GİZLİ İLİMLER Sana Bana Özel 

PARA BLOKAJLARI

Günümüzde para konusu çok aktüel bir konudur, çünkü dünyamızda parasız yaşamak mümkün değildir. Para – kişinin hayattaki başarısının bir göstergesidir ve paradan yeterince varsa, gelişimi ve hayatımızdaki her ilerleme için çeşitli fırsatlar açılır.

İmkanlarımızın büyük ölçüde bağlı olduğu şey paradır – çok şey isteyebiliriz, ancak her isteğimizi gerçekten karşılama imkanı yok.

Neden bazı insanlara para bolca, ve rahat bir şekilde geliyoriken, diğerleri kendilerine geçim sağlamak için muazzam çabalar sarf etmek zorunda kalıyor? Kazancınızın önüne geçen engeller, para bloklarına bağlı olabilirler.

Para blokları tam olarak nedir ve neden böyle adlandırıldılar? Hayatımızın çeşitli alanlarında enerjinin gelişini engelledikleri ve mutluluğumuza ve başarımıza engel oldukları için.

Dahası, bloklar sadece parasal alanı etkilemekle kalmaz, aynı zamanda hayatımızın kesinlikle tüm alanlarına yayılabilir: aşk konusuna, ebeveynlerle ilişkiler, sağlık vb.

Blokların oluşum süreci taa çocukluk döneminde başlar ve çoğu zaman, hangi koşullarda oluştuklarını zaten hatırlayamıyoruz. Uzmanlara göre, bloklar çoğunlukla sözde çocukluk psikolojik travmasıyla ilgilidir.

Bloklar konusunu fizyolojik bir perspektiften inceleyerek, bazı sinirsel bağlantılar (nöron olarak bilinen beyin hücreleri arasındaki bağlantılar) oluştuğunda bilinçaltı seviyede blokların görünmeye başladığını söyleyebiliriz. Konuyu daha net hale getirmek için, belirli bir örnekle neler olduğuna bakalım.

Birinci örnek, pozitif.
Tatildesiniz, sevdiklerinizle veya arkadaşlarınızla dinleniyorsunuz – lezzetli bir tatlı ile bir fincan kahve içmek için en sevdiğiniz kafeye gittiginiz. İçeride çok hoş müzikler duyuluyor, bu da size keyif veriyor.
Beyniniz o anda “ilişkisel dizi” olarak bilinen bir olay zinciri kaydeder. Ve bundan sonra, gelecekte, bu besteyi duyar duymaz, aynı pastayı sipariş ettiğiniz ya da sokakta bu mekanın önünden geçtiginiz zaman – o güzel gecenin hatıraları hemen beyninizde belirecek. Bu zincirin tüm bileşenleri, bir bütün olarak tüm ilişkisel dizinin zihnindeki görünümü tetikleyecektir. Ve sonuç olarak, bir mutluluk dalgası hissedeceksiniz!

Örnek 2, olumsuz.
Diyelim ki bir mağazada çok beğendiğiniz bir kıyafet seçtiniz ve satın almak üzeresiniz. Satıcı satın alma işlemini bitirdiginde, ödeyecek paranız olmadığını farkediyorsunuz. Satın alma işlemi iptal edildi.
Kafanızda otomatik olarak negatif bir sinirsel bağlantı oluştu ve bundan sonra kendinizi bu mağazanın yakınında bulduğunuzda, ya da o anda çalan bir melodi duyduğunuzda, ya da satıcıyla karşılaştığınızda, bir olumsuz hatıra dalgasında boğulacaksınız.

Şimdi, tüm hayatımız boyunca binlerce değil, milyonlarca sinir bağlantısının oluştuğu gerçeğini düşünün. Ve kırılmaları neredeyse gerçek dışı. Durumu kurtarmak için yapılabilecek tek şey, hangi bloğa sahip olduğunuzu anlamak ve olumsuz bir bloğun aksine pozitif bir model oluşturmaktır.

Ama şimdi para ve para blokları konusuna sorunsuz bir şekilde dönelim ve onlar hakkında daha detaylı konuşalım.

Çoğumuz hayatımızda en az bir kez, ciddi bir mali sıkıntı sorunuyla karşı karşıya kaldık veya en azından bunu yakın çevremizin hayatında gözlemleyebildik.

Eğer böyle bir şey yalnızca bir kez olduysa, her şey yoluna girdi ve unutuldu. Ancak para eksikliğinin insan ruhunu sistematik olarak endişelendirmesi durumunda, parasal bir blok oluşur.

