ASTROLOJİ Sana Bana Özel 

Burçların Temsil Ettikleri Organlar ve Hastalıklar

Koç Burcu

Baş bölgesi hassastır. Baş ağrısı ateş yükselmesi migren yüz nevraljisine sık rastlanır. Baş kafatası şah damarı yüzle ilgili sorunlar beyin iltihabi adale rahatsızlıkları ileri yaşlarda yüksek tansiyon görülebilir. Aşırı heyecan ve telaş beyni zorlar. Aceleci ani ve atak oluş yüzünden kazalara açıktır. Kanamaya istidatlıdır. Adrenalin bezi fazla çalışır. Terazi burcundan gelen zıt etki böbrek ve bel bölgesinde de hassasiyet verir. Koçlar genelde sık hastalanmazlar bünyeleri oldukça sağlamdır. Zaten yatağa bağlı kalmak hiç mi hiç hoşlarına gitmez. Henüz tam iyileşmeden ayağa kalkarlar. Her konuda olduğu gibi tedavi içinde kendi kafasına göre hareket ederler.

Boğa Burcu

Boğaz boyun ve ense bölgesi hassastır. Troid bezi yutak ses telleri bademcikler Kulaklarla ilgili sağlık sorunları sık görülür. Kilo almaya istidatlıdır. Kilo ile ilgili diyabetik rahatsızlıklar tansiyon astım soğuk algınlığı anjin hassas organlarla ilgili iltihaplanmalar olabilir. Aşırı yemek vücudun hastalıklara karşı savunma sistemini bozabilir. Akrep burcundan gelen zıt etki ile cinsel organlar salgı bezleri boşaltım sistemi de hassas olabilir. Erkeklerde prostat kadınlarda yumurtalık ve rahim hastalıkları görülebilir. Boğalar genel olarak kuvvetli bir bünyeye sahiptirler. Kendilerini daima genç hissederler. Yaşlanmayı kabul etmezler. Açık havayı gezmeyi ve yürümeyi sevdikleri için sağlıkları genellikle iyi olur.

İkizler Burcu

Sınır sistemleri pek güçlü değildir. Ayrıca omuzlar kollar ve eller hassastır. Köprücük kemiği kırıkları omuz ve kol ağrıları olur parmaklarla ilgili sorunlar sinirsel rahatsızlıklar görülebilir. Kekemelik konuşma ile ilgili problemlere rastlanabilir. Sindirim sistemleri çok çalışır. Bu yüzden kilo almaları zordur. Fazla merak sınır sistemini yorar. Vücut direnci azalır yorgunluk uykusuzluk görülür. Yay burcundan gelen zıt etki ile kalça ve bacakla ilgili siyatik ağrıları romatizma karaciğer hassasiyeti alerjiler görülebilir. İkizler insanı dinlenmeyi pek bilmediği için aşırı yorgunluklar yaşar. Genelde zayıf bünyelidirler. Yerinde durmayı beceremeyen ikizlerin hastalığı kendine sorun olur… Uykuya ve dinlenmeye zaman ayırmalıdırlar.

Yengeç Burcu

Göğüs kafesi memeler ve mide en hassas bölgeleridir. Gastrit ülser 12 parmak bağırsağı pankreas bağırsak iltihapları görülebilir. Hazımsızlık sorunları olur. İleri yaşlarda kilo sorunları yaşanabilir. Duygulardaki ani değişikler duygusal hassasiyet mideyi etkiler. Üşütme gaza neden ölür. Hava değişikliklerinden çabuk etkilenirler. Lodos hava aşırı baş ağrısı yapar. Süt bezleri iyi çalışır. Memelerle ilgili rahatsızlıklar kadın üreme sistemi bozuklukları görülebilir. Güneş ısınlarına karşı hassasiyet vardır. Vücut enerjisini yitirir yorgunluk olur. Oğlak burcundan gelen zıt etki ile iskelet sistemi dizler ve deri hassasiyeti olur. Yengeçlerin bünyeleri kuvvetli değildir. Acı ağrı rahatsızlıklara dayanıksız olur. Hastalığını çok büyütür. Endişe ve evham yüzünden ufak bir şeyi abartabilirler. Bakımı zor bir hasta olurlar.

