RİTÜELLER Sana Bana Özel 

Evinizi Kötü Enerjilerden Temizleme

Kendi negatif enerjinizden arınma.

Adım bir.

Evi temizlemeye başlamadan önce, negatif enerjiyi kendinizden uzaklaştırmanız gerekir. Bunu yapmak için, duş almanız gerekir, ancak sabun yerine, tuz kullanarak. Mesele şu ki, tuz bir enerji iletkenidir. Hem pozitif hem de negatif enerjileri biriktirebilir. Ve suda çözünen tuz, yalnızca gün boyunca değil, yıllar boyunca biriken negatif enerjiyi de temizleyebilir, yani, belki de bilmeden, bu kadar uzun süredir acı çektiğiniz tüm enerji kirini, yok edebilir. Bu yüzden, önce vücudu sıradan sofra tuzu ile ovalarız (Not: deniz tuzu- daha iyi olur.).
Saç dışındaki tüm vücudunuza sürmeye çalışın, ancak ovalarken, tuzu çok fazla bastırmayın, rahatsızlık hissetmemek için nazikçe yapın. Ardından duşun altına girin ve tuzu suyla durulayın.
Duşun altında durduğunuzda, tüm kötülüklerden arınmak için, zihninizin içinde suya hitab edin, kelimeleri kendiniz seçin, canlı bir varlık miş gibi onunla konuşun, asıl mesele samimi olmakdır ve sözlerinizin yürekten gelmesi. Sudan, sizden tüm kötülükleri temizlenmesini isteyin. Hemen kendinizi rahatlamış ve hafif hissedeceksiniz ve vücudunuz hafif ve alışılmadık derecede temiz olacak. Tuzlu su vücudunuzu ve ruhunuzu temizler. Size, ağır bir yükten kurtulmuşsunuz gibi gelecek. Zaten öyle olacak, çünkü su tarafından yıkanan enerji çamuru, insanlar için gerçekten çok ağır bir yük.

Evin enerji temizliği için hazırlık.

İkinci adım.

Şimdi evinizin enerjiyi temizlemeye başlama zamanı. Rahat birşeyler giyin.
Üzerinde herhangi bir takı bulundurmamalısınız – ne metal, ne deri ne de plastik. Tamamen nötr ruh halinde olmalısınız. Yaşadığınız evin veya dairenin tamamında, havalandırma deliklerini ve mümkünse hem pencereleri hem de giriş kapılarını açın. Rüzgardan korkmayın, tüm negatif enerji evinizin içinden götürecek. Temizliğe katılmayanların evden gitmesine sağlayın. Ailenizi sinemaya ya da yürüyüşe gönderin, böylece temizliğinize karışamazlar.
Şimdi evdeki tüm aynaları tuzlu su ile silin. Bunu yapmak için nemli bir bez alın ve elinizle saat yönüne ters dairesel hareketler yapın. Bu şekilde görünen tozla birlikte enerji kiri temizlenecektir. Bu aynanın kaç yıldır evinizde olduğunu hatırlamaya çalışın – dariyesel hareket sayısı o kadar olsun. Böylece yıllar boyunca biriken tüm olumsuz enerji tamamen yok edeceksiniz. Aynanın kaç yaşında olduğunu hatırlamıyorsanız, on üç daire yapın. Eski şeyleri acımasızca atın ya da fakirlere verin.

Önemli not: kötü enerji temizlediğiniz zaman, daima saat yönünün tersine dariyesel haraketleri yapın. Saat yönüne yaparsanız iyi enerjiyi temizlemiş olacaksınız. Günlük temizliğinde de bu kuralı uygulamanızı şiddetle tavsiye ederim. Makiyaji temizlerken bile.

Dairenin enerji temizliği.

Adım üç.

