GİZLİ İLİMLER Sana Bana Özel 

ADIM ADIM CADI OLMAK

Cadı olmaya nereden başlayacağını bilmeyenler için izleyeceğiniz adımları özetledim.
Coven ve gruplardan bahsetmeyeceğim çünkü cadıların tek olarak başlamasına inanıyorum. Cadılık hakkında öğrendiğiniz bilgiler ve uygulayacağınız pratik büyüler sizin için doğru hissettiğiniz şeyleri size öğretecektir.

1. Adım Yolunuzun Keşfi

Okuyun ve çalışın. Cadılık hakkında kitapları, web sayfalarını bu konuda elinize alabildiğiniz herşeyi okuyun. Cadılığın Temel İnanç ve İlkeleri hakkında öğrendikleriniz sizin için doğru bir yol ise karar verebilirsiniz. Biliyorsunuz ki Wicca doğa tabanlı bir dindir. Doğayı keşfedin ve yaratılanları hissedin. Kampa gidin. Dağları gezin. Göllerde yüzün. Güneşin ve Ayın ışığında uzanın. Kuşları izleyin.

Tanrılar ve Tanrıçalar hakkında olabildiğince bilgi öğrenin.

2. Adım Yolunuzu Tanımlayın

Artık cadılığın temellerini biliyorsunuz. Ve bu inanç sistemine başlamaya kesinlikle karar verdiyseniz bir defter alın ve cadılığı niye seçtiğin hakkındaki bazı soruları cevaplayın. Cadılık sizin için ne anlama geliyor? Cadılıktan ne öğrenmeyi ve ne başarmayı umuyorsun? Bu yolu takip ederseniz sizi ne endişeye düşürür? Tanrıları ve Tanrıçaları gözünüzde nasıl canlandırırsınız? İlahi sizin için ne anlama geliyor?

Tamamen dürüst olun. Bunu sizden başka kimse okumayacak ( Bu kitap sizin Gölgeler Kitabınız olacak ). Bu soruların doğru ya da yanlış cevabı yoktur. Bu sadece yolunuzu tanımlamak için bir yoldur.

3. Adım Büyüyü Keşfetmek

Farkettiyseniz henüz büyü ve ritüeller hakkında hiçbir şeyden bahsetmedim. Çünkü büyü ile çalışmak için önce ilk 2 adımı tamamlamanız gerekir. Büyü filmlerdeki gibi hokus pokus değildir, ihtiyaçlarınıza uyan şeyleri emretmek için doğal düzeni bükmek değildir. Büyü, istenen sonucu elde etmek için Yaratıcı’da, doğada ve kendinde bulunan enerjinin kolayca artırılarak enerji kanalize edilmesidir. Büyü ile çalışmaya başlamadan önce,bunun ne olduğunu, nereden geldiğini ve büyü çalışmalarında etiğin önemini anlamak gerekir. Kendi eylemlerinizden sorumlu olduğunuzu unutmayın. Eğer büyü ile birisine zarar verirsen, er ya da geç sonuçlarıyla yüzleşirsin.

Ayrıca bir ritüelin temel yapısını anlamak gerekir: daire açmak, gardiyanları çağırmak, Tanrı ve Tanrıça davet etmek, enerjiyi yükseltmek ve yönlendirmek, topraklama ve merkezleme, daireyi kapatmak. Ay’ın evrelerini ve büyüyü nasıl etkilediğini bilin. Ay’ın ruh hallerinizi ve vücudunuzu nasıl etkilediğini hissetmeyi öğrenin.

4. Adım Odaklanmak

Konsantrasyonunuzu artırmak için bazı meditasyon ve görselleştirme egzersizleri deneyin. Odaklanma ve görselleştirme yeteneği büyü gücünüzü oldukça artıracaktır. Sakin olmayı öğrenin. Kendi içinizden, güneşten, topraktan, ay ve yıldızlardan gelen gücü çekmeyi öğrenin. Tanrı ve Tanrıça’yı çağırdığınızda, onların sesini duymayı öğrenin.

5. Adım Büyü ile Çalışmak

Şimdi bazı temel büyü çalışmalarına başlayabilirsiniz. Ben başlamak için Dolunay ya da Yeni Ay Ritüelini öneririm. Tabi siz kendiniz için daha rahat hissettiğiniz bir ritüel ile başlayabilirsiniz. Kitaplarda yazılmış ya da web sayfalarında yayınlanmış büyüleri ve ritüelleri kullanabilirsiniz fakat bu büyü ve ritüeller sahibi için yazılmıştır bu yüzden onları kendinize ait ritüel oluştururken kılavuz olarak kullanmalısınız.

Mümkünse her cadı kendi büyü ve ritüellerini kendisi oluşturmalıdır.

6. Adım Kendini Adamak

Bütün bu adımlardan sonra hala cadılık yolunda ilerlemek istiyorsanız artık kendini adama ritüelini oluşturma zamanı geldi. Bu ritüel sana ait olmalı ve ritüeli gerçekleştirirken yalnız olmalısın. Sizin için en anlamlı olacak şekilde ritüelinizi oluşturun. Ritüelde kendinizi cadılığa adadığınızı ve Tanrı ve Tanrıça’ya bu yolda devam etmek istediğinizi söyleyin. Kendinizi anlatan bir şekilde ritüeli gerçekleştirin.

Zaten sitemizde Adanma Ritüeli ile ilgili konu mevcuttur.

7. Adım Networking ( Gelişmesinde kendine yararlı olacak kişilerle görüşmek )

Ben bir cadının covene katılmadan önce tek başına 1 yıl çalışmasını öneririm. Bu 1 yıl içinde Sabbats Tam Döngü kutlamak için ve en iyi olanı öğrenmek için size şans verir. Bir Covene katılmasanız bile, yeni fikirler öğrenmek için ve ilgi alanlarınızı paylaştığınız diğer insanlarla buluşmak her zaman iyidir.

8. Adım İnisiyasyon

İnisiyasyon kavramında birçok farklı görüşler vardır. Benim görüşüme göre, cadılık inisiyasyonu herzaman solitary ritüel olmalıdır.
Bu, ilahi ve kendi aranda özel bir andır, kendini tamamen Lord ve Lady’e ve cadılığa adarsın. İnisiyasyon sizin için anlamlı birşey olmalıdır. Ritüel sadece sizin tarafınızdan oluşturulmuş olmalıdır.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!