Aslan Burcu

Kalp ve sırt bölgeleri hassastır. Kalp rahatsızlıkları kalp romatizması çarpıntı görülür. Kalp krizi riskleri oldukça fazladır. Dengeli bir yaşam aşırı yorulmamak ve üzülmemek sağlıklı kalmaları için çok önemlidir. İleri yaşlarda kilo sorunları olur ki bu kalp krizi riskini artırır. Sırt adale ağrıları omurga ve bel kemiği rahatsızlıkları olabilir. Moral bozukluğu sağlık direncini azaltır. Mikrobik hastalıklara istidat artar ateş yükselir. Kendilerine güvenmeleri ve etrafın beğenisini kazanma çabaları yüzünden cesurca davranışları kazaya uğramalarına kırıklara sebep olabilir. Kova burcundan zıt etki ile dolaşım sistemi rahatsızlıkları bacak ağrıları bacağın alt kısmında hassasiyet görülebilir. Aslanların bünyeleri genellikle güçlü olur. Hastalandıkları zaman aşırı ilgi isterler. Rol yaparak durumlarını dramatik hale sokarlar. Güçlü bünye

Başak Burcu

Sindirim ve merkezi sınır sistemleri hassastır. Psikomatik hastalıklar görülür. Hastalık hastası olabilirler. Aşırı titizlikten dolayı sinirsel kökenli yaralar tırnak iltihaplanması çıbanlar gibi çeşitli rahatsızlıklara yakalanmaları mümkündür. Bağırsak sorunları kolit karın zarı iltihabı ayakları üşütünce mide yanması hazımsızlık gaz rahatsızlıkları olur. Evhamlı oluşları ülsere neden olabilir karasevda hastalığına da tutulmaları mümkündür. Balık burcundan aldıkları zıt etkiler sonucu ayakları oldukça hassas olur.. Başakların bünyesi kuvvetli değildir fakat sağlık kurallarına temizlik ve beslenmelerine dikkat ettikleri için sağlıklı olurlar. Hastalık konusunda aşırı titizlenmeleri kendilerini şık sık hasta sanmalarına neden ölür. Tedaviye ilaçlara çok itina ederler. Başkalarına da öğüt verebilir.

Terazi Burcu

Böbrekler ve bel bölgesi en hassas kısımlardır. Sırtın alt tarafında adale kemik ve sınır uçları ağrıları olur. Yorgunluk ağır yük taşımak belde ağrı yapar. Siyatik ve bel fıtığına yol açabilir. Nefrit lumbago soğuk algınlığı bulaşıcı hastalıklara karşı dirençleri azdır. Şişmanlamamak için sık sık yapılan rejimler sağlıklarını bozar. Zıt burç olan koçtan gelen sert etkilerle baş bölgesi gözler hassas olur. Görme bozuklukları gözde çeşitli rahatsızlıklar kızarma kanlanma şişme gibi durumlar olabilir. Terazilerin canları çok tatlıdır. Zor bir hasta olurlar Aşırı ilgi ve sevgi görmek naz yapmak isterler. Aksi halde huysuz olurlar.

Akrep Burcu

Üreme ve genital organları hassas olur. Kaşık ağrıları mesane idrar yolları genital organlarla ilgili rahatsızlıklar görülmesi mümkündür. Erkekte prostat kadında rahim ve yumurtalık rahatsızlıkları olabilir. Kalın bağırsak sorunları iltihaplanma polip fıtık basur cinsel salgı bezleri üreme organları hastalıklarına istidat vardır. Aşırı hırslı oluşları sınır gerilimlerine yol açar. Sinir ve asabiyet görülebilir. Boğa burcundan aldıkları zıt etki ile boğaz koku ve tad alma organları da hassas olur. Burçlar içinde en güçlü bünyeye sahip olanıdır. İradeleri ile hastalıklarla savaşırlar. Tedavi için gerekli her şeyi yapmaktan çekinmezler. Çabuk iyileşirler. Aslında kan ve iğneden çok korkarlar. Ama acımasızca korkularının üzerine gidebilirler. Zayıf ve çaresiz görünmekten nefret ederler.

