Sana Bana Özel SPİRİTÜEL 

19 İŞARET SPİRİTÜEL UYANIŞ YAŞIYOR MUSUN ?

Gezegenimizde muhteşem değişimler yaşamaktayız. Eski alıştığımız yöntemler artık sorgulanmaya, çalışan eski sistemler çökmeye başladı, insanların bir çoğu artık sorgulayıcı, ve gittikçe daha kuşkucu bir yapıya sahip olmaya başladı.

Bunun sebebi ise, insanlığın bilincinin gittikçe yükselmesi, ve bunun da farkına varmaya başladık. Bu aşağıda sıraladığım örneklere siz de kendinizi yakın hissediyorsan, veya deneyimliyorsanız, bilin ki siz de “uyanan” insanlardansınız.  


Tıpkı her şey gibi, insan bilinci de gelişir, ve gelişimin tarihi teorik fizikçi Fred Alan Wolf, veya Dr. Steven M. Greer gibi artık bir çok bilim araştırmacısı tarafında da onaylanmaktadır, ve o tarihin 21 Aralık 2012 olduğunu altını çizmektedirler. Araştırmacılara göre 21 Aralık 2012 tarihi tamamen yanlış anlaşılıp medyatik kurumlar tarafında insanlara sadece korku, ve ekonomik kazanç amacıyla yanlış yönlendirmek için kullandıklarını, ve o tarihten itibaren fiziki dünyanın değil, eski tür insan bilinç yapısının sona erdiğini söylemektedirler. 
 

Bu yeni çağ, insan bilincinin yükselişini ve spiritüel farkındalığı getirdi. Bazılarımız bu değişime, araştırmalar yapıp, kitaplar okuduktan sonra bilinçli olarak katılmaktadır, bazılarımız ise kendisinde başta tanımlayamadığı değişimler yaşadığını fark ederek sonradan bu kavramları yaşadığını fark etmektedirler. 


Fakat önemli olan şudur; dünyamızı sonraki nesiller için daha adil, sevgi, ve barış dolu bir hale getirmektir. Aşağıdaki örnekler bilinçsel ve farkındalık evrim çağrısını hissetmeye başladığınızı ve “uyanmaya” başlamış olduğunuzu gösteren işaretlerdir. Umarım siz de bu kavramları okuyarak, bu değişimleri deneyimlemeye başlamış olduğunuzu fark etmişsinizdir. 

1. Genel toplumun yaşama biçiminin yanlış veya anlamsız gelmesi

Size eskiden mutluluk getirdiğini bildiğiniz, ve sandığınız tüm kavramların yanlış olduğunu hissetmeniz, ve bu kavramların içinizdeki boşluğu artık dolduramayacağınızı fark etmenizdir. Reklamı yapılan onca materyalin boş ve anlamsız şeyler olduğunu anlıyorsunuz. Yeni bir araba, daha üst model telefon, karamelli latte size artık gereksiz ve tamamen anlamsız gelmektedir. Ruhunuzu beslemek için artık çok farklı şeyler aramaya başlıyorsunuz. 

2. İçinizde bir şeylerin değiştiğini söyleyen bir his var

Bunu tam olarak belki de açıklayamayabilirsiniz, ancak içinizde bir şeylerin değiştiğini hissediyorsunuz. Artık bildiğiniz ve alıştığınız insan değilsiniz, ve artık gözünüzdeki perdenin kalktığını hissediyorsunuz. Gerçekten kim olduğunuzu, nasıl bir kişiliğe sahip olduğunuzu daha yeni fark edip görmeye başlıyorsunuz. 

3. Daha gerçekçi bilgi ve tarafsız haberlerden beslenme isteği

Kendini bilgi anlamında geliştirmeye yönelik bir insan olmamanıza rağmen, birden yeni bilgilere ve çevrenizde, veya dünyada gelişen olaylara karşı ilginizin arttığını fark ediyorsunuz. Bu özelliği taşıyan bir insansanız eğer bir diğer olasılık da, güncel olan her yerde ulaşabileceğiniz haberler veya gelişmeler yanında bir de alternatif medya veya komplo teorilerine de ilginizin artışıyla beraber bu tür kaynakların da bakış açısına ilgiyle yaklaşmanız. 
 

