GİZLİ İLİMLER Sana Bana Özel 

Farkında Olmadığımız Sihirli Kelimeler

İnsanın doğası gerekiği; herzaman daha büyük olana , gizli olana inancının büyük olmasıdır. Büyücüler, bilim adamları, din adamları vs vs söydekleri ya da yaptıkları genelde hep doğrudur. İşin içine birazda gizem katılısa artık gerçeği ve mucizeyi yakınlarda değil uzaklarda aramaya başlarız. Bilmem hangi zamandaki bir şaman demişki. Bilmem hangi zamandaki kahin demişki diyen cümleler bizi bilmediğimiz şeye karşı büyük bir inanç beslememizi sağlar. Fakat gerçek bu kadar uzaktamı. Evrenin muhteşem matematiğini anlamak için profesör olmak gerekiyormu. Evren bize herşeyi bol bol sunarken bazı konularda cimri olabilir mi ?(elbetteki hayır)

Evren nerede sorusuyla başlayalım. hoş sorunun cevabından sonra yeni bir soruya ve cevaba gerek kalmacak.

Evren nerede?

İÇİMİZDE. Yani ‘BEN’ de

Mucize kelime bir : BEN

Ben , ben olan benim. cümlesini daha önce duydubuz sitemizde de üzerinde konuştuk. Ne demek ‘ben, ben olan benim’. Üzerine yüzlerce sayfa yazılabilir , ( ki yazıldı Kuran- kerim, Mesnevi, …….) Felsefik binlerce cümle söylenebilir. ( yolda yürüyen dervişi değil , kendi içinde bulunan dervişi ara). Uzatmaya gerek yok. Bizler herşeyiz hepimiz biriciğiz ve hepimiz biriz. Birden geldik , Birin içindeyiz, Bire geri döneceğiz, yeniden bir olacağız.

–Herşey içimizde ise neden istediğimiz hayat bizim dışımızda akıyor?Soruya soru ile karşılık vermek belkide en güzel cevap olur.

–Senin içinin istemediğin dıştan farklı olduğunu nerden biliyorsun?
Eeee, elbetteki yeni bir sorunun oluşmasına neden olacak.

–Ne istediğimi biliyorum , hiç birşey istediğim gibi değil.

— Örneğin ne istediğin gibi değil?

— Sağlığım istediğim gibi değil.

— Sağlığında ki sorun nedir?

— Astımım var. Rahatsızım hep.

— Astım olmak istemedin ve oldun öylemi?

— Evet..

— Astım olmak istemediğini nerden biliyorsun?

— Kim astım olmak isterki . Ne saçma bir soru bu.

— Korkuyormusun?

— Neden korkayım?

— Kokrtuğun hiç birşey yokmu yani?

— Elbetteki var. Örneğin Babamdan çok kokarım.

— Şimdi gözleri kapa ve babanı düşün. korkmana sebep olan şeyleri düşün.

— Evet…

— NE hissediyorsun boğazımda bir yumruk, Sanki nefes alamıyorum.

— Şimdi gözleri aç . Gördün mü kokuların seni nefessiz bırakıyor. Nefes almayı terhih edebilirsin.

2. mucize kelime : TERCİH EDİYORUM.

Hayat bizim bilincimiz dışında hareket etmiyor. Ediyorsa bile bizim bilincimiz olmadan bir anlamı yok. Tavukmu YUMURTADAN YUMURTAMI TAVUKTAN … Bilinç altımız, Bedenimiz kısacası varlığımız kendisi öyle muhteşem bir yapıya sahipki dünyanın tüm bilgisi kendi içimizde. Ve biz doğayı didik didik ederken çok önemli bir şeyi unutuyoruz varlığımızı. Hücrelerimiz değil, kaslarımız değil, neronlarımız değil. Öz varlığımız. ister yaşam enerjisi diyin, ister prana, ister can diyin ister baraka, ister ruh diyin ister mana. Unuttuğumuz şey ‘BEN’ imiz.

Evren sadece tek bir kelime bilir. Ne mi? Cevap biraz basit gelebilir. ….EVET….

Sadece eveti bilir evren. Ve siz ne söylerseniz söyleyin ne sorarsanız sorun sadece evet der.

—–çok mutsuzum..
Evrenin cevabı : evet

….. Allahım hiç mutlu olmayacakmıyım

Evrenin cevabı evet.

Madem evren tek bir kelimeyi biliyor , bizneden doğru şeyler söylemiyoruz ya da sormuyoruz.