Parayı düşündüğünüzde hangi duyguları yaşadığınızı bir düşünün. Neşe mi, mutluluk mu, özgürlük mü, yoksa (çok daha muhtemel) endişe, gelecekle ilgili belirsizlik, hayal kırıklığı mı? Sonuçta, finansla olan ilişkimiz bolluk, güvenlik ve özgürlük düşüncelerimize dayanmaktadır.

Ve paranın kendisi gerçekte nedir? Basitçe ifade etmek gerekirse, para, bir enerji şeklidir.

Bu konuda kim ne derse desin, herhangi bir enerji nötr olduğu için, paranın kendisi iyi ya da kötü olamaz. Ancak biz herhangi bir şey bilincimizden geçirdiğimizde, kendimize belirli nitelikler bahşediyoruz.

Ve belirli bir konu, çok sayıda insanın dikkatini, ve ondan gelen enerjiyi her çektiğinde, onun hakkındaki yargılarımız, ona çok sayıda farklı özellik verir.

Bu da onu arzu edilir ve kurtarıcı veya korkutucu ve itici hale getirir. Üstelik bazı insanlar için her iki özelliği aynı anda birleşebilir.

Haydi yargılarımızın, düşüncelerimizin ve inançlarımızın bir sonucu olarak, para bloklarımız ve bunun sonucunda en olası mali sorunlarımız, ne olduğunu öğrenelim.

Negatif içeren en popüler para blokları.

1. BLOK PARA – KÖTÜLÜK
Muhtemelen, çoğu insan para konusuna her tepki vermeye başladıklarında, bu konuya bilinçsizce aşırı tepki veriyorlar.

Bu, kendinize bile itiraf etmediğiniz ve gerçek Benliğiyle (ruhunuz) ile tutarlı olmayan, derinlemesine gizli inançlara sahip olduğunuz anlamına gelir. Dahası, tepki ne kadar belirgin olursa, bu inançlardaki uyum o kadar az olur.

En yaygın inançlar şunlardır: “Para, dünyadaki kötülüğün köküdür”, “Sadece açgözlü ve şerefsiz kişilerin parası vardır” ve bunun gibisi.

Sadece ahlaksız ve dürüst olmayan bireylerin parası olduğunu emin olduğumuzda, ki biz hiç de öyle değilsek, o zaman Evren bizi para eksikliği yaşayacağımız durumlara sokacaktır.

Sizin için pek çekici bir seçenek degil, değil mi? Ozaman inançlarınızı değiştirin ve onları enerjiyle doldurun, böylece düşündüklerinizle elde ettikleriniz arasında bir uyum olsun.

BLOK 2. PARA MANEVİYATA ÖNEM VEREN KİŞİLER İÇİN UYGUN DEĞİLDİR
Manevi değerleri önemseyenler çoğu kez, “para ve maneviyatın bir arada olmadığına” inanırlar. Ve burada “para kötüdür” prensibinden bahsedilemez.
Bu nedenle, eğer ruhani insanlar olduğumuza göre, bu paramız olmaması gerektiği anlamına geldiğine inanırsak – Evren kesinlikle “arzularımızı” yerine getirecektir.

Ama gerçekte para, her şey gibi, hem bizden hem de bize doğru akan enerjidir. Ve biz kendimize bu enerjiye farklı anlamlar bahşediyoruz.

Bu nedenle, bu enerjinin hayatınızda olabildiğince güvenli ve karlı bir şekilde varlığını hayal ediyorsanız – paranın, etrafındaki her şeyin enerjisi olduğu Evrendeki enerji formlarından sadece biri olduğu gerçeğini kabul edin. Hayatınıza para enerjisini kabul etmeye hazır değilseniz, sürekli olarak finansal kaynak eksikliğini yaşarsanız.

BLOK 3. ZENGİNLİĞE LAYIK BİRİ DEĞİLİM
Hepimiz – Dünya gezegeninde yaşayan insanlar, bir dereceye kadar, işe yaramaz olmaya programlandık. Ve toplumumuzdaki para hakkındaki düşüncelerin doğrudan değer konusuyla ilgili olduğunu hesaba katarsak, o zaman kendimizi finansal sıkıntının kısır döngüsüne hapsolmuş bulmamızın nedeni oldukça mantıklı hale gelir.