Balmumu mumuna ve birkaç kurutulmuş adaçayı dalına ihtiyacınız olacak. Üzerlik veya Sarı Kantaron de olabilir. Ayrıca bir kase (kova) su hazırlayın. Suyu bir pınar veya nehirden almalısınız. Akarsuların enerjisi pozitif oluyor çünkü.(Not: Son çare olarak, en az 24 saat bekletilmiş musluk suyu alın ve ardından bir günlüğüne gümüş koyun, suya birkaç damla okaliptüs, ardıç esansiyel yağı ekleyin) Önce evin her köşesine bu suyu püskürtün, ardından yüzünüzü ve ellerinizi bu şu ile nemlendirin ve silmeden kurumaya bırakın. Bitkilerin dallarını eski tavaya koyup ocakta duman çıkana kadar ısıtın ve tüm daireyi onlarla birlikte gezinin, her köşeye dumanın yayılmasına dikkat edin. Giriş kapıdan başlayarak saat yönün tersinde ilerleyin (Not: yani soldan başlayın). Temizlerken, enerji kirinin nasıl buharlaştığını zihinsel olarak hayal edin. Sonra bir mum alın ve dibine beyaz kağıttan kesilmiş küçük bir daire yerleştirin. Ellerinizi erimiş balmumun emeceği negatif enerjiden korumak gerekir. Balmumunun asla ellerinize bulaşmaması gerektiğini unutmayın.
Her şeyi doğru yaptıysanız, mum düzgün şekilde yanacak ve is bırakmayacaktır. Ön kapının dış tarafindan durun ve saat yönün tersinde bir daire çizin. Kapıdaki gözetleme deliğine özellikle dikkat edin, saat yönü tersinde dariyeler çiziniz. Kulpları ve zili unutmadan, kapının tüm yüzeyine bu mumu uygulayın. Sonra aynı şeyi kapının içine uygulayın. En çok zaman giriş kapısı alır, ancak negatif enerjinin büyük kısmı kapıdadir.
Kapıları doğru şekilde işleyerek, negatif enerjinin evinize girmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Şimdi dairede sola doğru işlemeye başlayın. Küçük detayları unutmadan – elektrik anahtarları ve prizler gibi. Sadece duvarları değil, özellikle koridordaki mobilyaları da işliyoruz. Askılara özellikle dikkat edin, çünkü üzerlerinde çok fazla enerji kiri birikir. Tüm ayakkabı ve dış giyim eşyalarını iyice temizleyin (yakmayın!).
Mumu temizlediğiniz nesneden 5-10 sm. uzağında tutarak duvarları işleyin, yukarı kaldırıp aşağı indirerek. İçgüdüleriniz size nerede yukarı ve nerede aşağı gideceğinizi söyleyecektir. Genel olarak, iç sesinizi dinleyin ve takip edin. Banyoyu iyi işleyin. Burası, özellikle banyo aynası olmak üzere pek çok olumsuz enerjiyi emen bir yer. Sonuçta, banyodaki kiri kendinizden temizlersiniz ve enerji kiri yüzeylere yerleşir. Ellerinizle dokunma olasılığı en yüksek olan kapıları ve anahtarları temizlediğinizden emin olun. Her odayı soldan yürüyün, mobilyanın yanında durun ve dikkatlice işleyin.
En çok negatif enerji elektrikli ev aletleri biriktirir, yani bilgisayar, buzdolabı, TV seti vb. Dışarıdan, özellikle bir bilgisayar ve TV’den büyük miktarda negatif enerji taşınır. Onların yanında daha uzun süre kalın ve özenli, dikkatli bir şekilde mumu tutun. Baştan başlayarak yatağı üç kez geçtiğinizden emin olun. Dairenin etrafında dolaşırken, tuvalet ve killer gibi odaları unutmayın.
Son olarak, ön kapıya geri dönün ve başlangıçtaki gibi işlem yapın.

Enerji temizliğini bitirdiğinizde yanmış musunuz olacak. Onu hemen atın ve tabaktaki balmumu bir kibrit veya tahta parçasıyla kazıyın ve hemen çöpe (dışarıya) atın.
Negatif enerjiden daireyi temizlediginiz zaman. Herkesin sağlıklı ve başarılı olacağı, temiz ve sağlıklı bir yuvanın sahibi olacaksınız.

Ev temizliğinden sonra ellerinizin temizliği.

Adım dört.

Temizlik bittiğinde, enerji kirin kalıntılarını ellerinizden çıkarmak gerekir. Bunu yapmak için ellerinizi musluğun altında sabun ve suyla yıkayın. Ardından ellerinizi tuzla yıkayın ve kurumasını bekleyin. Bundan sonra ellerinizi sıkın ve parmaklarınızı esneterek ovalayın. Önce sol elinizin her bir parmağına sağ elinizle masaj yapın, ardından sol elinizle sağ elinizin parmaklarına masaj yapın. Sonra iki elinizin avuç içlerini saat yönünde ovalayın. Ve son olarak, negatif enerjinin kalıntılarını atmak için ellerinizi sıilkileyin. Toplamda ellerinizi temizlemeniz yaklaşık on dakikanızı alacaktır.

Evi yeniden temizlemek.

Beşinci adım.

Bı sonraki temizlik 6 ay sonra önerilir. Eğer daireyi ilk kez enerji kirinden temizliyorsanız, o zaman bunu iki aşamada yapmanız, yani üç gün sonra temizliği tekrarlamanız gerekecektir. Yeniden temizlemeye ihtiyacınız olup olmadığını kontrol etmek için bir mum yakın ve yarısının yanmasını bekleyin. Tabakta ve mumda erimiş balmumu göründüğünde şekline bakın. Çirkinse ve balmumunun rengi bozuldu ise o zaman kir kalmış. Balmumun rengi açık çıkarsa ve pürüzsüz, güzel akarsa, daireniz tamamen negatif enerjiden arındırılmış.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!