ASTROLOJİ Sana Bana Özel 

GEZEGENLERİN GÜNLERİ HANGİ GÜN NE YAPILMALI

Bazı günler giriştiğimiz işlerin çok kolay ilerlediğini, bazı günler ise olmadık engellerle karşılaştığımızı hatta bazen işimizi tamamlayamadığımızı görürüz. Aynı şekilde kendimizi iyi ya da kötü hissettiğimiz günler vardır. Astrolojide her gün belli bir gezegen tarafından yönetilir ve o gün üzerinde etkileri vardır. Haftanın 7 gününe karşılık, klasik astrolojide 7 gezegen vardır. (Klasik astroloji, modern dönemde keşfedilen, Uranüs, Neptün ve Pluton’u kullanmaz. Dünyadan çıplak gözle görülebilen 7 gök cismiyle çalışır.)
Zamanımızı en etkin şekilde kullanabilmek amacıyla hangi günü hangi gezegenin yönettiğini ve o gün neler yapılması gerektiğini bilmek için astrolojiden faydalanabiliriz.
O zaman, haftanın günlerine göre yapılması ve yapılmaması gerekenlere bir bakalım;

Pazartesi Ay Günü
Ay Yengeç burcunun yöneticisidir. Duyguları, bilinçsiz yönelimleri, bilinçaltını, annelik duygusunu, besleme ve beslenme ihtiyacımızı ifade eder.
Pazartesi günleri değişken ruh halimiz pazartesi sendromu yaşamamıza sebep olan şeydir. Aslında hafta sonu rehavetini atlatabilirsek, Bu gün bir şeylere başlamak için idealdir hele de yeni ay varsa. Fakat bir konu hariç. Ay, besleme ve beslenmeyi ifade eder dedik. Bu yüzden Ay gününde diyete başlanmaz. İşte o her pazartesi başlanan diyetlerin bir türlü sonuca ulaşamaması bu yüzdendir. Bir püf noktası; Yeniaydan sonraki günlerde de Ay büyümekte olduğundan diyet için uygun değildir. Dolunay sonrası Ay’ın küçülmekte olduğu günleri tercih etmelisiniz.  
Ay gününde duygular değişken olacağından, sakin geçirilmesi gerekir. Evinizle ve ailenizle ilgilenebilir, dua, meditasyon yapabilir, deniz ya da su kenarlarında gezinti yapabilir ya da bol bol okuyabilirsiniz.
Bu gün evinizin birkaç köşesine limon yağı damlatabilirsiniz, bol sulu meyveler yiyebilir, çayınızı limonla birlikte içebilirsiniz.
Salı Mars Günü
Mars, Koç ve Akrep Burçlarının yöneticisidir. Mücadele gücünü, cesaret, hırs ve efor gerektiren durumları, risk almayı, cinselliği, kaza ve ameliyatları ifade eder.
Dolayısıyla bu gün her türlü sportif faaliyet için çok uygundur. Agresif bir ruh hali olacağı için, tartışmalardan uzak durmak ve özellikle trafikte sakin olunması gereken bir gün.. Kazalara karşı da çok dikkat etmek gerekir. Ameliyatlar ve dişlerle ilgili operasyonlar için çok uygun bir gündür. Rekabet ve risk içeren her türlü iş için tam günü. Fakat anlaşmaları, özellikle de ortaklık anlaşmalarını bu güne denk getirmemekte fayda var.
Cinselliğin de ön planda olacağı bir gün olduğundan, günü partnerinizle birlikte geçirmek isteyebilirsiniz.
Pazartesi gecesinden yastığınıza damlatacağınız bir damla lavanta yağı, Mars gününe taptaze başlamanızı sağlayabilir. Lavanta kesenizi de yanınızda taşıyabilirsiniz. Evinize kırmızı renkli çiçekler koyabilirsiniz.
Çarşamba Merkür Günü
Merkür, İkizler ve Başak Burçlarının yöneticisidir. Konuşmak, düşünmek ve yazmak, mantık yürütmek, yorumlama yeteneği, algılama kapasitesi, her türlü yazılı ve sözlü iletişim, elektronik araçlar ve seyahatler bu gezegenin konularıdır.
Bu gün algılarımız ve muhakeme yeteneğimiz açık olacağından toplantılar, anlaşmalar, imzalar ve eğitim için çok uygun bir gündür. Kariyer anlamında yeni bir işe başlamak için idealdir. El becerisi gerektiren işler ve tamiratlar bu gün yapılabilir. Alış verişi bu güne denk getirebilirseniz gayet karlı ve verimli bir gün olabilir.
Ders çalışmak, proje hazırlamak, yazmak ve değerlendirme yapmak için en uygun gündür. Ayrıca seyahatler için ideal bir gündür.
Bu gün enerjinizi dengelemek için Adaçayı tütsüsü yakabilirsiniz. Ceviz yiyebilir, tansiyon probleminiz yoksa gün içinde bir iki fincan adaçayı tüketebilirsiniz.
