Sana Bana Özel SPİRİTÜEL 

Evlerimizdeki Negatif Enerjiyi Tespit Etme ve Arındırma Yöntemleri

Çok sevdiğiniz bir arkadaşınızın daveti üzerine evine gittiniz. Ev oldukça geniş, aydınlık hatta tavanı da oldukça yüksek. Yeni temizlik yapılmış, her yer pırıl pırıl. Zaten arkadaşınızı da çok seviyorsunuz. Peki o eve attığınız ilk adımda duyduğunuz o rahatsızlık niye? İç sıkıntısı, anlamsız huzursuzluk, tedirgin haller? Bir an önce bulunduğunuz yeri terk etme isteği? Aynı şeyler ofisinizde, kafede, restaurantta, dişçinizde ve AVM’ler için de geçerli. Hatta kalabalık yerler daha da fena.

Bir kafe sahibisiniz diyelim. Her şeyin mükemmel olması için didinip durdunuz. Üstelik profesyonel kişilerle çalışıyorsunuz. Ancak tam anlamıyla maddi başarı sağlayamıyorsunuz. Müşteri sayısı da günden güne düşüyor. Ya da dört dörtlük bir mekan sahibisiniz. Fiyatı da çok yüksek değil ama yine de bir türlü kiralayamıyor veya satamıyorsunuz. İyi ama neden? Tam tersi de olabilir. Bir türlü içinize sinen bir ev kiralayamıyor ve bir şeyleri bahane ediyorsunuz.

Peki, neden büyük bir heyecanla taşındığınız ev size sıkıcı geliyor, daralıyor, sürekli kronik halsizlik çekiyor ve bir an önce kendinizi dışarı atmak istiyorsunuz? Halbuki evmiz bizim iç dünyamızı yansıtan bir ayna değil mi? Boyattığınız duvarın rengi, koltuk takımınız, özene bezene döşediğiniz yatak odası sizi anlatmıyor mu? İyi de sorun ne?

Şöyle söyleyelim. Her şey ama her şey enerjiden oluşmuştur öyle değil mi? Sadece evren değil, sözlerimiz, bakışlarımız, eylemlerimiz ve düşüncelerimiz de enerji üretir. Yaşadığımız öfke patlamaları, ağzımızdan çıkan olumsuz sözcükler ve düşünceler sadece bize veya çevremize değil bulunduğumuz mekana, eşyalara da yapışır kalır. Yani bulunduğumuz yeri enerjimizle kirletebiliriz. Ya da tam tersi bulunduğumuz yer bizim enerji kalitemizi etkileyebilir.

Yaşadığımız ortamlarda herhangi bir negatif enerji yani stres, gerginlik, huzursuzluk veya hastalık varsa biz algılamasak bile bedenimiz bu kötü enerjiyi hisseder. Bedenimizde ve ruhumuzda biriken negatif enerji ruhsal, duygusal, zihinsel ve bedensel hastalıklara neden olur. Bu yüzden en azından kendi evimize ve ofisimize yapışan negatif enerjiyi Enerjetik Mekan Temizliği yaparak yok edebiliriz. Böylece evimiz, ofisimiz hafifler, olumlu ve sağlıklı enerji aktive olur.

Evlerimizdeki Negatif Enerjiyi Tespit Etme ve Arındırma Yöntemleri

Mekan temizliği nasıl yapılır ?

– Çok basit. Evinizin duvarları da dahil olmak üzere bütün eşyaları ve yerleri sirkeli su ile silebilirsiniz.