Eskiden belki medyada duyduğunuz haberleri hiç sorgulamadan kabul ederken artık bazı haberlerin gerçekliğiyle alakalı kuşku duymaya başladınız. Bir bilgiyi veya yeni bir haberi kendi mantık süzgecinizden geçirmeden kabul etmiyorsunuz, çünkü artık sorgulamadan kabul etmektense önce bilinçli olarak bir fikir yürütüyorsunuz. 

4. Sistemin işleyişi ve doğruluğu hakkında artık kuşku duymaktasınız 

Eski sistemlerin bir çoğunun geçerliliğini veya adaletini sorguluyorsunuz. Hükümeti, finansal sistemi, eğitim sistemini, medya ve eğlence endüstrisini, profesyonel spor endüstrisini, sağlık sistemini, ve dini sistemi sorgulamaya başlayacaksınız. Değer yargılarınızın artık çok daha hassas olduğunu, ve bu sıraladığım bir çok kurumun yürüttüğü sistemin ne kadar yanlış olduğunu fark edeceksiniz. 

5. Alternatif veya doğa üstü bilgilere ve güçlere karşı ilginiz artmakta

Astroloji, numeroloji, el falı, tarot gibi veya benzeri konuları öğrenme ve üzerinde çalışma yapma ihtiyacı duyuyorsunuz. Belki de evrenin, medyada duyamayacağınız gizemli bilgilerine karşı bilgi edinmek istiyorsunuz. 

6. Sağlığınıza ve tükettiğiniz besinlere, eskisinden çok daha fazla önem veriyorsunuz

Vücudunuzu daha çok dinlemeye başlıyorsunuz. Bedeniniz için yaptığınız şeylerin sadece fiziksel sağlığınıza değil ruh sağlığınıza da çok faydası olduğunu fark ediyorsunuz. Artık besin değeri daha yüksek yiyecekler, içecekler tüketmeyi ve daha çok egzersiz yapmayı tercih ediyorsunuz.  

7. Doğaya karşı eskisinden çok daha fazla saygı ve ilgi duyuyorsunuz 

Kentsel yerleşimlerin artık çok gürültülü ve yaşanılabilir olmadığını fark ediyorsunuz. Yüksek beton binalardan ve trafikten çok rahatsızlık duyuyorsunuz. Kentsel alanda vakit geçirmektense şehir dışına bir gezi düzenlemek veya ormanda bir yürüyüşe çıkmak gibi aktiviteler yapmaktan hoşlanıyorsunuz. 

8. Çevrenizi temiz tutmak konusunda daha duyarlı ve daha girişkensiniz

Örneğin yolda yürürken çöp kutusunu kullanmak gibi çok basit şeyleri kaç kişinin ihmal ettiğini fark etmeye başlıyorsunuz. Çevre kirliliğine karşı artık daha çok hassasiyet gösterip kendi evinizde veya çevrenizde de geri dönüşüm kavramının önemini öğrenip kullanmaya başlıyorsunuz. 

9. Eski arkadaşlarınızdan artık farklı olduğunuzu fark edeceksiniz

Uzun zamandan beri arkadaş olduğunuz insanlarla artık eskisi kadar ortak noktanız olmadığını fark edebilirsiniz. Onların, hayatlarındaki günlük sorunlara fazlasıyla önem verdiklerini ve o sorunların içinde kaybolduklarını fark edebilirsiniz. Sizi “aşağı çekmeyen” daha kaliteli, ve daha anlamlı arkadaşlıklar arayabilirsiniz. 

10. Hayatınızın daha senkronize olduğunu fark edebilirsiniz

Henüz anlayamadığınız, veya anlamlandıramadığınız işaretler veya sayılar sürekli olarak karşınıza çıkabilir. Mesela; saate baktığınızda 11:11 olması veya insanların size “mükemmel zamanlama” veya “tam seni aramayı düşünüyordum” demesi olabilir.

11. Yüzeysellikten uzak durup kendiniz olabileceğiniz ortamları tercih edersiniz

Samimiyetsiz ve başka çıkarları olan insanları fark edip artık o tarz insanlardan tamamen uzaklaşmak istersiniz. Kendinizi rahat hissedeceğiniz ortamlarda olmayı artık giderek daha çok arzulamaya başlıyorsunuz. Artık gerçek olmayan insanların çevresinde bulunmak istemiyorsunuz. 