—- Çok mutluyum (mutsuz olsanda söyle . Unutma evren tek bir kelime biliyor)

— Evrenin cevabı .. evet

— Araba alıyorum ( alamayacak olsanda söyle . Unutma evren tek bir kelime biliyor)

—-Evrenin cevabı evet.

3. mucizevi kelime .. EVET

‘ Bizden umut kesen zalimdir’ der. YÜCE YARATAN. Zalim kelimesini sıkca kullanır Eşsiz eserinde . Zalim diyince hepimizin aklına onlarca şey geliyor biliyorum. Aklınıza gelenler korkuç sahneler ve bu sahneleri yaratan kişiler.

Bir adam düşünün bir çocuğunun kolunu testere ile kesiyor. Bu kişi zalim bir kişidir değil mi? Yüce yaratan neden bir çocuk katili ile umutsuzluğa düşen diğer kişiyi aynı kefeye kokuyor olabilir. Elbette herşeyin bilgisine sahip Yaratıcı bu boşuna söylemiyor.

Yaşam hergün yeni mucizleri ile akıp giderken , biz karşısına geçip, TÜM YARATILIŞI RED EDEREK UMUTSUZLUĞA DÜŞERSEK tabiki zalim oluruz. Şükretmek kadar önemli bir şeyi yapmayı unutuyoruz. ŞÜKRETMEK YANİ TEŞŞEKÜR ETMEK. (anlamı derin ve büyük ) Bakkalımıza teşekkür ediyoruz. Kasiyer kıza teşekkür ederiyoz. Kendimize verene neden teşekkür etmiyoruz.

— Sevgili bacağım bugün yağmur yağacak bunu anladım sanırım ve bana haber veriyorsun . haber verme şeklin ağrılı oluyor. Ne yapacaksın dilin olsa söylerdin. Sana romatizma diyorlar fakat ben sana yağmur habercisi diyeceğim. Teşekkür ederim bana haber verdiğin için . Bu ağrının altında başka şeylerde var biliyorum anlamıyorum fakat onlar içinde teşekkür ederim. BEN yağmuru artık televizyon öğrenebiliyorum, başka sebepler varsada artık anlatmaya çalışmana gerek yok. BEN Sağlıklı OLMAYI SEÇİYORUM. Bu güne kadar beni hep taşıdın , taşımayada devam et sağlıklı bir şekilde. TEŞEKKÜR EDERİM.

Komikmi, Yoksa çözümün bu kadar basit olması size saçmamı geldi. Yoksa bir şaman iksirimi önereyim.

4. mucizevi kelime TEŞEKKÜREDERİM.

Biliyorsunuz japan bir bilim adamı suyun kristalleşmelerini incelerken kelimelere tepki verdiğini gördü. Sadece sözlere değil , düşüncelere ve yazılara da. Ve muhteşem güzellikte kristalleştiler. TEŞEKKÜREDİYORUM yazdı kendi dilinde.

Bedenimizin büyük bir kısmı su . Madem kelimeler suyu değiştiriyor. Bedenimizde değişebilir. Hadi Tüm bedeninizi sevin ve bugüne kadar yaptıkları için TEŞEKKÜR EDİN.

Hayat ne zaman başladı bilmiyorum ya da başladımı hep mi vardı onuda bilmiyorum. Bizim için bir zaman başlangıcı var diyelim. 125 milyon önce bizim için zaman başladı.

Peki şu zaman denilen şeyde ne. Yeniliyor mu? İçiliyo rmu? Yaşar mı? Ölür mü? Çocukları var mı? Bilmiyorum, bildiğim şey ise onu sınıflandırmışız.

Geçmiş, gelecek, şimdi birde altanetif zaman var. (trans hali;kişisel gelişim uzamanlarının, dostorlarrın, medyumların, şifacıların, şamanların, büyücülerin kullandığı zamanı bükme ya da zamanda yolculuk, bu alternatif zamanda gerçekleşiyor yani şimdi zamandan geçmişe yada geleceğe gitme durumu)

Geçmiş bitti, gelecek zaten gelecek. Gelecek mi? Gelmeyecek mi? Nasıl gelecek belli değil. O zaman ne var? Şimdi var. AN var. Diğer zamanları boşverin, geçti bitti ya da daha gelmedi. Unutmayın evren tek bir kelime biliyordu EVET.

—- Geçmişim berbat!
Evrenin cevabı evet. ( geçmişte takılıp kalırsınız, ne şimdiyi yaşarsınız sağlıklı bir şekilde ne de geçmişin olumsuz yükünden kurtulabilirsiniz)

—– Evleneceğim!

– Evrenin cevabı evet. ( kiminle? ne zaman? ne şekilde? nasıl olacak? belli değil.)

—- Para kazanıyorum!

