Sana Bana Özel TAROT DERSLERİ 

TAROT NEDİR ?

Tarot, yüksek spiritüel kehanet değerinin yanısıra, bir fal oyunu olarak da son derece yaygın kullanıma sahip olan, eski çağlardan günümüze ulaşmış bir kağıt oyunudur.

Mistik kabul törenlerinin temek yapısı bu kartlarda gösterildiği için, Tarot’un spiritüel yanı, eski gelenek ve sembolleri yaşatmak için loca ve benzeri gizli kuruluşlarda bir araya gelen gruplar için çok büyük bir anlam taşıyordu. Buna karşılık bu kartların geçmişte olduğu kadar günümüzde de son derece yaygınlık kazanmalarına, Tarot’un daha profan yanı, yani günlük yaşama ilişkin soruları yanıtlayan bir fal olarak kullanılması neden olmuştur.

Tarot Okuyucusu olarak, kartlara her iki açıdan da nasıl soru sorulması gerektiğini göstermek istiyorum. Kartların kabul töreni için yol gösterici rolü oynayan derin alamı, özdeneyimle ilgili sorulara uygun olan kart açılım yöntemlerinden çıkarılmaktadır. Diğer bütün soruların sorulabildiği fal kullanımı içinse, hemen hemen tüm açılımla yöntemleri uygundur.

Tarot kartlarının her biri, insanoğlunun derinden etkileyen ve tekrarlamalar ile duygusal enerji yükleri artan ve standartlaşan tecrübelerinin, görsel bir anlatımıdır. Duygu yüklü bu tecrübelerin, evrensel kavramlarla da birleşerek, düşünce evrenine yansıması ile göksel anlatımın karşıtı olan düşünce formasyonları oluşmuştur.

İnsanlığın başlangıcından beri binlerce yılda oluşmuş, her an hayatımızı kuşatan yaşamla ilgili ilahi kavramlar, düşünce evreninde yüzen güçler. İlk ideler, sonra oluşan astral ve esir formlar. İdelerin fizik evrene akışı. Ol emrini bize taşıyan semboller. Semboller ile kaderi oluşturduğumuz güçler. Kolektif bilinç alanında yansımalar.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!