Sana Bana Özel SPİRİTÜEL 

4 ELEMENT ŞİFA ÇALIŞMASI

Şamanik sistemlerde korku duygusu ile başa çıkmanın en kolay yolu korkularınızı suya
bırakmaktır. Çünkü korku su elementi ile bağlantılıdır. Akan bir su kenarına yada deniz kenarına giderek gözlerinizi kapatın ve ” falanca korkumu sevgiyle suya bırakıyorum” olumlamasını hissederek bir kaç kere tekrar edin. Evinizde korkudan arınma çalışması yaparken de su imgesi ile meditasyon yapabilirsiniz. Korkularınızın bedeninizden karanlık bir bulut olarak çıktığını ve akan bir ırmağa girerek burada arındığınızı imgeleyebilirsiniz. Yine korkularınızla ilgili meditasyon, olumlama, niyet çalışmaları yaparken önünüzde bir kase tuzlu su bulundurmak ve sonrasında bu suyu hemen lavaboya dökmek de yardımcı olabilir.

Yine şamanik geleneklerde öfke toprak elementi ile ilgilidir. Öfkenizden kurtulmak için doğada küçük bir çukur kazıp tüm öfkenizi bu çukura akıttığınızı düşünmek harika bir çalışma olacaktır. Eğer bunu yapma imkanınız yoksa imgeleyerek toprakta bir çukur açabilir ve öfkenizi akıtabilirsiniz. Çok öfkeliyken yalınayak toprağa basmak ve öfkenizin ayak altlarınızdan akıp gittiğini düşünmek de faydalı bir çalışma olacaktır.

Keder duygusu içinse hava elementi ile çalışabilirsiniz. Kendinizi üzüntülü, kederli ve hüzünlü hissettiğiniz zamanlarda açık havada yürüyüş yapmak veya sadece temiz havayı içinize çekip bu olumsuz duyguları nefesinizle havaya gönderdiğinizi imgelemek çok faydalı olacaktır.

Ateş elementini ise artık işinize yaramayan ve sizin faydanıza hizmet etmeyen şeylerden
kurtulmak için kullanabilirsiniz. Bunun için artık kurtulmak istediğiniz düşünce kalıplarınızı,
inançlarınızı ve duygularınızı bir kağıda yazıp mum alevinde yakmak çok faydalı olabilir. Bu şekilde sembolik olarak ateş elementinin gücünü kullanmış olursunuz. ( Yangın tehlikesine karşı kağıdı güvenli bir ortamda ve şekilde yakmaya dikkat edin.)

Bu çalışmaları bir kere yapmak yeterli olmayabilir, gerekli gördükçe tekrarlamanızı öneririm.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!