– Evrenin cevabı evet.

Evrenden isterken ya da birşey söylerken pozitif olsun lütfen. Şimdiki zamanda söyleyin. Ya da Tarih verin. Örneğin 12 OCAK 2011 DİYİN

5. mucize kelime …iyorum.

Şuana kadar öğrendiklerimizi bir cümle yapalım hadi.

BEN MUTLUYUM. MUTLU OLDUĞUM İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. MUTLU OLMAMI SAĞLAYAN HERŞEYE TEŞEKKÜR EDERİM. EVET BEN MUTLULUĞUN KENDİSİYİM.

Zaman kavramı ile devam edilem konumuza. Hadi şimdi gözleriniz kapayın biraz derin nefes alın ve hayal etmeye başlayın. zaman nedir. Zamanın neresindeyiz. Zaman içimizde mi? dışımızda mı? Zaman bedenimizin neresinde hissetmeye çalışın sadece 10 saniye yapın bunu. ( yapmadan aşağıdaki yazıyı okumaya başlamayın)

Zaman içinizde mi? : Çok güzel hayat sizinle beraber akıyor bunu koruyurun.

Zaman dışınızda mı? : Kendinizi değersiz önemsiz mi hissediyorsunuz? Bir çok şey sizin kontrolünüz dışındamı geliyor ve hep alehinizemi gelişiyor. Zamanı dışınızda hissetmeyi bırakmaya başlayın. ZAMAMN BENİM İÇİMDE. ZAMANLA BİRLİKTE AKIYORUM. ZAMAN BENİ SEVİYOR BEN ZAMANI SEVİYORUM. ZAMAN BANA HEP VE ZADECE GÜZELLİKLERİ GETİRİYOR diyin sık sık.

Zaman bedeninizin neresinde?

Baş kısmında mı? : Çok fazla düşünüyorsunuz biraz akışına bırakın. Uykunuzu düzenlemeye çalışın. Öğütleri, nasihatları kavramları bir yere bırakın. İçtiğiniz bir bardak suya TEŞEKKÜR EDİN anın hazzını duyumsayın.

Boğazdamı? : Nefes alın. Sinirlendiğinizde kendinizi kasmayın. Omuzlarınızı gevşetin. Günde 10 dakika nefes egzersizleri yapın.

Zaman kalbinizde mi?: Geçmiş geçmişte kaldı (önemli mi elbet önemli) Artık geçmişi sorgulamayı bırakın. Ne olduysa oldu AFFEDİN KENDİNİZİ VE HERKEsİ AFFEDİN.

Zaman midenizde mi?: Başkaları için yaşamayı bırakın önce kendiniz için yaşamaya başlayın. Hekes zaten kendi hayatını yaşıyor siz olsanız da olmasınız da ama siz olmazsanız siz olmasınız. Kendinizi sevmeye başlayın KENDİMİ SEVİYORUM VE DEĞERLİYİM BEN BU DÜNYA İÇİN ÖNEMLİYİM diyin.

Zaman sırtınızda mı?: Suçlu değilsiniz. hatalarınız olduysa bile öneli değil geçti artık. bundan sonra kendinize hata yapmamaya çalışın. Af dilemeniz gereken kişiler varsa dileyin ya yüzlerine ya içinizden AFFEDİN KENDİNİZİ VE HERKESİ.

6.Mucize kelime: AFFEDİYORUM

Zaman kollarınızda mı?: Hareket etmekten mi zorlanıyorsunuz? Herşeyi erteliyor musunuz? Yapmak için bir zaman mı ya da bir kişiye mi ihtiyaç var? Sizde biliyorsunuz bu saçma. HEMEN ŞİMDİ BAŞLAYIN.

Zaman bacaklarınızda mı? : Yalnız olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Sevilmiyor musunuz yoksa? Emin misiniz? Sizi seven kimse olmadı mı ya da hep mi yanlız oldunuz? Bir daha düşün bakalım. Haksızlık etmeyin kendinize.

Zaman ayaklarınızda mı?: Hayat artık tat vermiyor mu? Uğraşmaya değecek bir şeyler kalmadı mı? Her saniye nefes alıyorsunuz. Daha ölmediniz. Unutmayın yaşamı biz şekillendiriyoruz. Hayatınızı şekillendirmek için bir yerden başlayın Nerden mi? Hiç önemli değil. Bir bardak su içmeyle başlayın ve içebildiğiniz için şükredin.

NE ZAMAN MI? HEMEN ŞİMDİ.

