Sana Bana Özel SPİRİTÜEL 

Kadim, Sonsuz Bilgelik: Yaşlı Ruhlar ve Sezgi

Ruhsal bir uyanış ve Ruh Çağrılarının keşfi sezgilerinizden gelir. Yaşlı bir Ruh olduğunuzu doğrulamak mantıklı bir sonuç olarak başlamaz, aksine, yaşınızla dünyayı algılama biçiminiz arasında sezgisel olarak bir fark hissedersiniz ve bir gün bunu makul bir şekilde açıklayan bir duyguyla karşılaşırsınız.

Sezgimiz, daha yüksek potansiyelimize, yüksek benliklerimize köprüdür, ancak kimse bize nasıl dinleyeceğimizi öğretmedi. Her ne kadar onu “iç ses”, “altıncı his” veya “içgüdü” olarak tanımlayabilsek de, çoğumuz ona nasıl güvenileceğini ya da nasıl kullanılacağını öğrenmedik.

Üç İç Kılavuz

Mantık ve sözcükleri kullanarak sezgiyi açıklamaya çalışmak, sonsuz büyüklükte bir şeyi sonlu bir iletişim ortamına yoğunlaştırmaya çalışmak gibidir: bu sizin anlayışınızı tamamen sınırlar.

Entelektüel olarak sezgiyi, bilinçdışı zihinde dokunulmamış muazzam bilgelik büyüklüğüne küçük bir bakış olarak tanımlayabilirsiniz, ancak bu sadece tam olarak ne olduğunu değil, nörolojik süreci tanımlar.

İç çalışma öğrencilerimize sezgilerini nasıl dinleyeceklerini açıklamamın yolu, onu içimizdeki içgüdüsel, Akıl ve Sezgi gibi diğer iki İç Kılavuzdan ayırt etmeyi öğrenmektir. Bu üç iç kılavuz aşağıda ayrıntılı olarak açıklanmaktadır.

içgüdü

Bu, İç Rehberlerimizin en ilkelidir, ancak hayatta kalmak için gereklidir. Hem içgüdüsel tepkilerimizden hem de bedenlerimizin genel işleyişinden sorumludur. Nefes almamız, açlığımız, susuzluğumuz, hayatı tehdit eden korkularımız ve cinsel dürtülerimiz bu Kılavuz tarafından otomatik ve bilinçsiz bir şekilde kontrol edilmektedir.

Akıl

Zihinlerimiz veya akıllarımız, yapı ve organizasyon yaratmamıza izin veren bir araç oldukları için hayvan içgüdülerinin bir adım üzerindedir. Zihin pratik bir araçtır ve bilimler, matematik, geometri, teknoloji, mimari ve benzeri için harikadır. Fakat Akıllarımız kalpten ziyade zihin tarafından yönlendirilir ve diğer birçok şeyin yanı sıra kitle imha silahları ve fanatik ayrımcılık inançları yaratacak ölçüde bile akıllı bir konsey olmadan körleşebilirler. Sadece bu da değil, bir şekilde Akıllarımızın tüm varlıklarımızın efendisi olmasına izin verdik ve fanatik ideolojiler sayesinde Akıllarımız bizi kendi yıkıcı hale getirdi ve doğal ve otantik doğuştan içgüdülerimizin çoğunu bastırmamıza neden oldu.

Sezgi

Bu, her üçünün de en yüksek Rehberi. Sezgi, kollektif bilinçaltı, iç hissimiz, ilahi benliklerdir. Bu Rehber ruhsal bir seviyeden, ruhlarımızdan gelir ve dikkatle dinlersek bize büyük bir bilgelik ve içgörü getirir. Akıllarımız yararlı araçlar olsa da, Aklın ötesine geçmeyi bilenler bunu İçgüdüsel seviyelerini Ruhsal Sezgi seviyeleriyle köprülemek için kullanabilirler. Bu süreç gerçek bilgelik diyebileceğimiz şeydir.