Yay Burcu

Karaciğerleri ve bacakların üst kısımları hassastır. Kalçalar ve uyluk bölgesi ile ilgili kilo sorunları olur. Romatizma siyatik gut kuyruk sökümü ağrıları çekebilirler. Dişlerle uğraşmaları gerekebilir. Dış eti rahatsızlıkları kemik erimesi görülebilir. Karaciğer hassasiyetinden kaynaklanan alerjiler kansızlık zafiyet olabilir. El ve ayaklar soğuk olur. İkizler burcundan aldıkları zıt etki ile sınır sistemleri zayıftır. Sinirsel kökenli rahatsızlıklar geçirebilirler. Ciğerler ve bronşlar da hassastır. Bünyeleri güçlü değildir. Küçük hastalıkları bile önemli gibi abartabilirler. Ama iyimser oluşları sayesinde kendilerini bırakmazlar. Hasta oldukları zaman bile hareketliliklerini Kaybetmezler. Her zaman kullanabilecekleri bir enerjileri vardır.

Oğlak Burcu

Vücutlarının hassas kısımları kemikler ve deridir. İskelet sistemi dişler eklemler diz kapağı ve çeşitli ortopedik sorunları olabilir. Romatizma ağrıları çekebilirler. Deri hastalıkları egzama çıban sivilce görülebilir. Aşırı sabır mide rahatsızlıklarına yol açar. Mide asiti çok salgılanır. Yengeç burcundan gelen zıt etki mide ve sindirim sistemlerinin hassasiyetine Seben olur. Ağır kanlı sakın oluşları sınır sistemlerinin sağlam olmasını sağlar. Acılara çok dayanıklıdırlar. Başkalarının hemen şikayet ettikleri ağrılara onlar günlerce dayanırlar. Kimseye belli etmezler. Kendilerine dikkat ederler. Hemen doktor ve ilaca sarılmazlar. Gerektiği zaman da tedaviyi disiplinli bir şekilde uygularlar. Etrafını rahatsız etmeyen bir hasta olurlar.

Kova Burcu

Adeleleri ve dolaşım sistemleri hassastır. Kan dolaşımı kan serumu ile ilgili sorunlar olur. Zehirlenme yüksek ateş kramplar bacak damarlarında varis görülebilir. Adale ağrıları baldır bilek topuk kısımları rahatsız olabilir. Bilek burkulmaları olur. Dişlerde sorunlar çıkabilir. Aslan burcundan aldıkları zıt etki ile kalpleri ve omurgaları hassas olur. Kovalar genellikle kendilerine iyi bakarlar. Sağlık konularına akıllıca yaklaşır tıbbi gelişmeyi takip ederek sağlıklı kalmayı başarabilirler. İdealleri umut ve hedefleri düş kırıklığına uğrarlarsa sağlıkları bozulabilir. Ama akılcı yoldan kendilerine yeni bir yön çizerek çabuk toparlanırlar.

Balık Burcu

Ayakları ve sınır sistemleri oldukça hassastır. Psikomatik rahatsızlıklara istidatları çöktür. Karamsar ve saldırgan oldukları zamanlarda içki ilaç uyuşturucu gibi maddelere meyl ederler. Fazla yemek yüzünden kilo sorunları olur. Ayaklarını iyi korumalı dar ayakkabılar giymemeli ve üşütmemelidirler. Gut nasır tırnak iltihapları taban ayak defarmasyonu gibi sorunları olabilir. Vücutları şu tutmağa çok müsaittir. Sulu şeylerden zehirlenme görülebilir. Mikrobik hastalıklara dirençleri azdır. Çabuk üşütebilir mikrop kapabilirler. Lenf sistemleri de zayıftır. Başak burcundan gelen zıt etki ile bağırsakları ve sindirim sistemleri de hassas olur. Hasta olunca güvenlerini kaybeder evhamlı olurlar. Bu yüzden geçimsiz davranabilirler. Her şeyden bir mâna çıkarır Hayal güçlerini olumsuz yönde çalıştırarak kendilerini mutsuz ederler.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!