“ Afrikada her sabah bir ceylan uyanır. En hızlı aslandan daha hızlı koşması gerektiğini, yoksa ona yem olup öleceğini bilir. Afrikada her saban bir aslan uyanır. En hızlı ceylandan daha hızlı koşması gerektiğini, yoksa açlıktan öleceğini bilir. Aslan ya da ceylan olmak önemli değil, her sabah uyandığınızda koşmanız gerektiğini bilin.” Afrika Ata Sözü

7. mucize kelime: HEMEN

Gel, gel, ne olursan ol yine gel,
İster kafir, ister mecusi,
İster puta tapan ol yine gel, ,
Bizim dergahımız, ümitsizlik dergahı değildir,
Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel…
Şu toprağa sevgiden başka bir tohum ekmeyiz,
Şu tertemiz tarlaya sevgiden başka bir tohum ekmeyiz biz…
Beri gel, beri ! Daha da beri ! Niceye şu yol vuruculuk ?
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik…
Ölümümüzden sonra mezarımızı yerde aramayınız!
Bizim mezarımız âriflerin gönüllerindedir
Mevlana Celaleddin Rumi​

Kabul etmekle başladı başkalaşım. Yaratıldı insan oğlu Allah’ın kendi suretinden. Kendi ruhunu üfledi; çamur ve pıhtılaşmış kandan yaratılan varlığa. Ol dedi ve oldu. Kabul etti varlığını, ve kabul etmesini istediği diğer yaratılanlar tarafından insanın varlığını.​
Kabul etmeyen zulme uğradı, kabul eden cennetin güzelliğinde yaşamaya devam etti.​
Emir verdi yaratan insanoğluna, yasaklı ağaçın meyvesini yemeyecekti. Yasağı kabul etmedi adem oğlu. İndi cenneten ruh ikizden ayrı düşerek.​
İki kardeşden biri kabul etmedi, diğer kardeşin kazanmasını. ilk kardeş cinayeti işlenmiş oldu.​
Kabul edemedik farklı olanları, kabul edemedik dinleri, kabul edemedik dilleri, kabul edemedik cinsiyetleri, kabul edemedik kültürleri. kabul etmekdikçe yok ettik. kabul etmedikçe yok olduk.​
Kabul etmedik sevilmeyi, kabul etmedik değersizliği, kabul etmedik aldatılmayı. kendmizi yok ettik. kabul etmedikçe yapanlarıda yok ettik.​
kabul etmedik mucizleeri, kabul etmekdik karşılıksız sevmeyi, kabul etmedik unutmayı, kabul etmedik affetmeyi. kabul etmedik gelen enerjiyi.​
gel ne olursan ol gel​
ister aldatılmış ol, ister çaresiz olmayan hastalığa yakalanmış
ister tacize uğramış ol , ister taciz eden
kendi gönlün, ümitsizlik yeri değildir,
Yüz kere başaramamış olsanda yeniden ayağa kalkmaya yine gel…​
Kabul etmekle başladı herşey. Varlığımız neticesi kabul etmek.
kabul et panik atağını, kabul et seni sevmediğini, kabul et babanın alkolik olmasını, kabul et yanlızlığını , kabul et kendine zarar verdiğini , kabul et bencilliğini. Kabul etmezsen değiştiremezsin hiç bir şeyi.​
8. mucize kelime : KABUL EDİYORUM.

