ASTROLOJİ Sana Bana Özel 

MERKÜR RETROSU İLE NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Merkür Güneş’e en yakın gezegendir; Güneş’ten 28 dereceden fazla uzaklaşamaz. Doğal olarak, Güneş’in etrafındaki yörüngesinden dönerken, bazen Güneş’in önünde, bazen arkasına dolanır. Dünya’dan bakınca Merkür’ü bazen ileri, bazen geri gidiyor gibi görürüz. Merkür, bazen sabah Güneş’ten önce doğar, bazen akşam Güneş’ten sonra ortaya çıkar. Yok olduğunda da Güneş’e çok yakın olduğu için göremeyiz.

MERKÜR RETROSU İLE NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Aklımızı karıştıran bu güzel göksel şölen, 3 ayda bir tekrarlanır. Her bir geri gitme hareketi ortalama 21 gün sürer. Merkür geri gitmeden birkaç gün önce yavaşlamaya başlar. Düzeldikten sonrada normal hızına dönmesi birkaç gün alır. O yüzden gerileme tarihlerinin birkaç gün öncesi ve sonrası etkili olur; olaylar karışmaya başlar.

Astrolojik olarak Merkür, aklı, zekayı, haberleşmeyi, iletişimi anlatır. Geri hareketinde ise iletişim sorunlarını gösterir. Gökyüzündeki hareketi gibi aklımızı karıştırır. Kendimizi anlatmakta zorlanabiliriz. Karşı taraf anlamıştır zannederek, basit konularda bile hemfikir olamayabiliriz. “Kimse beni anlamıyor” diye stres içine gireriz.

Merkür geri harekette olduğu zaman, anlaşmalarda, yazışmalarda dikkatli olmak gerekir. Her çeşit ortaklığa imza atmaktan uzak durmanız lehinize olur. İmkanınız varsa ertelemeniz yerinde olur. İmza atarken bir yerine iki kez düşünmelisiniz. Gözden kaçan ayrıntılar sebebiyle yanılabilirsiniz. Yanlış bilgi almanız ya da sizin yanlış anlamanız sebebiyle yaptığınız anlaşmalar tekrarlanabilir. Belki de iptal olabilir. Tüm detayları gözden geçirip emin olmalısınız.

Ancak bu durumu bozan bir detaya dikkat çekmek isterim. Merkür geri giderken anlaşma yapılmaz diye bir genelleme yanlış olur. Uzun zamandır hazırlığı yapılan işler için, uygun anlaşma zamanları ortaya çıkabilir. Bitmez denen işler bitebilir. Merkür’ün geri hareketiyle sürüncemede kalan işler düzenlenebilir.

Tehlike Merkür geri giderken birden ortaya çıkan konuların kalıcı olmamasıdır. Oysa sürüp giden konuları neticelendirmeye yardım eder.

Anlaşmaların başında evlilik geldiği için dikkatli olmak gerekir. Uzun zamandır flört eden çiftler için, Merkür geri hareketi bulunmaz bir evlilik fırsatı verir. Ancak ilk görüşte aşk yaşayanların, hızlı karar vermemeleri iyi olur. Akılları başlarına geldiğinde üzülebilirler.

Gerileme tarihleri arasında hızla gelişen, yepyeni adımlar atmaktan çekinmelisiniz. Bu süreç içerisinde pek çok konuda terslikler yaşayabileceğiniz için, ileri adım atmak yerine geri dönüp bakmalısınız. Elinizdekileri değerlendirmelisiniz. Önemli değişiklikler yapmaktan çok, mevcut şeylerle düzenlemelere gitmelisiniz.

Yeni eşyalar satın almaktan vazgeçmelisiniz. Düzenleme yaptığınızda, kaybettiğiniz eşyaları çekmecelerinizde, dolaplarınızda bulabilirsiniz. Bu dönemde yeni ve değerli şeyler sayın almaktan uzak durmalı, elinizde ne var, ne yoksa kontrol edip değerlendirmelisiniz. Maddi yüklerinizi azaltmak için geriye dönük analizler yapmalısınız. Bütçenizi revize etmek yerinde olacak.

Elektrikli aletlerinizde, yardımcı makinelerinizde sorunlar olabilir. Bilgisayar, cep telefonu gibi iletişim cihazlarınızda yaşanabilecek sorunlara karşı önlem almalısınız. Özellikle elektronik eşyalarınızın yedeğini almanız iyi olur. Teknolojik yatırımlardan uzak durmalı, bir şey satın alırken iyi analiz etmelisiniz. Yeni cep telefonu, bilgisayar, araba almak yerine, hangisi uygundur diye araştırma yapmanız çok yerinde olur.

Günlük hayatta her türlü gecikme, iptal hatta arızlarla karşılaşabilirsiniz. Toplantının saatini ya da yerini yanlış anlamış olabilirsiniz. Doğru anladığınızı ve anlaşıldığınızı teyit etmelisiniz. Uçak biletiniz kaybolabilir, valizler karışabilir, uzun rötarlara takılabilirsiniz. Telefonunuzun şarjı daha erken bitebilir. Yanlış kişiye e-mail atabilirsiniz. Kısacası iletişim halinde olduğunuz kişiler ve araçlarla ilgili iniş, çıkışlara hazırlıklı olmalısınız.

Ancak sanıldığının aksine kötü değildir bu zamanlar. Tersine pek çok şeyi toparlamak, düzenlemek için çok iyi bir fırsattır. Eskilerin yaptığı gibi, hayatınızın çeşitli alanlarında dip bucak temizlik yapmak, düzenlemek için bu dönemleri değerlendirmelisiniz.

Çekmeceleri, dolapları, kitaplıkları düzenlemek çok yararlı olur. Umduğunuzdan hızlı hareket edebilirsiniz. Bilgisayarınızıdaha iyi düzenleyebilirsiniz, gereksiz dosyaları kolayca fark edersiniz. Etrafınızda size ağırlık yapan, aklınızı karıştıran, ayağınıza takılan ne varsa kolayca düzenleyebilirsiniz.

Bu zamanda eski arkadaşlarınızla karşılaşıp onlarla tekrar birlikte olmak işin en güzel tarafıdır. Siz de bu zamanları fırsat bilip eski arkadaşlarınızı aramalısınız. İlerlemek istediğiniz konularda zorlanırken, arkadaşlarınızın bakış açınızı değiştirdiğini, çözüme yaklaştırdığını görebilirsiniz.

Bu süreçte ileriye gitmek yerine geriye gitmekte yarar vardır. Böylece etrafınızı düzenleyerek, kendinizi, olayları, şartları anlamış; unuttuğunuz, atladığınız detayları yakalamış olacaksınız. Canlanıp, hafifleyerek yola devam etmek için Merkür’ün geri gittiği gibi, geri dönüp bir bakın hayatınıza. Eşzamanlılığın keyfine varın…

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!