Perşembe Jüpiter Günü
Jüpiter, Yay ve Balık Burçlarının yöneticisidir. Dini ve ruhani konular, hukuksal işler, büyüme, gelişme, genişleme, bolluk ve bereketi ifade eder. Ayrıca Jüpiter şans gezegenidir.
Şansa ihtiyacınız olan işlerinizi bu güne denk getirebilirsiniz. Meditasyon veya dua gibi faaliyetler için en uygun gündür. Hukuksal işler ve anlaşmazlıkların çözümü için ideal bir gündür. Finansal konular, alım satım işleri ve yatırım için şanslı bir gündür. (Özellikle emlak)
Hoşgörüyü de ifade eden Jüpiter gününde affetmeniz gereken kişileri affedebilirsiniz. Olumlama çalışmaları için de güzel bir gündür. Bu gece görülen rüyalar dikkat çekici olabilir.
Bu gün bereket için mor bir kese yapıp içine kuru papatyalar koyarak çantanızda taşıyabilir ya da evinize koyabilirsiniz.
Cuma Venüs Günü
Venüs, Boğa ve Terazi Burçlarının yöneticisidir. Aşk, ilişkiler, sanat, hayatın keyifli ve eğlenceli yanları ve tüm güzellikler Venüs’ ten sorulur.
Güzelleşmek için yapılan her tür iş için bu gün çok uygundur. Kuaför, cilt bakımı hatta estetik operasyonlar bile bu gün olumlu sonuçlar verir. Sanatsal çalışmalar ve hobiler için verimli bir gündür. Eğlence aktiviteleri, gece hayatı ya da romantik bir yemek için cuma en uygun gündür. Nişan, düğün gibi organizasyonlar için ideal bir gündür. Yeni bir aşka yelken açılabilir ya da evlilik teklifi yapabilirsiniz.
Aklımız güzelliklerle meşgul olduğundan, dikkat dağınık olabilir. Odaklanmayı gerektiren işler bu gün yapılmamalıdır. Ayrıca bu gün trafikte ekstra dikkat etmek gerekir. Özellikle İstanbul’ un meşhur cuma trafiğindeyseniz…
Bu gün yatmadan önce yüzünüze rahatlatıcı bir maske uygulayabilir ve yanında nane çayınızı yudumlayabilirsiniz. Evinizdeki masanıza bir demet nergis ya da menekşe koyabilirsiniz.
Cumartesi Satürn Günü
Satürn, Oğlak ve Kova Burçlarının yöneticisidir. Sabır, çalışmak, engellenme, kısıtlanma, daralma ve farkındalık ile ilgilidir.
Bu gün yeni ve uzun vadeli bir işe başlamak doğru olmaz. Engellemeler yüzünden tamamlanamayabilir. Bu gün herhangi bir konuda acele etmek işleri daha da kötüleştirir. Bu günü toprakla uğraşarak, çiçek ya da bitkilerle ilgilenerek geçirmek doğru olacaktır. Tarımcılıkta tarlaya ilk tohumu cumartesi günü ekmek o yıl çok verimli bir hasat getirir.
Satürn daralmayı da ifade ettiği için diyete başlamak için en uygun gündür. Günümüzde cumartesinin tatil olması ve sosyalleşme günü olması, durumu biraz zorlaştıracaktır ama olumlu sonuç almak için değer diye düşünüyorum.
Ayrıca bu gün kötü alışkanlıklardan kurtulmak için adım atmak ve gelecekle ilgili kaygı ve endişe duygusundan arınmaya çalışmak için son derece uygun bir gündür. Ev alım satımı için bu gün de uygundur.
Bu gün yemeklere ya da salatalara bir tutam keten tohumu ekleyebilirsiniz. Evinizde çam tütsüsü yakabilirsiniz.
Pazar Güneş Günü
Güneş, Aslan Burcunun yöneticisidir. Göz önünde olmak, tanınırlık, kimlik, bilinçli yönelimler, motivasyonlar ve babalık duygusu Güneş’in sembolize ettiği konulardır.
Bu gün sanatla uğraşıyorsanız sergi gibi faaliyetler için ya da hazırladığınız bir projenin ortaya çıkarılması veya tanıtımına başlanması için çok güzel bir gündür. Bu gün özgüven gerektiren, daha önce cesaret edemediğiniz konularla yüzleşebilirsiniz. Kutlama ve organizasyonlar için ideal bir gündür.
İş günü olmamasına rağmen ortaklık görüşmeleri için çok uygundur. Belki bir pazar öğleden sonrası için, yemek görüşmesi ayarlanabilir.  
Ayrıca yalnız kalıp enerji depolamak, motivasyon arttırmak ve plan program yapmak için, aynı zamanda da çocuklarla zaman geçirmek için en uygun gündür.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!