Şu toprağa sevgiden başka bir tohum ekmeyiz,
Şu tertemiz tarlaya sevgiden başka bir tohum ekmeyiz biz…​
Tertemiz topraktan yaratılmış insanoğlu. Neler etkin tarlana bir bak. neler ektin kendine bir düşün. Neler ekmelrine izin verdin farket.​
Nefret tohumu yerleştirdinde ne oldu Yaratıcının ruhunu üfledi toprağa. Boş hırs tohumları ektinde ne oldu. Bağımlılık tohumları ektinde ne oldu. Görebiliyormusun yarattın eseri. Arada kalmış güzel niyetlerle ekilmiş çiceklerinde ne hale gelmiş görebiliyormusun.​
Sevgiden daha başka ne varki bu hayatta. Herşeyi var eden , herşeyi güzelleştiren. Sevmenin yanına eklediğin diğer tohumlar onu bozdu. Bağımlı kıldın kendini o kadına o adama . seviyorum diyip çırpındın. Sevdiğin neydi gerçekten ya da sevgi neydi senin için sorguladın mı.​
Kendini sevmeye başladınmı. Ağacın yeşili sevdinmi, BİR KATİLİ SEVEBİLDİN Mİ HİÇ HAYATINDA. BİR ÇOCUK TACİZCİSİNİ.
Ben söyleyim sevdin. Saf ve katışısksız sevginin katilisin sen, geçmişinden kaçtığın için, geçmişisindeki çocuğu suçladığın için, her gün belki onu nefretinle taciz ettiğin için . Çocuk tacizcsinide sevdin. Hak gördün belkide kendine onu sevmekle. Bahaneler uydurdun.​
Kendini sevmeye başla. Bu defa tüm yönlerini kabul et. Tüm bağımlıklarını kabul. Sonra onları sevmeye başla. Başlaki değiştirebilesin.​
9. Sihirli kelime SEVMEK.​
Beri gel, beri ! Daha da beri ! Niceye şu yol vuruculuk ?​
Hadi korkma yaklaş. Herşey senin içinde, yolculun ters tarafa doğru. Başkasının kalbine , başkasının düşüncelerine olan yolculuğu bırak artık. Geri dön kendine. Başkaları ne mi düşünür. başkaları ne hisseder. SANANE. Sen ne düşünüyorsun, ne Hissediyorsun. Yaşadıklarını hak etmediysen ne yaptın. Kendine yaptığın haksızlığın farkındamısın. İzin ver şimdi değişime , izin ver kendini bağladığın zincilerin dağılmasına, izin ver duygularına , izin ver düşüncelerine. İzin vermediğin sürece başkasının masalını yaşamaya devam edersin. Dantel düşler kurarsın hiç kimsenin anlamayacağı, kurduğun dantel düşlerini koyarsın bir televizyonun üzerine unutursun orda. Ne güzelmiş derisn belki bakıp , ne güzel yapmışsın derler belki. İzin ver hayalini kurduğun herşeyin gerçek olmaya başlamasına. İzin ve doğru hayaller kurmaya, İzin ver doğru şeyler istemeye.​
10. Mucize kelime İZİN VERİYORUM.. ​
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik…
Ölümümüzden sonra mezarımızı yerde aramayınız!
Bizim mezarımız âriflerin (çok anlayışlı sevgili kimse) gönüllerindedir.​
Ölüm diyince bu dünyadan gitmek aklına gelmesin hemen. Bin ölüm vardır. Her ölümde yeniden doğuştur. Ölmesinden korkma duygularının ve düşüncelerinin. Bırak hastalıklı olanlar ölsün. Tutulma bu kadar seni zehirleyenlere. Herşey birden yaratıldığını, bir olduğunu bire göeri döneceğini unutma. Senden öte değil diğerleride. Sen değişirsen değiştirebilirsin onlarıda. SEN O DEĞİLMİSİN , O SEN DEĞİLMİ. seni nasıl değiştirdilerse şimdi sen başla değiştirmeye. Bağlı olduğun herşeyi ve herkesi etkilebilirsin bunun farkındalığını kaybetme.​
11. Mucize kelime : BAĞLI OLDUĞUM HERŞEY/HERKES​

BEN……………….(kendi isminizi yazın) Hayatımın değişmesine izin veriyorum. Değişimi kabul ediyorum. ……………….’nın (olmasını istediğiniz şey) olmasını hayatıma gelmesine izin veriyorum. Bağlı olduğum tüm olumsuz kanalları kesiyorum. Yeni bağlar kuruyorum altın sarısı ışıkla. Saf ve sınırsız sevgi ile besliyorum varlığımı ve bu kanalı.​
BEN KERİMALİ DOĞACI. HAYATIMIN DEĞİŞMESİNE İZİN VERİYORUM. TÜM OLUMLU DEĞİŞİKLİKLERİ KABUL EDİYORUM. FARKINDALIĞIM ARTIYOR. DOĞRU İSTEMESİNİ ÖĞRENEİYORUM. KENDİM İÇİN DOĞRULARININ FARKINA VARIYORUM. HAYATIMA GİRECEK TÜM OLUMSUZ ENERJİ KENDİMDEN UZAKLAŞTIRIYORUM. BAĞLI OLDUĞUM TÜM OLUMSUZ KANALLARI SİLİYORUM. YENİ VE MUHTEŞEM YENİ POZİTİF BAĞLAR KURUYORUM. ALTIN SARISI IŞIKLA YENİ KURDUĞUM BAĞLARI BESLİYORUM. EVRENDEN SAF VE SINIRSIZ SEVGİYİ TÜM BEDENİME TÜM RUHUMA TÜM VARLIĞIMA DOLDUYORUM. BEN SEVGİYİM. EVET. OLMASI GEREKTİĞİ GİBİ BEN SAF SEVGİYİM. İZİN VERİYORUM KABUL EDİYORUM. OLAN VE OLMAYA DEVAM EDEN TÜM OLUMLU ŞEYLER İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM. 

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!