Sana Bana Özel SPİRİTÜEL 

Geleceği Şimdi Olarak Yaratmak

“Ölümsüzlülüğü yaratmanızın yolu, Ölümsüzlüğü yaratmaktır”

Sonsuza dek yaşamak için önce yıllar kavramını dikkate almalısınız.

Siz yılların bir illuzyon olduğunu bilirsiniz. Ama yaratan bir zihin için çok gerçektir. Zaman, sanki yıllar yürümeye devam eden buyuk bir ordu yürüyüşüymüş gibi ilerler.

Ancak, zaman diye bir şey yoktur, o tümü ile bir ilizyondur.

Ama lineerlik içinde yaşayan, yani buradan oraya adımlarını sayan ve bu onun realitesiolan bir varlık için zaman ve uzay gerçektir ve hayatta varolmak için anlamlı bir anayol sağlar.

Zaman ve uzay olmadan siz bildiğiniz bu hayata sahip olamazdınız.

Sizin bir yılı bir başlangıç ve bir son –alfa ve omega- olarak kabul ettiğiniz ve bir yılın içindeki zamanın varolduğunu kabul ettiğiniz göz önünde tutulursa,o zaman sona eren yılın sonunda, henüz yaşanmamış olan yılı o çoktan sona ermiş gibi kutlamanız ve o yılı görmeniz size büyük yarar sağlayacaktır. Biz Tanrı’yı , Gizemli Varlığı kutladığımız gibi, sizin gelecek hayatınızı da kutlamışızdır.

Eğer bunu tutku ile yaparsanız,  o zaman sonra ki yılı hiçbir şeyin sizi yaralayamayacağı ya da incitemeyeceği ve o yılı sonuna kadar yaşayabileceğiniz şekilde yaratmış olursunuz.

Siz realitenizin efendisisiniz ve onu bilinçsiz olarak yarattığınızda bile kaderin yaratıcısısınız.

Siz ölümü yani sonunuzu düşündünüz, geleceğiniz akında endişelendiniz ve kuşkulu bir hayat yarattınız; bu yüzden, güçlü ve kesin bir yerine, belirsiz bir yıl yarattınız.

Yeni bir yılın başlangıcında siz  Tanrı’yı neden coşkulu selamlarsınız? Çünkü yeni bir yıl alfa v omegadır. O bir yılın sona erdiği ve başkasının başladığı bir noktadır.

VE SİZİN HENÜZ YAŞANMAMIŞ BİR YILI ÇOKTAN SONA ERMİŞ GİBİKUTLAMANIZ GEREKİR.

Öyleyse bilinç ve ernerji realiteyi yaratmaktadır ve siz kabulünüzün parametreleri içinde çalışırsınız. Siz zamanı kabul ettiğiniz için,bu yılı o endişeniz ve ölü korkunuz adına değil,içinizde i tanrı adına gelişecek şekilde yaratın.

Eğer onu içinizdeki Tanrı adına ve onu çoktan sona ermiş gibi yaratırsanız, o zaman sizin kaderiniz hayatı içinizdeki Tanrı kanalı ile yaşamak olur ve siz ne ölür ne deyaralanırsınız.

Ölümsüz bir varlık ne yapar? Acemi bir ölümsüz, tamamen emin olmayan biridir, saat takan ama Şimdi’de yaşayan biridir. Ben böylelerini acemi ölümsüzler olarak adlandırırım.

Sizin için böyle olmak çok basittir. Yapmanız gereken tüm şey  o geleceği ŞİMDİ OLARAK YARATMAKTIR.

Onu yaratın, onu kutlayın ve gerçekleştirmeye çağırın. Onu böyle derin tutkuyla gerçekleşmeye çağırdığınızda o gerçekleşecektir.

Şimdi burada olmanızın nedeni bu yılı sağ salim geçirmiş olmanızdır.

Siz bunu gelişi güzel yaptınız, çünkü hepiniz bilinç ve enerjiye inanıyor, ama tam olarak inanmıyorsunuz. Siz bu okulda ki bazı disiplinleri uygularken bazen başarılı oldunuz bazen de olamadınız.Siz bu noktaya rastgele bir biçimde geldiniz. Bu yıl bun bilinçli bir varlık olarak yapmalısınız.

Eğer yılın başında o yılla ilgili yaptığınız bildirimi, duayı kaydeder ve yılın sonunda onun sonucunu gözden geçirirseniz, o zaman ölümsüz olmanızın yolunun ölümsüzğü yaratmak olmaya başlarsınız. Bildiriminizi gerçekleştirmiş olan şeyin, o duayı ederken ve o kutlamayı yaparken hissettiğiniz tutku olduğunu görürsünüz.

Ölümsüzlüğü kendi ölümsüzlük tarifinize dayanarak yaratamazsınız. Siz ölümsüzlüğü nasıl tarif edersiniz? O sizin düşündünüz şeylerden hiçbiri değildir. Olamaz çünkü ölümsüzlük tarifin ötesindedir.. Beyninizin ön lobu ölümsüzlüğü düşünecek yeterililiğe ve eğitime sahip değildir. Beyin zanlı bir varlık olacak şekilde eğitilmiştir. Zihinlilik aynı zamanda zamanlılıktır.

Ben bu konudan neden söz ediyorum?

Sizin duanızdan ötürü. O dua neden tutkuluydu, siz neden tutkuya sahip olmalısınız ve tutku nedir? Tutku sizin söylediğiniz şeyin özü, fikri, arzusu, gönüllülüğü ile adeta kendinizden geçmenizdir. O sözlere teslim olduğunuzda, adeta onlar olduğunuzda, harekete geçirirsiniz, çünkü o zaman enerjiye sahip olursunuz; bu kavramın en sınırsız derecede gelişmesi enerjiyi gerektirir.

Mevcudiyet ve Teslimiyet

‘’Odaklanmak istediğiniz için odaklandığınızda, bu sizin yardımsever eyleminizdir. Oturup ne yapmanız gerektiğini düşünmek yerine, tam bir teslimiyet içinde odaklandığınızda, bu kadar tatlı bir sınırsız haldir ki, o zaman, zihninizin üzerinde hafifçe dans ettiğiniz şey gerçekleşir’’

Ramtha

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!