GİZLİ İLİMLER Sana Bana Özel 

Çok Güçlü Reiki Sembolleri

Çok Güçlü Reiki Sembolleri

Reiki’nin en önemli ve ilginç unsurlarından biri sembolleridir. Reiki sembolleri, insanların Reiki’nin enerjisini anlamaları ve belirli bir amaç için kullanmalarını sağlayarak Reiki uygulamalarını bir adım daha ileriye götürmelerini sağlar.

Çoğu durumda semboller sadece bilinçaltını etkilerken, Reiki sembolleri biraz farklı çalışır. Aslında Reiki enerjisinin çalışma şeklini değiştirmek için zihin ve bedeni uyarırlar. Onları etkinleştirmek için Reiki uygulayıcıları Reiki sembollerini görselleştirebilir, isimlerini yüksek sesle söyleyebilir ve hatta çizebilirler. Aktivasyon sürecinde niyeti kullandığınız sürece, bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Reiki sembolleri gizli mi yoksa kutsal mı? Gerçek güçleri var mı?

Reiki sembolleri kutsaldır ve gizli tutulmalıdır. Her zaman gizlilik içinde tutulan semboller yalnızca Reiki öğrencilerine başlangıçta bir Master tarafından gösteriliyordu. Günümüzde ise bu semboller kitaplarda ve çevrimiçi olarak mevcuttur. Birçok Reiki uygulayıcısı bunun sembolleri almanın uygun bir yolu olmadığını savunmaktadır. Fakat bu değişen dünyamızın doğasıdır.

Peki bu sembolleri sır olarak görmek yerine, onları kutsal olarak görebilir miyiz?

Reiki’nin gelişen bir şifa yöntemi olduğuna inanıyorum. Gittikçe daha fazla insan uyuma ve kendine güçlenmeye başladığında, öğretiler doğal olarak gelişir. Hepimizin dayanabileceği aynı evrensel alana, bilinç ve bilgi alanına erişiyoruz.

Reiki şifa sembolleribu evrensel alana dokunmanın, iyileştirme ve dengeleme için enerjiye erişme amaçlı araçlardan biridir. Onları Reiki’nin farklı yönleriyle bağlantı kurmak için kullanıyoruz.

Bu sembolleri çevreleyen o kadar fazla gizlilik olabilir ki, sıkça kullanılan ifadelerden biri “açığa çıkan Reiki sembolleridir”. Şifacılar ve manevi arayıcılar sembollerin ne olduğunu bilmek ister.

Öyleyse Reiki sembolleri ve anlamları nedir, onlar hakkında ne bilmeliyiz?

En Etkili Reiki Sembolleri ve Anlamları

Bütün sembolleri sıralayacak olursak;

  • Güç Sembolü (Cho ku rei)
  • Uyum Sembolü (Sei he ki)
  • Mesafe Sembolü (Hon sha ze sho men)
  • Ana Sembol (Dai ki myo)
  • Raku (Tamamlama Sembolü)

Reiki şifa sisteminde beş sembol vardır. Geleneksel olarak, bu sembollerin üçü Reiki 2 öğrencisine öğretilir, dördüncü ve beşinci semboller ise Reiki Master öğrencilerine ayrılır.

1- Güç Sembolü (Cho ku rei): Gücü arttırmak veya azaltmak istiyorsanız, güç sembolü sizin için bir semboldür. Vücutta enerji aktarımını temsil eden güç sembolü, saat yönünde veya saat yönünün tersine çizilebilir.  Çok güçlü olan bu sembol, çoğunlukla güçlendirmek, temizlemek ve korumak için kullanılır.

2- Uyum Sembolü (Sei he ki): Arınmaya, zihinsel ve duygusal dengeye ihtiyacınız olduğunda, uyum sembolüne bakın. Dokuz vuruşla çizilen bu sembol, bir kuş kanadı üzerine çökmeye hazır olan bir dalgayı andırır.

Beynin sağ ve sol taraflarını dengelemeye yardımcı olan sembolün temel amacı, duygu dengesi, huzur ve uyum sağlamaktır. Genellikle bir uyum sembolü olmanın üstünde koruma Reiki sembolü olarak düşünülür.

3- Mesafe Sembolü (Hon sha ze sho men): Bu sembolün kavramı, diğer Reiki sembollerinin bazılarından daha zor anlaşılır fakat çok da zor değildir. Mesafe sembolü, bağlantı sembolü olarak da adlandırılır çünkü alan ve zamanın ötesine geçer ve her şeyi birbirine bağlar. Uzak iyileşme için kullanılan bu sembol sayesinde, Reiki’yi dünyanın diğer tarafında yaşayan birine gönderebilirsiniz.

Travmaları, geçmiş ilişkileri ve geçmiş olayların duygusal / ruhsal etkilerini iyileştirmek için Reiki’yi geçmişinize gönderebilirsiniz. Ataların yaralarını iyileştirmek için kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda bu sembolü zaman içinde kullanabilir ve gelecekte bazı ameliyat, iş görüşmesi vs. gibi önemli bir konunuz varsa Reiki’yi kendinize de gönderebilirsiniz.

