. Hem severler ve hem de çok sevilirler. Hulasa bu burcun kadınlarını seven onlardan zor ayrılır. Ticaret ve iş konusunda zekidirler. Fakat, böbrek, bağırsak ve yan ağrılarına karşı istidatlıdırlar.
Sponsor bağlantılar.

AKREP BURCU:

23 Ekim ile 22 Kasım tarihleri arasında doğan kadınların burcu Akrep, yıldızı Merih, tabiatı su’dur.

Bu burçta doğan kadınlar buğday tenli, mavi gözlü, yuvarlak çehreli, büyük ağızlıve san saçlıdırlar. Tabiatları hırçındır. Kirpikleri seyrek olup bakışları cüretkar ve serttir. Kısa burunludurlar. Yürüyüşleri cesaretlidir. Saçlar kola renklidir. Dişleri ise kısa olup adeta testere şeklindedir.

Bu burçta doğan kadınların irade ve tahammülleri fazladır. İşe başlamak için karar verirler ama başladıkları işde tamamlamadan bırakmazlar. Azim ve sebatları sayesinde başaramayacakları iş yoktur. Hep kendi fikirlerini kabul ettirmek isterler. Haksızlığa tahammülleri yoktur. Kızdıkları zamn da onları teskin etmek çok zordur. Kurnaz saldırgan ve kavgacıdırlar. Aşk hayatları ihtiraslı ve devamlı olur. İhanete uğramaktan hoşlanmazlar. Egoisttirler. İhtiraslarına esir olmazlarsa giriştikleri her işte muvaffak olurlar.

YAY BURCU:

3 Kasım ile 22 Aralık tarihleri arasında doğan kadınların burcu Yay, yıldızı Müşteri, tabiatı Ateştir.

Bu burçta doğan kadınlar beyaz tenli, güzel yüzlü, zarif ve güzel burunlu ufak el ve ayaklı ve çok güzel endamlıdırlar. Çabuk kızar ve çabuk barışırlar. Elleri açık olup yardım etmeyi severler. Nefisleri azizdir ve dostlarına karşı merhametlidirler. Omuzlarında dizlerinde ve ayaklarında ağrı ve sızı vardır. Vefaatlarına sebep ise kalp ağrılarıdır.

Bu burçta doğanların başlarının arkasında ve ayaklarında bir alamet ve göbeklerinin altında bir ben vardır. Büyüklerin ve mevki sahiplerinin yanında bahtları açıktır. Eğlenceyi içkiyi ve ziyneti severler. Düşmanları çoktur. Çoğu evlatları erkek olur. Orta yaşlarında son derece fakirleşirler ve sonra ümit etmedikleri yerden ellerine mal geçer ve hiç kimseye muhtaç olmadan yaşarlar.

OĞLAK BURCU:

23 Aralık ile 20 Ocak tarihleri arasında doğan kadınların burcu Oğlak, yıldızı Zühal, tabiatı topraktır. Bu burçta doğan kadınlar, esmer ve kuru tenli, uzun boylu ve küçük ağızlıdırlar. Ağır yürürler. Aynı zamanda çekingendirler. Sesleri boğuk, gözleri dumanlı, kirpikleri karışık, saçları siyah, donuk ve kalındır. Az gülerler. Şevhetlidirler. Aşkta az fakat iyi severler. İzdivaçlarında nadiren mesut olurlar. Hisleri çabuk değişir ve aynı zamanda kıskançtırlar.

Bu vasıfta doğanlar azim ve sabatları sayesinde her giriştikleri işte muvaffak olurlar. İlim öğrenmeye meraklıdırlar. Seyahat etmeyi de severler. Cömert ve sabırlıdırlar. Güler yüzlü oldukları için halk arasında makbul ve sevilen kişilerdir. İdareyi severler.

KOVA BURCU :

1 Ocak ile 19 Şubat tarihleri arasında doğan kadınların burcu Kova, yıldızı Zühal, tabiatı ateştir. Bu tarihler arasında doğan kadınlar, esmer kuru tenli orta boylu ve geniş göğüslüdürler. Ağızları küçük olup, ağır yürürler. Aynı zamanda çekingenlerdir. Omuzları yüksek ve geniş, kalçaları dolgundur. Kemikleri iridir. Sesleri boğuk, gözleri dumanlı, kirpikleri karışık, saçları siyah donuk ve kalındır.

Bu burçta doğan kadınlar ferasetli ve akıllıdırlar. Ağır ev ciddi davranışlıdırlar. Sabırlı ve ketum olup, efkar ve hissiyatlarını saklarlar. İyilik yapmayı da severler. Azimli ve sebatkardırlar. Tedbir ve kiyaset sahibidirler, toplum indinde muhteremdirler. Hakkaniyeti de severler. Mütevazi, alçakgönüllü ve iddiazsızdırlar. Uzun vadeli planlar yaparlar ve fakat imkansızlığı tanımazlar. Her giriştikleri işte para kazanabilirler.

BALIK BURCU:

Zevklerine ve midelerine düşkündürler.Mideleri şişmanlamaya istidlladlıdır.Şen tabiatlı ve sevimlidirler.Çok konuşurlar,kahkahayla gülerler, alaya da müsaittirler. Dini inançları çok kuvvetlidir.Tertip ve düzeni severler.Emretmek isterler ama yine de sulh isterler.Munis olup iyilik etmeyi severler.Kerim tabiatlı,saf kalpli zeki ve hürriyet aşığıdırlar.kanun,kural ve usüllere riayet ederler.Dostlarına karşı da vefakardırlar.Dürüsttürler.Aynı zamanda çok cömert olup, şükran ve takdir beklemezler.Bencil değillerdir.Kendi dertlerini çok büyütürler.Bazen çok zeki ,kurnaz ve neşelidirler.Bazen çok melankolik olurlar.Ruh halleri değişkendir.Talihleri açık sözleri tesirlidir.Kavga ve husumetten kaçınmalıdırlar.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!