OLUMLAMALAR & ŞİFA Sana Bana Özel 

Sakral çakrayı açmak ve iyileştirmek için yöntemler

Meditasyon ve Turuncu

Meditasyon sadece sakral çakra için değil, bütün çakraları iyileştirmek ve dengelemek için en önemli tekniklerden biridir. Örneğin basit bir çakra iyileştirme meditasyonunda, sakral çakranın bulunduğu bölgede turuncu bir ışın/renk/lotus hayal edebilirsiniz. Bu turuncu ışının sakral çakra bölgesini canlandırdığını ve buradaki enerji blokajlarını ortadan kaldırdığını görselleştirebilirsiniz. Buna benzer teknikleri uygulayabilmek için biraz çalışmak ve aşina olmak gerekmektedir.

Ayrıca bulunduğunuz alanda turuncu renkli eşyalar bulundurmak veya size sakral çakrayı anımsatacak turuncu renkli kıyafetler giymek gibi turuncuyu hayatınıza sokacak teknikler uygulamak da faydalı olacaktır.

Kendinizi şımartın ve yaratıcı olun

Sakral çakranın duygu merkezimiz olduğunu ve hayattan aldığımız keyfi bu enerji merkezi ile özdeşleştirdiğimizi kabul edersek, dengeli ve aşırıya kaçmayacak şekilde keyif alacağımız şeyleri yapmak ve kendimizi şımartmak bu çakranın iyileşmesine ve dengelenmesine yardımcı olacaktır.

Yaratıcı bir şeyler yapmak, hem kendi potansiyelimizi ortaya koyabilmemizi görmemize neden olur hem de keyif aldığımız bir şeyi yaptığımızdan ötürü de sakral çakranın yanında dolaylı olarak diğer çakraların da dengelenmesine yardımcı olur.

Duygusal boşalım egzersizleri

Sakral çakranın dengesiz ya da bloke olması, bu enerji merkezinin doğru şekilde çalışmasını engelleyen enerjilerin sakral çakrayı dengesizleştirmesi anlamına gelir. Buradan yola çıkarak soruna yol açan enerjilerin salıverilmesi, haliyle bu çakranın dengelenmesi için atılması gereken bir adımdır. Sakral çakranın da duygu merkezimiz olduğunu kabul ettiğimizden, negatif duygularımızı salıvermek bu çakranın önünde engel olan duvarların (enerjisel blokajların) yıkılmasına ve sınırların ortadan kaldırılmasına yardımcı olmak demektir. Bu duyguları yüzeye çıkaracak, içinizden atacak ve sizi özgür bırakacak (başkalarına ve kendinize zarar vermediğiniz sürece) her şeyi deneyebilirsiniz.

Karmik bağ kesimi

Hayatımızda karşımıza çıkan kişilerle, olaylarla ve durumlarla genel olarak ya pozitif ya da negatif şeyler yaşamaktayız. Pozitif durumlarla sıkıntımızın olmadığını ama negatif durumların çözümlenmesinin zaman aldığını biliyoruz. Herhangi bir kişi, durum veya olayla alakalı negatif bir deneyim yaşadığımızda, o negatif deneyim enerjisel bir bağ yaratır. Bu durum ve/veya durumlar çözümlenmediğinde ise bu negatif enerji, enerji bedenimizde birikir. Ruhsal varlıklar olarak geçmiş yaşamlarımızdan da getirdiğimiz ve ailesel, atasal bazda yükünü taşıdığımız karmik bağlar da olabilmektedir. Hayatımızda başkalarıyla yaşadığımız tüm negatif durumları çözümlemek/affetmek sakral çakranın iyileşmesinde kilit rol oynar.

Karmik bağ kesimiyle alakalı, çevirisini yaptığım ‘Yükseliş Çalışma Rehberi’nde daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Uygun Yiyecekler, Aromaterapi, Şifalı Taşlar, Yoga duruşları

Sakral çakranın titreşimsel frekansına uygun yiyecekler yemek, şifalı taşları kullanmak, aromaterapi seansları yapmak ve Yoga, bu enerji merkezinin dengelenmesine yardımcı olacak tekniklerdir. Ek iyileştirme yöntemlerinde bu tekniklere ayrıca değineceğiz.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!