OLUMLAMALAR & ŞİFA Sana Bana Özel 

KUNDALİNİ MEDİTASYONU

OSHO Kundalini Meditasyonu bir saat sürer ve meditasyonun 4 aşaması vardır. Meditasyonun müziği her aşamada çalınan sinyal üzerinden bir sonraki aşamaya geçer. Meditasyonun öğleden sonra, akşamları gün batarken yapılması tavsiye edilir.

İlk aşama: 15 dakika

Tamamen rahat olun ve enerjilerin ayaklarınızdan yukarı doğru yükseldiğini hissederek tüm bedenin sallanmasına izin verin. Her şeyi bir kenara bırakın ve sallanmanın kendisi olun. Gözleriniz açık ya da kapalı olabilir.

İkinci aşama: 15 dakika

Dans et… İçinden geldiğince, nasıl hissedersen öyle bırak beden nasıl istiyorsa öyle hareket etsin

Üçüncü aşama: 15 dakika

Gözlerini kapat ve kımıldama, oturarak ya da ayakta durarak içeride ve dışarıda ne olursa olsun tanık ol. İçeride hareketsiz şekilde kal.

Dördüncü aşama: 15 dakika

Gözlerinizi kapatın, yere uzanın ve hareketsiz kalın.

Sallanmaya izin ver, onu yapma. Sessizce dur, onun geldiğini hisset ve bedenin titremeye başladığında ona yardım et ancak onu yapma. Onun tadını çıkart, sana mutluluk versin, ona izin ver, onu kabul et, buyur et onu ama onu arzu etme. Eğer onu zorlarsan, o bir egzersize, bedensel bir egzersize dönüşecektir. O zaman sallantı orada olacaktır ama sadece yüzeyde olacaktır, sana nüfuz etmeyecektir Sen içinde taş gibi, kaya gibi katı kalacaksın; sen hükmeden, yapan olarak kalacaksın ve beden yalnızca takip ediyor olacaktır. Önemli olan şey beden değildir, önemli olan şey sensin.  Sana ‘sallan’ dediğimde şunu söylemeye çalışıyorum; katı, taş gibi varlığını temellerine kadar öylesine sallamalısın ki, sıvı, akışkan hale gelsin; erisin, aksın. Ve taş gibi olan varlığın sıvılaştığında, bedenin de onu izleyecektir. O zaman sallayış yoktur, sadece sallanma eylemi vardır. Bu durumda onu yapan kimse yoktur, kendiliğinden oluvermektedir. O zaman yapan yoktur.

OSHO

Sevgili Gönül Dostum güzel kalbinizden öperim 🙏🏻💕🌸🙋🏼

😌🙏🏻🌿 Her dem, bütünün hayrına olması niyetiyle 😌🙏🏻🌿

Tarot Okuyucusu

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!