Bunun nedeni, kendimize değersiz olduğumuzu veya zengin bir hayat yaşamayı hak etmediğimizi düşünmemiz.
Ve kendimizi hiçbir şeye layık olmadığımıza, yalnızca belirli koşullar altında (her türlü, sizin takdirinize bağlı olarak) değerli olduğumuza ikna etmeye başlar başlamaz – aynı zamanda yaratıcı gücümüzü görmezden gelmeye ve azaltmaya başlarız.

Basit bir şey anlamanız gerekiyor, başkalarına öneminizi ispatlamak için hiçbir şey yapmanız gerekmez. Sonuçta, biz kendimiz çok değerliyiz ve sevgiyi hak etmek veya değerimizi kanıtlamak için çabalamamız gerektiği düşüncesi yanlış bir inançtan başka bir şey değildir.

BLOK 4. ÇEVRE MADDİ DURUMUMU KONTROL EDİYOR
Zenginliğin çok dengesiz bir şekilde dağıtıldığı mevcut siyasi duruma dayanarak, paranın bir avuç insanın elinde yoğunlaştığı bir duruma kolayca dalabiliriz. Ya şans sonucu başlarına geldi ya da dürüst olmayan yöntemlerle para alıyorlar.

Böyle bir düşüncenin farkında bile olmayabiliriz, ancak belirtilen zihinsel görüntüleri desteklemek için enerjimizi vermeye başlarız. Sonuçta, evrenimiz sürekli titreşiyor ve enerjimiz gerekli deneyimi elde etmek için kullandığımız bir parça birimidir.
Başkalarını dedikodu, kınama ve eleştiri alışkanlığı edindiğinizde (bunu benzer konularda gelişiminiz için, yapıcı bir şekilde enerji harcamakla karıştırmayın ) ve bütün bunların sizin mutluluk ve bereketin önünü kestiğini iddia ederseniz, o zaman çok verimsiz bir enerji israfına yol açmış olursunuz. Enerjinizi kendinizi veya ortamınızı değiştirmek için kullanabilirsiniz.

Ve elbette, çevrenizdeki dünyaya sürekli kınama ve öfke duyguları göndermeniz, olumlu bir getiri elde etme olasılığınızı büyük bir ölçüde düşürür. Başarılı olmak ve bilinçli olarak yaratmayı öğrenmek için, böyle bir gerçeklikte yaşamamayı bırakmalı ve içsel olarak değişmelisiniz.

Kolektif enerjiyi zayıflatmanın çeşitli yöntemleri vardır, bunlardan biri kendi kişiliğine odaklanmaktır. Sonuçta, tüm yaratımlara doğru atılan ilk adım kendini sevme duygusudur.

Hayatınızın ve geleceğinizin tek yaratıcısı siz ve yalnızca sizsiniz. Öyleyse, finansal olarak güvende olsaydınız ve çalışmaya ihtiyacınız olmasaydı ne yapacağınızı hayal etmeye çalışın?

Muhtemelen, yakın çevrenizden birine yatırım etmeye başlarsınız, örneğin dünyayı görme fırsatı verirsiniz? Ya da belki daha önce sizin için ulaşılamaz olan böyle bir lükse izin verirsiniz?

Ya da hayır işi yapmak istiyorsunuz diyelim, ihtiyacı olanlara bağışta bulunmak. Arzularınıza göre kendi realitenizi yaratabilirsiniz ve bu tam olarak sizin istediğiniz şey olacaktır.

Hayatınızı, onu görmeyi hayal ettiğiniz şeklinde yaratmak için tek başına mutlak güce sahipsiniz. Ve aynı zamanda diğer insanlarda hangi duyguların ve deneyimlerin hüküm sürdüğü hiç de önemli değil.

BLOK 5. PARA – HERŞEYİMİZ
Paranın kesinlikle dünyamızda olan her şey olduğuna dair bir görüş olsa da, gerçekte sadece belirli bir enerji biçimidir, ne olumlu ne de olumsuz olamaz.

Para, enerjiyi yaymanın en popüler yöntemlerinden biridir, ancak bunu popüler yapan, insanların kendileriydi. Bir düşünün, mali yetersizliğiniz durumunda, “Keşke yeterli miktarda param olsaydı ” gibi düşünceler kaçınılmaz olarak kafamıza kaymaya başlar.

Bu tür çelişkili titreşimler nedeniyle, kuantum evreni, aynı anda iki radyo istasyonunu ayarlamaya çalışmanıza çok benzeyen, oldukça çelişkili sinyaller alıyor.

