ASTROLOJİ Sana Bana Özel 

Aile Lanetleri

Bir ailede jenerasyonlar boyu hep kadınlar ezilir, erkekler bir baltaya sap olamaz, sürekli yanlış evlilikler yapılır, her jenerasyon belli şekillerde şiddete maruz kalır ya da belli aralıklara yaşanan vakitsiz ölümlerle aileden sürekli cenaze çıkar. Sanki bir kader lanet olarak aile içinde dolaşır. Dışarıdan bakıldığında jenerasyonlar boyunca aktarılan lanetler masum kişilere yükleniyormuş gibi görünür, fakat bunlar farkedilmeyen, bilinçaltında gizlenen yaşanmamışlıklardan başka bir şey değildir.

Ailelerimizden sadece DNA larını miras almayız, onların duygusal ve mantıksal perspektiflerini, komplekslerini, hikayelerini de devralırız.
Aileler birer organizmadır, aile bilinci ve bilinçdışı vardır. Bir aile fertinin dile gelen veya gelmeyen problemi diğer fertlere, ebevynden çocuğa ve onun çocuğuna jenerasyonlar boyunca taşınabilir. Genellikle biri rahatsızlık hissedip profesyonel yardım alma gereğini duyana kadar bu aktarıla gelen aile kaderinin farkına varılmaz.

Bu kader olarak nitelendirdiğimiz aynı aileye mensup kişiler arasında spesifik günlerde yaşanan kritik olayları, aile içinde tekrarlanan patternlerin varlığını bugün psikoanalitik çevre de kabul ediliyor. Aile Sistemi, Hellinger Methodu ve Aile Terapisi Batıda artık sıklıkla psikolojik tedavilerde kullanılmaktadır.

Arketipsel ve psikolojik astrolojide aile bilinçaltının, kolektif bilinçaltının bir parçası olduğu kabul edilir. Bütün aile fertlerinin doğum haritalarında ortak problemi gösteren açıların mucizevi olarak tekrarlanmasının nasıl gerçekleştiğini hala bilmesek de, kişinin hayatının geçmişten gelen, gömülü komplekslerin etkisi altında olduğunu biliyoruz. Bu kompleksler kişisel olabileceği gibi kollektif de olabilir. Aile mirasları da bu kollektif kaderin parçası olarak doğum haritasında gözlemlenir.

Astrolojide 4., 8. 10. ve 12. evler, 10. ve 4. ev ekseni etrafında olan gezegenler (özellikle MC ve IC’ye 9. ve 3. evden birleşen gezegenler), Plüton’un açıları, 8. ve 12. evdelerdeki konumu, özellikle Güneş’e ve Ay’a yaptığı sert açılar da bu konununun analizinde çok etkilidir.

12. evde bulunan gezegenler özellikle atalarımız tarafından tam anlamı ile yaşanamamış potansiyeller, bitirilememiş işleri ifade eder. Bu bitirilmemiş işlere her zaman yıkıcı, kötü anlam yüklenmemelidir fakat bu evde bulunan gezegenleri layığı ile yaşamak ve pozitif şekilde ifade edebilmek için bu bitirilmemiş işlerin, çözülmemiş problemlerin farkına varılması gerekir. Bunu o gezegenin ifade ettiklerinin yardımı ile başarabiliriz.

İç ve dış dünya birbirini yansıtır, eğer iç dünyamız dış dünyada yaşadıklarımız ile değişip, gelişirse, insanın kaderi ile olan ilişkisi değişir.
Plüton 12. evde ise doğum öncesi kollektif ortama hassasiyet daha da artar. Plüton’un temsil ettiği arketip doğum ve ölüm gibi “doğanın kanunu”dur. Eğer Plüton doğum haritanızda kuvvetli ise aile mirasi ile yüzleşip, tekrarlanmaması için bu konuda gerekli içsel gelişmeyi yaşamamızı ister. Bu gerçekleşene kadar kapasitemizi tam anlamı ile kullanamayız, bütün enerjimizi ve potansiyelimizi farketmeden bu sorunlara harcarız.

Bu enerjileri pozitif alanlara yöneltmek için kişinin bilinç düzeyine ihtiyaç vardır. Bunlar eğer bilinçaltında kalırsa yıkıcı boyutlara ulaşabilir çünkü kader olarak görülen etkiler kişiyi kompulsif davranışlara yöneltebilir.

Sizinki küçük çapta bile olsa, geçmişin aile trajedileri ve sorunları devamlı tekrarlanır taki bunları farkedip, hellalleşip, halledecek bir çocuk aileye doğana kadar. Ancak ondan sonra bu yaşanmamışlık onun çocuklarına aktarılmaz. Eski mitolojik kaynaklara göre bu hellalleşme bir zamanlar Evrenin veya Tanrının bir hediyesini zamanla aptallık, kendini beğenmişlik veya bilinçsizlik ile deforme etmiş bir ailenin Evren ve Tanrı ile tekrar hellaleşmesidir.

Eğer geçmişin patternleri geleceğimizi şekillendiriyorsa kendimizi dalgalara bırakarak birşey elde edemeyiz. Plüton’u kuvvetli veya haritasinda Su grubu öne çıkan her kişi geçmişten gelen bu kuvveti anlayıp içselleştirebilecek kapasitededir. Fakat bu kişinin aile zihin yapısından kendini kurtaracak cesarete sahip olması gerekir. Aile ile veya herhangi bir kollektif ile körü körüne özdeşleşmek çok kolaydır fakat doğum haritasında yukarıda bahsedilen konfigürayona sahip kişiler için çok da akıllıca değildir. Bu kişilerin aile hayaletine safça veya kendini beğenmişce sarılmaları onların hayatlarını harcamalarına neden olur.

Aile bilincinde yaşanamamış hediyelerin yada kötü kullanılmış enerjilerin sizin ile birlikte yaratıcı formlara dönüşmesi dileği ile.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

2 Thoughts to “Aile Lanetleri”

  1. asli

    sevgili tarot okuyucusu,
    bu yıl için yükselen burca göre / ya da burçlar kariyer açılımı da yapabilir misininiz.

    1. admin

      Sevgili Gönül Dostum, İlettiğim linke tıklayarak https://www.youtube.com/channel/UCEgp5GSikW7xqmdM5FlOnDA/join kişisel danışmanlık için bana erişim sağlayabilirsiniz. Güzel kalbinizden öperim.

Leave a Comment

error: Content is protected !!