Yaşlı Ruhların Bilgeliği

Bazı insanlar, bilge olmanın yüksek bir zekanın sonucu olduğunu, denklemin sadece bir tarafı olduğunu iddia edecektir. Daha ziyade, bilge bir insan iyi kararlar vermek için bilgisini nasıl kullanacağını sezgisel olarak bilecektir. Öte yandan, öncelikle entelektüel bir kişi bilgiye sahip olabilir, ancak genellikle doğru bir şekilde kullanamaz. Başka bir deyişle, bilge bir kişi, İçsel Kılavuzunu dinlemeyi ve daha sonra bir seçim yapmak veya karar vermek için sahip oldukları bilgiyi kullanan bir kişidir. Koşullu bilgi birikimi yoluyla, yanlış seçimler yaratırız, yetiştirme yoluyla bize empoze edilen tüm inanç ve değerlerin sonucuda kendimiz olmaktan çıkarız.

Zihinsel olarak belirli bir yolumuz olduğuna inandığımızda ve gerçekten hissettiğimiz otantik yolu unuttuğumuzda yanlış benlikler yaratılır. Bir kişi akıllı olduğunda, kafalarını değil, kalplerini dinlemeyi öğrenir. Vücutlarına saygı duyarlar, zihinlerine saygı duyarlar, ruhlarına saygı duyarlar. Akıllı olmak, verimlilik ve organizasyon etrafında yapılandırılmış bir dünyada faydalıdır. Ancak tüm enerjinizin kalbiniz olan Sezgisel merkezinizden, zihniniz olan Zihinsel merkezinize gönderilmesine izin vermek, içinizde muazzam bir uyumsuzluk yaratır.

Sezginize Bağlanma

Rahatlayın. Aktif bir şekilde yaptığınızda kalp ile temasa geçmek kolaydır. Dünyanın ressamları, şairleri, müzisyenleri, dansçıları ve oyuncuları sezginin içlerinden geçmesine izin vermenin sırrını biliyorlar.

Bu anlarda zihnin sessiz olduğu, Sezgininizin ince sesinin ortaya çıkması için bir alan açılır. Sezgi ile bağlantı kurmanın her zaman sanatsal bir etkinlik olması gerekmez; meditasyon gibi basit şeyler ya da zıplayan bir topla oynamak (Hugh Laurie’nin House’daki karakterini düşünün), aklımızın gerginliğini ortadan kaldırarak çevresel Sezgilerimizin kendilerini göstermesine izin verin.

Sezgi aniden ortaya çıkıyor – bu adım adım entelektüel bir süreç değil.

Rüya. Bir sorunu çözmeye çalışırken çok fazla zihinsel enerji koyduktan sonra hayallerinize çok dikkat edin. Madam Curie, Nobel Ödülü sahibi Albrecht Kossel’in de iç insan hücre yapısını hayal ettiğinde birkaç matematiksel problemi rüyalarında çözdüğü biliniyordu.

Bilinçsiz zihniniz, gün boyunca kafanızda bıraktığınız tüm birikmiş bilgi parçalarını işlemek için uykuyu kullanır ve bazen bu süreçte çözümlerle karşılaşırsınız. Uyanıkken bile, akılda bu kadar çok düşündükten sonra yorgunluktan tükenip vazgeçtiği bir noktaya geliyor. Sezginiz, bilgeliğiniz, entelektüel olarak ilişkilendirmeyeceğiniz noktaları o anda birleştirebiliyor.

Dinleyin. Bazen Sezginizi gerçekten hissedebilirsiniz: göbeğinizden yukarı doğru gelen bir sıcaklık, bir akıştır. Bu yüzden buna “bağırsak hissi” de denir. Sezgisel İç Kılavuzunuzu zihninizden ayırmayı öğreneceksiniz.

Sevgili Gönül Dostum güzel kalbinizden öperim 💕🌸🙋🏼

😌🙏🏻🌿 Her dem, bütünün hayrına olması niyetiyle 😌🙏🏻🌿

Tarot Okuyucusu

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!