Sana Bana Özel TAROT DERSLERİ 

TAROT KEHANETİ – TAROT KARTLARI BİZE NASIL ANLAMLI YANIT VEREBİLİYORLAR ?

TAROT KEHANETİ – TAROT KARTLARI BİZE NASIL ANLAMLI YANIT VEREBİLİYORLAR ?

Bu fenomene getirilen açıklamalar ne yazık ki yeterli eğildir. Yine de iki ilginç varsayımdan söz edilebilir.

1. Bilinçdışımızın zaman ve mekanla olan ilişkisi, bilince göre farklıdır ve şimdiki zamanın penceresinden dışarı bakabilir. Çoğumuz bunu gelecekle ilgili düşlerimizde ya da önceden bilme olaylarında yaşamışızdır. Bilincin dili sözcükler, bilinçdışının dili ise isimlerdir. Buna göre, Tarot kartları ruhumuzun resim dilinin alfabesidir. Bunlarla bilinçdışımızı ifade etmek olasıdır. bilincimizin yapmak zorunda olduğu şey, söylenenleri anlamak için bilinçdışının dilini öğrenmektir.

2. İkinci varsayım ise eşzaman, yani C.G. Jung’ın sözünü etmiş olduğu senkronizasyon terimine dayanmaktadır. Hepimiz zamanı miktar olarak ölçmeye alıiığız. Ne var ki, bir de zamanın niteliği vardır. Örneğin, bir şeyin tam zamanında olduğunu söylediğimizde bu özelliği dile getiririz. Bizi bu doğru zamana yönelten, yalnızca bilinçli düşünce değildir. Bu konuda daha güvenilir olan konumuna göre makrokozmik, atom hareketlerine göre mikrokozmik vu bunların arasındaki sonsuz basamakta, Tarot ve diğer fal yöntemleri.

Fala bizi ilgilendiren soruyu sorduğumuz anda, doğru yanıt da hazırdır ve seçtiğimiz fal aracılığıyla bize iletilir. Bu nedenle hangi fal yöntemini ya da hangi Tarot kartlarını seçtiğimiz önemli değildir. Önemli olan yorumcunun falın dilini bilip anlamasıdır.

Tarot Okuyucusu

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!