ASTROLOJİ Sana Bana Özel 

Astroloji ve Evlilik: Kimlerle, Ne Zaman ve Kaç Kez Evlenebilirsiniz?

Astrolojiyle insanların kaç kez ve nasıl insanlarla evlenebileceğini tespit etmek mümkün. Batı astrolojisi genelde özgür iradeyi ve karakterleri ön plana çıkardığı için bu gibi kesin tahminlerden çoğunlukla kaçınır ve genel tarifler vermekle yetinir, evlilikle ilgili tahminlerde bulunan ve kadere dayanan Hint Vedik Astrolojisi ise Batı sisteminden oldukça farklıdır ve bize çok yabancı gelebilir. Öte yandan Batılı bir Astrolog olmasına rağmen Carol Rushman, Predictive Astrology (Tahminci Astroloji) adlı kitabında kaç kez ve kimlerle evlenebileceğimize dair bir tahmin tekniği sunuyor.

Bir kişinin kaç kez evleneceğini tahmin etmek için kadınsa doğum haritasındaki Güneş’in erkekse Ay’ın yaptığı açılara bakmak gerekiyor. Yalnız Carol Rushman bununla ilgili bazı sınırlamalar getirmiş. Sadece önemli açıları (üçgen, yarım üçgen, kare, zıt, kavuşum açıları) sayıyor ve açıların gelecekte oluşacak (applying açılar) olması koşulunu getiriyor. Ayrıca yavaş hareket eden Ay ve Merkür’ün yaptığı açıları da evlilik açısı olarak görmüyor. Güneşi 28-29 derecede olanlar içinse her şey mümkün.

Daha basit anlatmak gerekirse diyelim doğum haritasındaki Güneş’iniz üç tane gezegenden (Merkür, Pluto, Uranüs diyelim) applying açı alsın. Rushman’a göre bu size doğuştan iki evlilik yapma şansı tanındığı anlamına geliyor, Rushman Merkür’ün Güneş’e açısını saymıyor. Güneş’in açı yaptığı gezegenler ise ciddi evlilik adaylarınızı gösteriyor: yani Pluto, Akrep burcu özellikleri taşıyan birine; Uranüs, ise Kova özellikleri taşıyan  birine işaret ediyor. Bu evlilik şansları kullanıp kullanmak sizin elinizde, fakat bunlar size doğuştan verilmiş olanaklar.Yani tek evlilik yapıp ömrünüzü Akrep burcu eşinizle geçirebilirsiniz, fakat ayrılırsanız bir evlenme fırsatınız daha olacak bu da bir Kova ya da Kova burcu özellikleri gösteren biriyle olacak. Rushman, doğum haritasında böyle açılar bulunmayanların ise genelde evlilik istemediğini ya da evliliğin bu insanların kaderinde bulunmadığını söylüyor.

Bu evlilik sisteminin geçerliliğini birçok insanın haritasından gözlemledim ve genelde çalışıyor. Fakat kişisel olarak Ay ve Merkür’ün yaptığın açıların da geçerli olduğunu gördüm, fakat bu evlilikler uzun süreli olmayabiliyor.

Kadınsanız doğum haritanızda Güneş’in yaptığı açılara bakarak eş ve sevgili adaylarınızın ne tipte kişiler olacağınızı anlamanız mümkün. Yalnız buradaki püf noktası, Güneş’in yalnız gelecekte yapacağı (applying) açıların evlilik açısı sayılması. Doğduğunuz günü gösteren doğum haritasında hem geçmişten kalan Güneş açıları hem de gelecekte güneş’le oluşturulacak açılar yer alır; Güneş’in geçmiş açıları evliliğe dönüşmeyen ilişkilere işaret ederken Güneş’le oluşmakta olan açılar eğer siz arzularsanız evliliğe dönüşmesi kesin olan ilişkilere işaret eder. Güneş’in bütün açıları geçmişte kalmışsa kaderinizde evlilik olmayabilir ya da evliliği istemiyor olabilirsiniz. Güneş ne geçmiş ne gelecek hiçbir açı yapmıyorsa 28-29 dereceye çıkmış olabilir, bu da doğum haritanızı bu konuda tahmin edilmez kılar (her şey olabilir, size kalmış).

Sıradan bir doğum haritasında Güneş’in yaptığı açıları inceleyerek sevgili adaylarınızı inceleyebilirsiniz, bu açıların doğduğunuz an geçmişte mi kaldığını yoksa gelecekte mi oluşacağını (yani size doğuştan vadedilen evlilik haklarını) ise normal bir haritadan görmeniz zordur, bunun için profesyonel bir danışmanlık almanız gerekebilir.

Yaklaşık evlilik tarihi ise ilerletilmiş haritada Güneş’in aldığı açılara bakarak tahmin edilebilir.

Bu konuda daha fazla bilgi almak için Özel Danışmanlık  kısmına gidebilirsiniz.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!