12. Dünyanın şimdiki halinden derin bir üzüntü duyup, daha iyi bir yer olmasını istiyorsunuz

Sadece çevrenizde değil, tüm dünyada insanların acı çektiğini anlamaya başlıyorsunuz. Bu acıları adeta kalbinizin derinliklerine kadar hissediyorsunuz, ve o acı çeken insanlara karşı şefkat duygusu hissediyorsunuz. Başka insanların acılarını dindirmek için derin bir arzu hissediyorsunuz.  Kendinizi düşünmek yerine başkalarını düşünüp onlara yardım etmek istersiniz. 

13. Hayatın gerçek anlamını kavramak için derin bir isteğiniz var 

Buraya belli bir sebep için geldiğinizi ve mutlaka bir amacınız olduğunu düşünüyorsunuz. Kafanızdaki soruların cevaplanması için maneviyatı yüksek olan bir danışman veya yakın hissettiğiniz bir dinin temsilcisiyle görüşme isteği hissedebilirsiniz. Kendinizi birden, daha önce hiç tahmin etmediğiniz bir şekilde manevi veya spiritüel konularla ilgilendiğinizi fark edebilirsiniz. Hayatınızda, karşınıza yeni çıkan manevi bir yolu takip etmeyi karar verebilirsiniz.
 


14. Sezgilerinizin güçlendiğini fark edebilirsiniz

Sezgi yeteneğinizin arttığını, mantıklı açıklaması olmayan şeyleri birden hissedebilir, bilebilirsiniz. Harekete geçmeniz için sız dürtebilir ve o dürtülerinizi takip ederseniz daha önceden cevabını aradığınız şeylerin karşınıza çıktığını keşfedebilirsiniz.

15. Yaratıcılığınızı ifade etme isteğiniz olabilir

Yaratıcılığınızı ifade edebilmek, ilgilendiğiniz alanda yeni bir şey yaratmak için, bir arzu hissedebilirsiniz. Sanata ilgi duymaya başlayıp veya ilgilendiğiniz sanat dalında daha derinleşebilirsiniz. 

16. Uyku düzeniniz değişebilir

Artık aynı süre uyuyamadığınızı, vücudunuzun uyumak istediği saatin değiştiğini deneyimleyebilirsiniz. Bedeninizin, yenilenmek için gün içinde de uykuya ihtiyacı olduğunu fark edebilirsiniz. 

17. Kontrol edemediğiniz şeyler hakkında endişe etmiyorsunuzdur

Endişe etmeniz gereken konular hakkında artık çok seçici davranıyorsunuz. Her türlü soruna hakim olamayacağınızı, ve bazı konuları oluruna bırakmanız gerektiğini anlarsınız. Kontrol edemediğiniz konular için kendinizi kötü hissetmemeniz gerektiğini ve sadece kendinizi kontrol edebileceğiniz fark edersiniz. 

18. Uzlaşmacı ve barışçıl çözümlere dayanan yollardan gitmeyi tercih ediyorsunuz

Artık küçük ve önemsiz konular üstünde tartışmaya gerek durmuyorsunuz. İnsanlara bu dünyada sadece iş birliği yaparak barış halinde yaşamanın tek yolu olduğunu da içinizde bulunduğunuz ortamı uyumlu hale getirerek kanıtlamış da olursunuz.

19.  Yaşayan her canlıya karşı derin bir bağlantı hissedersiniz

Çevrenizdeki tüm canlılara karşı daha yoğun bir bağlantı ve sevgi hissedersiniz. Hayvanlara, bitkilere, ve insanlara eskisinden daha çok değer vermeye başlıyorsunuz. Yaşam ve evrenle olan bağınızı hissedebilirsiniz ve bunun küçük bir parçası olsanız bile, bir birey olarak yaptığınız şeylerin daha yüce bir bütün için önem taşıdığını anlayabilirsiniz. 

Uyanışınız hakkında peki ne yapabilirsiniz?

