GİZLİ İLİMLER Sana Bana Özel 

SEMBOLLERİN DİLİ – E HARFİ

Eğilmek- Alttan almak anlamına gelir. Başkalarına ve özellikle belli bir kişiye daha fazla saygı göstermek gerekiyor.

Eğitmen- Rüya görenin bir parçası, içimizdeki bilgedir.

Ejderha- Mitolojik bir yaratıktır ve insanın kavrayamayacağı bir korkuyu ifade eder. Arketip olarak hesaplaşılması gereken bir güçtür.

Ekmek- Fiziksel olduğu kadar zihinsel gıdayı da sembolize eder. Bir başkasıyla ekmek paylaşmak kısa zamanda ödüllerin toplanacağı anlamına gelir.

Eko- Eko duymak, tekrar veya bitmesi gereken bir şeyin tekrarı konusunda uyarıdır.

El- El yukarıdan uzanırsa Tanrının yardım için uzanan elidir. Yorum bu olmasa da mesaj “yardım eli” ile ilgilidir.

El Çantası- Rüya görenin kişiliğini temsil eder. El çantası kaybetmek, rüya görenin gerçek duygularından koptuğunu ve bu nedenle kendisini güvensiz hissettiğini belirtir.

Eldiven- Mecazi anlamda belli bir durumun çok incelikle ele alınması gerektiğini gösterir. Eldiven giydiğini farketmek, rüya görenin bir durumdan hoşlanmadığını ve bu durumdan uzaklaşmak istediğini, “ellerini kirletmek” istemediğini ifade eder.

Elektrik- Rüyada elektrik değişik şekillerdeki enerjinin sizi çevrelediği ama kullanırken dikkatli olmanız gerektiği anlamına gelir. Çevrenizde elektriklenme yaratacak insanlara dikkat edin.

Elma- Bu meyva iyileşme ve sağlık demektir. Ayrıca cinsel iştahı belirtir.

Engel- Rüyada engel görmenin anlamı açıktır. Önünüzde dikkate alıp, kabul ederek veya çevresinden dolaşarak çözümlemeniz gereken bir engel vardır.

Erik- Rüyada erik ideal şartları belirtir.

Erkek- Bir kadının rüyasında, tanımadığı bir erkek, genellikle animusudur. Eğer erkek korku uyandırıyorsa, acımasız güç ve erkeksi özellikleri sembolize eder. Bir erkeğin rüyasında görenin bir özelliğini temsil eder.

Erkek Çocuk- Bir erkeğin rüyasında erkek çocuk, rüya görenin kendisini olduğunu zannettiği veya olmak istediği şekliyle yansıtır. Bir kadının rüyasında erkek çocuk oğlu veya animusunun genç halidir.

Erkek Kardeş- Rüya gören erkekse, erkek kardeş rekabet veya bir başkasına duyulan kardeş sevgisi olabilir. Bir kadının rüyasında, erkek kardeş, kardeşi dışında bir erkekle platonik arkadaşlığı temsil eder.

Erzak Odası- Düşünce kaynağı olarak sizi güçlendirecek duygusal rezervleri temsil eder.

Esinti- Değişim rüzgarlarının hayatınıza yenilikler getirmesini bekleyin.

Esnemek- Rüyada esnemek sıkıcı bir durumdan kurtulmanız gerektiğini belirtir.

Eşek- Toplumda ve rüyada aptal duruma düşmeyi ifade eder. Aptal duruma düşmekten kaçının. Ayrıca başkalarının yükünü üstlenmeyin çünkü kıymetini bilmezler.

Eşek Arısı- Eşek arısı tarafından sokulmak etrafta düşman olduğu konusunda uyarıdır.

Eşya- Kişilik unsurlarını ve kişisel eşyaları temsil eder.

Et- Çiğ et hayatın bedensel ve temel yönünün incelenmekte olduğunu gösterir. Asılmış bir leş ümitsizlik ve bazen hastalık anlamına gelir.

Et Yemek- Rüyada et yemek başkalarının fikirlerini özümsemeyi gösterir.

Ev- Ruhun evini sembolize eder. Rüya görenin bildiği tüm evlerin karışımıdır. Evin üst bölümü zeka ve hedefleri temsil eder; odalar hayatın değişik yönleriyle bağlantılıdır. Örneğin kiler korku ve yarı unutulmuş gerçeklerin gizlendiği bilinçaltının derinliklerini temsil eder.

Evimiz- İnsanın kendi evini görmesi aile içinde korunma ve rahatlık ihtiyacı gösterir.

Eyer- Eyer üzerinde oturmak size kontrolün elinizde olduğunu ama gitmeniz gereken yönü iyi saptayamazsanız herşeyi kaybedebileceğinizi söyler.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!