– Adaçayının yüksek titreşiminden yararlanabilirsiniz. Bir kabın içine bir kaç dal adaçayı koyup yakın. Dumanını tüm odalarınıza özellikle duvar köşelerine, kapı arkalarına, yatak altlarına ve dolaplarınızın içinde gezdirin. Bu arada camları açın ki hem dumandan rahatsız olmayın hem de kötü enerjiler rahatça evinizi terkedebilsin. Hele ki yeni taşındığınız yere mutlaka uygulanmasını tavsiye ediyoruz. Bu işlemi yaparken, “Bu odadaki bütün olumsuz ve negatif enerjiyi temizliyor ve odayı saf sevgi ve İlahi ışıkla dolduruyorum” niyetini edin. Işıkların odayı doldurduğunu, temizlediğini ve odanızda koruma kalkanı oluşturduğunu hayal edin.

– Negatif enerjiyi toplayan, etrafa güzel enerjiler yayan şifa deposu ametist taşını da evinizin bir köşesinde bulundurun. Yalnız iki haftada bir taşınızı tuzlu su da bekleterek ya da 24 saat toprağa gömerek temizlemeyi unutmayın.

– En önemlisi ise, eğer evinizde antika eşyalar varsa onları mutlaka enerji çalışmasıyla temizlemeli veya Reiki uzmanlarına temizletmelisiniz. Çünkü dedik ya her şeyde enerji birikir. Bir dostunuzun dahi daha önce kullandığı ve size verdiği bir obje, dostunuzun yaşadığı tüm olumsuz duygu ve durumları üzerinde biriktirecektir. O tatsız ve negatif enerjiyi üstlenmek, aynı veya benzeri durumları yaşamak istemiyorsanız objeyi mutlaka temizletmeniz gerekir.

– Bazalı yataklar her zaman imdadımıza yetişirler ancak onları kullanmanın da sakıncası vardır. Altı dolu olan yataklar ürettikleri durağan enerji nedeniyle bizim enerji akışımızı engeller, sağlıklı bir uykudan bizi mahrum ederler ve sabahları yataktan uykusuz ve bitkin kalkabiliriz.

– Evinizi mümkün olduğunca hafifletin. Dağınıklığa ve durağan enerjiye neden olan eski ve kullanılmayan eşyalarınızı elden çıkarın. Fazla enerji yüküne ne gerek var!

– Size huzur veren müzikleri dinleyin. Bırakın evinizin duvarları bu tatlı müzikle çınlasın. Hatta tibet çanaklarını da kullanabilirsiniz.

– Eğer Reiki 2 seviyesine uyumlandıysanız işiniz daha kolay olacaktır. 2. seviye sembollerini kullanarak mekan temizliği yapabilirsiniz.

– Meleklerinizden yardım isteyebilir, Baş Melek Mikail’den evinizi arındırmasını ve korumasını isteyebilirsiniz.

– Sık sık dua edebilirsiniz. Özellikle Nas ve Felak sureleri evinizi negatif enerjilerden ve kötü varlıklardan temizleyecek, Ayetel Kursi ise evinizi koruma altına alacaktır.

– Kurumuş veya yapay çiçeklerle evinizi donatmayın. Taze çiçekleri tercih edin. Bu bedenimizdeki ölü cildi temizlemek gibidir.

– Evinizi Feng-Shui’ye uygun döşeyin. Bu size, huzur, mutluluk ve temiz enerji sağlamakla kalmaz, evinizin bolluk ve bereketini de artırır.

– Buhar distilasyonuna enerji verici, doğal aromatik yağlar koyarak odalarınıza sıkabilirsiniz. Özellikle lavanta, papatya ve sandalağacı sizi sakinleştirir ve huzur verir. Unutmayın, stres ve gerginlikler bulunduğumuz ortamın enerjisini kirletir.

– Dekoratif kaselere çörekotu koyarak hem kötü enerjileri uzaklaştırır hem de evinizi şıklaştırabilirsiniz.

– En önemlisi ise dilimizden dökülen güzel sözcükler ile kalpten gelen sevgiyle donatalım evlerimizi! Göreceksiniz yüksek frekanslı enerjilerle dolu eviniz, size yeni ilhamlar verecek, yaşamınızın akışı değişecek, bolluk ve bereketiniz artacaktır.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!