OLUMLAMALAR & ŞİFA Sana Bana Özel 

Bloke olmuş kalp çakrasını dengelemek

Kalp çakrasını temizlemek, iyileştirmek ve dengelemek için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Daha detaylı şekilde açıklayacağım yöntemlere girmeden önce burada ana başlıklara değinelim:

En basit yöntemlerden biri, kalp çakrasını tetikleyen şeylerle çevrenizi donatmaktır. Kalp çakrasının rengi yeşil olduğundan; yeşil renkli kıyafetler giymek, çevremizi çiçeklerle, bitkilerle dekore etmek ve kalp çakrasının frekansına uygun şifalı taşlar kullanmak (ya da kolye, takı olarak kullanmak) kalp çakrasının açılmasına yardımcı olacaktır.

Düzenli meditasyon ve Yoga da kalp çakrasını iyileştirmek için uygun yöntemlerdir. Kalp çakrasının elementi hava olduğundan, derin nefes alma-verme egzersizleri kalp çakrasına çok iyi gelecektir.

Bloke olmuş kalp çakrası, bloke olmadan önceki yapıyor olduğumuz şeyleri yapmamızı zorlaştıracaktır. Bu yüzden kalp çakrasını açacak küçük adımlar atmak, sevgi dolu şekilde size uyacak gönüllü işler yapmak ve/veya yeteneğinize uygun ve yeteneğinizi diğerleriyle/dünyayla paylaşacağınız şeyler yapmak iyi bir başlangıç olacaktır. Ayrıca, temiz havanın iyileştirici gücünü düşünecek olursak, dışarıda/ormanda/sizi rahat hissettirecek herhangi bir yerde dışarıda bulunmak, kalp çakrasına iyi gelecektir.

Kalp çakrasının bloke olmasına sebep olan enerjileri yavaş yavaş dönüştürmek, bu enerji merkezinin açılması için gerekli olan en derin yöntemdir. Günlük hayatınızdaki birikmiş öfkenizi ve korkularınızı salıverme alıştırmaları yapın. Kendinizi negatif duygulara yakalanmış gibi hissediyorsanız, bu negatif duyguları sadece gözlemleyin ve derin nefes alıp vererek bu duyguların köklerini anlamaya çalışın ve bu duyguların bedeninizden/zihninizden yavaş yavaş kaybolduğunu hayal edin. Bu duygulara sevgi ve merhamet temelli karşılık verme alıştırmaları yapmak, zamanla bu duyguların dönüşmesine yardımcı olacaktır.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!