ASTROLOJİ Sana Bana Özel 

Rabbin Burçlara Verdigi Görevler

Rab, bir sabah on iki çocuğun önünde durdu ve her birine yasamın tohumlarını ekti. Çocuklar kendilerine verilen armağanı almak için birer birer öne çıktılar.

“KOÇ! Sana ilk tohumu ekme onurunu veriyorum. Ektiğin her bir tohuma karşılık elinde bir milyon tohum bulacaksın, fakat onların büyümelerini görecek vaktin olmayacak. İnsanların aklına BEN‘i yerleştirecek ilk kişi sen olacaksın, fakat bu düşünceyi geliştirme ya da hakkında soru sormak senin görevin olmayacak. Yaşamının sebebi eylemdir ve bu eylem insanlara BENİM YARATICILIĞIMI haber verecektir. İyi çalışabilmen için sana KENDİNİ BEĞENME özelliğini veriyorum.” Ve Koç sessizce yerine çekildi.

“BOĞA! Sana tohumu madde haline getirme gücünü veriyorum. Başlanmış olan bütün isleri senin bitirmen gerektiği için görevin çok sabır istemektedir, aksi halde tohumlar rüzgârda savrulup kaybolacaktır. Yapmanı istediğim bu görev için soru sormayacak, isin ortasında düşünceni değiştirmeyecek ve başkalarından destek beklemeyeceksin. Bunun için sana GÜÇLÜLÜĞÜ veriyorum. Onu akıllıca kullan.” Ve Boğa yerine çekildi.

“İKİZLER! Sana insanların çevrelerinde gördükleri şeyi anlamalarını sağlayabilmen için cevapsız sorular veriyorum. İnsanların neden konuşup, neden dinlediklerini hiç bir zaman bilmeyeceksin, fakat cevap bulmak için yapacağın araştırmalarda sana armağan olan BİLGİ’yi bulacaksın.” Ve İkizler yerine çekildi.

“YENGEÇ! Sana insanlara duyguyu öğretme görevini veriyorum. Bütün duyguyu yasayarak öğrenmeleri ve olgunluğa ulaşmaları için onları hem ağlatıp hem güldüreceksin. Sana olgunluğu hızla arttıracak olan AİLE armağanını veriyorum.” Ve Yengeç yerine çekildi.

“ASLAN! Sana YARATICILIĞIMIN tüm görkemini dünyaya gösterme görevini veriyorum. Ancak azametinde dikkatli olmalı ve bu yaratıcılığın senin değil, BENİM olduğunu daima hatırlamalısın. Eğer bunu unutursan insanlar seni küçük göreceklerdir. Bu görevi iyi bir şekilde yerine getirirsen büyük haz duyacaksın. Bunun için sana armağanım ONUR’dur.”. Ve Aslan yerine çekildi.

“BAŞAK! Sende insanların BENİM YARATTIKLARIMLA neler yaptıklarını sınamanı istiyorum. Onların ne yaptıklarını dikkatlice inceleyip kusurlarını hatırlatacaksın ve böylece BENİM YARATTIKLARIMI iyice öğrenmelerin sağlayacaksın. Sana bunu yapabilmen için SAF Düşünceyi armağan ediyorum.” Ve Başak yerine çekildi.

“TERAZİ! Sana insanların birbirlerine karsı olan görevlerini hatırlayabilmeleri için hizmet erdemini veriyorum. Böylece insanlar işbirliğini öğrenecek ve kendi davranışlarının diğer yönlerini de yansıtma yeteneğini edineceklerdir. Ve uyumsuzluk olan ger yere seni yerleştireceğim ve bu gayretlerin için sana armağanım SEVGİ’dir.”

“AKREP! Sana çok güç bir görev veriyorum. İnsanlara düşündüklerini anlama yeteneği verdiğim halde, anladıklarını söylemene izin vermeyeceğim. Birçok kez gördüklerinle acı çekecek ve bu acı ile Benden uzaklaşacaksın. Bu acının BEN‘den değil benim yanlış anlaşılmış olmamdan doğduğunu unutacaksın. Birkaç insani hayvan gibi görecek ve onların hayvansal içgüdüleriyle öylesine uğraşacaksın ki yolunu şaşıracaksın, fakat sonunda gene BANA döneceksin. Akrep sana en üstün armağanım olan AMAÇ’ı veriyorum.”

“YAY! Senden BENİ yanlış anlayıp çaresizliğe düştüklerinde insanları güldürmeni istiyorum. Güldürme insanlara umut verecek ve bu umutla insanların gözlerini BANA çevirmelerini sağlayacaksın. Birçok kişinin yaşamına yalnız bir an için girecek ve girdiğin her yaşantıdaki huzursuzluğu tanıyacaksın. Sana Yay, karanlıktaki her köseye erişip aydınlatabilmen için SONSUZ BEREKET veriyorum.”

“OĞLAK! Senden insanlara çalışmayı öğretmen için alın terini istiyorum. Tüm insanların yükünü omuzlarında taşıyacağın için bu görev hiç de kolay değildir. Ama bu boyunduruğun yükü için senin ellerine İNSANLIĞIN SORUMLULUĞUNU koyuyorum.”

“KOVA! Sana insanların tüm olanakları görebilmeleri için gelecek kavramını veriyorum. BENİM SEVGİMİ kişileştirmen için yalnızlık acısını çok duyacaksın. İnsanların gözlerini yeni olanaklara çevirebilmeleri için sana ÖZGÜRLÜĞÜ armağan ediyorum.”

“BALIK! Sana hepsinden daha güç bir görev veriyorum. Senden insanların üzüntülerini toplayıp BANA geri getirmeni istiyorum. Senin gözyaşların sonunda benim gözyaşlarım olacak. Senin topladığın üzüntüler insanların BENİ yanlış anlamalarından doğmuş üzüntülerdir, fakat senin onlara vereceğin şefkatle onlar yeniden BENİ anlamaya çalışacaklardır. Bu güç görev için sana en büyük armağanımı veriyorum. Sen on iki çocuğum arasında BENİ tek anlayan olacaksın, fakat bu ANLAYIŞ yalnız senin içindir, sen onu insanlara anlatmak istediğinde onlar seni dinlemeyeceklerdir.” Ve Balık yerine çekildi…

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!