Öncelikle, sakin olun. Farkından olmayabilirsiniz, ancak düşünceleriniz son derece güçlüdür. Fazla endişe duymak son derece faydasızdır, çünkü gerçekten bir şey yapmak için tüm zamanınızı endişelerle yaşamak tüketebilir. Anksiyete duyduğunuz zaman, bunların tümünün sadece kendi zihninizin içinde yaşandığını ve sırf endişe etmektense önce endişe duyduğunuz düşünceleri yaşamaktan korkmamayı öğrenin ve unutmayın ki, iyi veya kötü deneyim yoktur, çünkü insana her yaşadığı olay tecrübe olarak o kişiye kar kalır. 
 

Meditasyon yapmayı öğrenin. Meditasyonu önceden de işlediğim konuda da belirttiğim gibi bir çok yönde faydası olan bir eylemdir. Zihnimizi sakinleştirmeyi öğretir ve sorunlarımızı veya o an çözümleyemediğimiz konuları dışarıdan görmemize yardımcı olmaktadır. Meditasyon kavramına aşina değilseniz, meditasyon tekniklerini öğreten internet sitelerini ziyaret edin, veya konu ile alakalı kitapları okuyarak başlayabilirsiniz. 
 

Benzeri şekilde düşünen insanlarla tanışıp iletişim kurmaya çalışın. İnternette kişisel, ve spiritüel gelişim hakkında evrensel bir ağ olduğunu söyleyebilirim, ayrıca bu konuları paylaşabileceğiniz forum sitelerine başvurup aynı deneyimleri yaşayan insanlarla da iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca Türkiye’de artık bir çok kişisel gelişim merkezi, yoga merkezi, ayrıca haftalık meditasyon eğitimi veren yerler olduğunu keşfedip kendinizi deneyebilirsiniz. 
 

Konuya ilişkin belgeseller izleyebilirsiniz. Kişisel olarak tavsiye edebileceğim belgeseller arasında; Marina Abramović: “Sanatçı Aramızda”, Dr. Steven M. Greer: Sirius, veya Awake: The Life of Yogananda isimli eserlerdir. 
 

Doğada daha çok zaman geçirin. Uzun, ve yorucu bir günden sonra eve gitmektense bir parka gidip yarım saatlik bir yürüyüş yaparak emin olabilirsiniz ki, televizyonun karşısında oturmaktan size daha iyi gelecek bir aktivite olacaktır. Sessizce bir ağacın dibinde oturarak doğanın güzelliğini veya çevrenizde olan doğal yaşamı gözlemlerken ruhunuza nasıl iyi geldiğini fark edeceksiniz. 

Araştırıp bilgi edinmeye çalışın. Daha fazla kitap okuyun merakınızı gidermekten hiçbir zaman kaçınmayın. Boş zamanlarınızı, size bir katkısı olmayan boş şeylerle harcamayın. Unutmayın ki zaman, sahip olduğunuz en değerli eşyanızdan birisidir, akıllıca kullanın…

Yapabileceğiniz diğer şeyler


– Negatif düşünmeyi bırakın, ve pozitif olaylara daha çok odaklanın.
– Sosyal medyada daha az vakit harcamaya çalışın.
– Kamusal alanlarda gördüğünüz çöpleri, çöpe atıp.
– Parka gidip yalınayak yürümeye çalışıp, toprağı hissedin.
– Yanınızda; oniks, ametist, sitrin gibi kristaller taşıyabilirsiniz. 
– Televizyon alışkanlığınızı azaltın mümkünse hiç izlemeyin.
– Haber izlemeyi en aza indirgeyin. Emin olun, insanlar size önemli bir konu olduğunda haber verecektir. 
– Çocuklarınızla, veya evcil hayvanlarınızla daha çok vakit geçirin.
– Daha az işlenmiş şeker tüketin, bunun yerine doğal tatlandırıcılar veya daha çok meyve tüketmeye çalışın.
– Daha fazla sanatla uğraşın. 

Bunun yanı sıra bu değişimleri ne derece yaşadığınızın da açıkçası çok önemi yok, sizin bu yazıyı bulup okumanız da bu yolda olduğunuzu gösteren bir işarettir. İnsanlarda, ileride daha yoğun bir şekilde deneyimleyip görebileceğimiz muhteşem bir değişim yaşanmak üzere, ve emin olun ki herkes elinden geldiği kadar bu değişime katkısı olacaktır. 

Bu yüzden iyi olun ve hayatınızın en önemli yolculuğuna çıktığınızın bilincinde olun.

Yeni dünya bizi bekliyor…
 

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!