4- Ana Sembol (Dai ki myo): Hepsi güçlü ana sembolü selamlar. Bu sembol besleyici ve aydınlatıcıdır. En kutsal Reiki sembolü olan ana sembol, aynı zamanda en yüksek titreşime sahiptir ve Reiki sembollerinin beşinin de en dönüştürücü gücüdür.

Ana sembolün iyileştirici güçleri her şeyi içine alır, üst çakraları, aura’yı ve bir bütün olarak ruhu iyileştirir.

Dai ki myo, güçlendirme sembolüdür ve “büyük aydınlanma” ya da “parlak ışık” anlamına gelir. Manevi aydınlanma sürecine yardım ederek, Reiki uygulayıcılarını Tanrı’ya yaklaştırmaya yardımcı olur.

5- Raku (Tamamlama Sembolü): Raku, usta düzeyinde kullanılan bir Reiki sembolüdür. Ateş yılanı olarak da bilinen sembol, özellikle Reiki’den sonra topraklama için kullanılan zikzak, şimşek benzeri bir şekilde çizilir.

Baştan toprağa çizilen Raku’nun amacı, vücudun uygulamanın tüm faydalarını absorde etmesine yardımcı olmak için vücudun Reiki’nin yararlarından faydalanmasını sağlamaktadır. Her şeyden önce, Raku bir topraklama sembolüdür ve bu sembol Reiki uygulayıcıları tarafından üzerinde, çalıştıkları kişiden emebilecekleri herhangi bir negatif enerjiyi temizlemenin bir yolu olarak kullanılmalıdır.

Reiki Sembolleri Nasıl Kullanılır?

Güç sembolü; en çok Reiki oturumunun başlangıcında, Reiki gücünü bir seansta ihtiyaç duyulabileceği herhangi bir noktada arttırmaya yardımcı olmak için kullanılır. Cho ku rei’yi kullanmanın mükemmel bir yolu, yaralanmayı iyileştirmek için çalışırken; hafif ağrılar ve ağrılardan daha ciddi, ağrılı yaralanmalara kadar her konuda yardımcı olabilir.

Uyum sembolüyeni bilgileri ezberlemek, bir test yapmak veya genel olarak hafızanızı geliştirmek mi istiyorsunuz? Bunun için yardımcı olabilir. Ayrıca çok fazla sigara içiyor ya da çok fazla yemek yiyorsanız ve bu alışkanlıklardan uzaklaşmak istiyorsanız, yardım etmesi için sei he ki’yi düşünün. Aynı zamanda baş ağrısı çekiyorsanız, rehberlik için de uyum sembolünü çizmeyi deneyebilirsiniz.

Mesafe sembolü; bu sembol, Reiki sembollerinden biraz farklı çalışır. En güçlü sembollerden biri olarak kabul edilen hon ze sho, fiziksel beden yerine ince bedende kullanıldığında daha iyi çalışır. Reiki uzmanları tarafından, bu sembolün geçmişte ve gelecekteki iyileşmeyi etkili bir şekilde teşvik etmek için günlük olarak kullanıldığını öne sürmektedir.

Ana semboldai ko myo sembolüyle, bedeninizi ve ruhunuzu besleyen, kendinize ve sonunda dünyaya çıkıp başkalarına yardım etme gücü veren bir alma yolu olarak meditasyon yapabilirsiniz. Eğer kendinizle olan ilişkinizi güçlendirmek ve daha fazla öz farkındalık veya daha güçlü bir manevi pratik kazanmak için çalışıyorsanız, ana sembol, çağrılması gereken önemli bir simgedir ve diğer Reiki sembolleri ile birlikte kullanmak onu daha etkili kılar.

Tamamlama sembolü; Reiki uygulamasının sonunda, enerji aktarımının tüm faydalarını topraklamanın ve emmenin bir yolu olarak kullanın. Gündelik yaşamda bir topraklama anına ihtiyacınız olursa, topraklama faydalarını hissetmek için sembolü çizebilirsiniz.

Aynı Anda Birden Fazla Reiki Sembolü Nasıl Kullanılır?

Reiki sembollerinin ayrı ayrı kullanılması gerekmez. Bunlar birbirleriyle birlikte kullanılabilir. Bunu yapmanın bir yolu, Reiki’yi hasta bir çocuğa göndermeye yardımcı olmak için birden fazla sembol kullanmaktır. Bir çocuğun fotoğrafını çekerek başlayın ve sembolün başına üç kez cho ku rei, sei her ki, hon sha ze shoen ile görselleştirin. Ardından fotoğrafını tutarken alıcının adını üç kez söyleyin. Bu, şifa enerjisini yollarına göndermenin harika bir yoludur.

Bu sembolleri kullanmak fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal iyilik halinizi iyileştirmek için mükemmel bir yol olsa da, eğer bir Reiki seansı almadıysanız, bir deneyin. Reiki’yi tecrübe ettikten sonra, bu sembollerin her birini ve bunları günlük yaşamınıza nasıl uygulayacağınızı daha iyi anlayabilirsiniz.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!