DUA Sana Bana Özel 

Okuyana Allah Lütüfkar Davranır

Şura suresinin 19. ayeti kerimesini
Her gün  9 kere okuyana
Allâh-ü Teala Bütün İşlerinde Lütufkar Davranır.
Bismillâhirrahmânirrahîm

اللَّهُ لَطِيفٌ بِعِبَادِهِ يَرْزُقُ مَن يَشَاء وَهُوَ الْقَوِيُّ العَزِيزُ

Allâhu latîfun bi ibâdihî yerzuku men yeşâu, ve huvel kavîyyul azîz(azîzu).
Meali :
Allah, kullarına lütufta bulunandır. Dilediğini rızıklandırır. Kuvvetli olan da güçlü olan da O’dur.

AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm

Allah bir insana hayatı boyunca devamlı rızık verir. Allah’ın bize verdiği imkânları sadece kullanabiliriz. İnsan Allah’a ibadet edebilir, zikir yapabilir ama dünyada yaşaması öngörülen mutluluğu gerçek anlamda hakedemez. O hedefleri, insana Allah’ın sonsuz lütfu verir.

Bir insan başka hiçbir şey için değil, sadece Allah’a ulaşmayı dilediği için Allah’ın cennetine mutlaka girer. Öbür taraftan 80 yaşında ölen, 65 yıl İslâm’ın 5 şartını yerine getiren bir kişi Allah’ın insanları kurtuluşa ulaştıracak olan emrini kabul etmediği için Allah’a ulaşmayı dilemiyor. İslâm’ın beş şartını yerine getiriyor, cennetlerden cennet beğenemiyor ama gideceği yer cehennem.

Kurtuluş, ulaşabilecek kadar yakınınızda ve Allah’ın sizlere en’am buyurduğu bütün ni’metler elinizi uzatıp yakalayabileceğiniz kadar yakın ama iblis, insanlara Allah’a ulaşma dileğini unutturuyor. Onların duymamasını sağlamaya çalışıyor. Allah’ın Kur’ân-ı Kerimi’ni mealleriyle mahveden bir sürü insan: “İnsan ruhunun Allah’a ölmeden evvel ulaşması diye bir şey yoktur.” diyor ve insanları Allah’ın yolundan men ediyorlar.

Allah’ın bize verdiği, bizim Allah’a verdiğimizden her zaman sonsuz kat fazladır. Çünkü O, Allah’tır. Yaratan O’dur. Mahlûk olduğumuzun, hudutlu olduğumuzun farkında olalım. Bizi insan olarak yaratmış diye Allah’a çok şükredelim, çok hamdedelim. Biz Allah’a ulaşmayacağız; Allah bizim ruhumuzu Kendine ulaştıracak. O, bize ibadetleri sevdirecek. Allah lütuf sahibidir. Bu kadar büyük bir lütuf, Allah’ın, insanı ne kadar çok sevdiğinin belirtisidir.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!