RİTÜEL ZAMANI

İhtiyacınız olan: bir mum,kibrit (çakmak olmaz), kağıt, kalem, bir paket mendil, demir tepsi veya içinde kağıt yakabileceğiniz ona benzer bişey.
Eğer bu ritüeli evde değil de dışarıda yapma imkanınız varsa o zaman mum yerine güzel bir ateş yakmanızı öneririm. Evinizin içinde şömine varsa, o da işe yarar.

Mumu yakın ve şunu okuyun.

Mum (ateş)yanıyor
Sihir başlıyor
Beni engelleyen
Beni üzen
Yolumu kapatan
Benligimi bastıran
İçimden çıkıyor
Bu kağıda dökülüyor.

Ve yazmaya başlayın. Bütün dertlerini dökün, aklınıza ne geliyorsa yazın. Noktaları , virgulleri, grameri boş verin. Kimseyi etkileyecek değiliz. Kağıda gözyaşı, salya- sümük bulaştırmak serbest( bu arada bir paket mendil tam da burada işe yarar). Küfretmek serbest. Kompozisyon yazmıyoruz, içimizdeki tüm kötülükleri, tüm engelleri tüm kötü enerjiyi boşaltıyoriz.

Kötülük seli bittiğini ve de yazacak birşey kalmadığını anladığınız zaman. Biraz dinlenin. Bır bardak çay içmek iyi gelir bu aşamada.

Yazdıklarınızı elinize alıp okuyun. Eğer daha dolu olduğunuzu hissedersiniz, yazmaya devam edin.
Genellikle normal tepki gülmek oluyor. Yazdıklarınız size çok aptalca gelecek, ve de zaten öyle olacak.

Kağıtları yakın ve şunu okuyun.

Bu yanan kağıtlar değil, dertlerim.
Bu uçan duman değil, engellerim.
Bu dağılan kül değil, korkularım.
Önüm açık, önüm aydınlık, önüm bereket dolu.
Öyle istiyorum, öyle olacak.
Amin.

Mumu ya da ateşi söndürmeyeceksiniz. Kendisi sönecek.

Bloklar ve kötü enerjiler gittikten sonra, yerine pozitif enerjiyi yerleştirmek gerekiyor. Böylece titreşimleriniz istemekten izin vermeye ve almaya değişecektir. Bu sayede para akışını açmak veya kapatmaktan sorumlu olan kanalları açılacaktır. Ancak şu anda belirli mali zorluklar yaşıyorsanız, bunu nasıl yapabilirsiniz?

En etkili ve zamanla kanıtlanmış teknik, arzulananın görselleştirilmesidir. Yani, tüm para problemlerinizi çözdüğünüz ve iyi bir gelir elde edebildiğiniz gelecekteki gelişimin bir versiyonu hayal etmelisiniz.

Maddi zenginlik akışının sizde açıldığını ve bundan sonra artık bunun için endişelenmediğinizi hayal edin. Bu görüntüyü bilincinizde saklayın ve koruyun, bu hisle bağlantı kurun, böylece vücudunuzdaki tüm hücreler, kesinlikle tüm parçacıkları tamamen onunla doludur.

Aynı zamanda, istemediğiniz gerçeklikten – istediğiniz gerçekliğe hareket etme gücüne sahip olduğunuz gerçeğini düşünmeyi bırakmayın.

Gereksiz fedakarlıklardan, içsel gücünüzü azaltan düşüncelerden kurtulduğunuz ve doğuştan itibaren sahip olduğunuz garantili seçim özgürlüğüne doğru, cesurca yürüdüğünüzden emin olun . Unutmayın, Evreninizi sadece kişisel olarak yaratıyorsunuz ve bolluğunuz içsel çalışmanızın bir sonucudur.

Kısaca hatırlatayım.
Para sadece bir enerji biçimidir, ne fazla ne de azdır, bu yüzden hiçbir şekilde “kötü” veya “iyi” ve hatta “her şeyimiz” olamaz.
Para blokları, bilinçaltında yazılan ve hayatın belirli alanlarına enerji akışını bozan olumsuz tutumlardır. Tüm bloklar çocukluktan gelir.
Para bloklarından kurtulmanın en etkili yolu, hayal ettiğiniz her şeye sahip olduğunuz bir gerçekliği hayal etmek ve bunu düzenli olarak bir oldu bitti olarak düşünmektir.
Unutmayın, hayatınızın ve geleceğinizin Yaratıcısı sadece sizsiniz!

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!