DUA Sana Bana Özel 

Er Rahim ve Er Rahman

Er-Rahîm esmasının manası :Merhametli, esirgeyen, koruyan, acıyan; Ahirette de yalnız mü’min kullarına keremiyle muamelede bulunan demektir. Ahirette sadece mü’minlere rahmet edecek olan. Varlıklar içinde seçtiklerine kendini tanıtan. Mahlukatına merhamet eden.
Er-Rahîmالرحيم
Fazilet ve faydaları :
Şefkatli ve merhametli olmak için : 
er-Rahim
* Her gün 618 kere ” Ya Allâh, Ya Rahmân, Ya Rahîm celle celâlühû ” zikrine devam edenleri herkes sever, rızkı artar, ömrü huzur içinde geçer.
* Bir bardak suya 258 kere ” Ya Rahîm celle celâlühû ” ve 7 şer kere şifa ayetlerini okuyup hastaya içirilirse, kısa zamanda iyileşir.
* 5 vakit namazdan sonra 258 kere ” Ya Rahîm celle celâlühû ” zikrine devam edenin maddi ve manevi çeşitli rızklara nail olacağına ve duaları kabul olunur.
* Her gün 258 kere Ya Rahmân, Ya Rahîm celle celâlühû ” zikrine devam eden, her türlü afet ve belalardan korunur, dünya ve ahiret saadetine kavuşur.
* Ya Rahim ismini zikretmeye devam eden kişi; belalardan, kazalardan ve afetlerden korunur.
* Uykusunda ağlayan veya korkan çocuğun üzerine 269 defa Er Rahim isminin yazıldığı kağıt konulursa; çocuk bu durumdan kurtulur.
* 5 vakit namazlarının sonunda Ya Rahim ismini 269 defa okuyanın ahlakı düzelir.
* Rızkı ve bereketi artar.
* Hastaysa şifa bulur.
* Tüm nimetler okuyanın ayağına gelir.
* Errahmanirrahim veya Ya Rahman Ya Rahim isimlerini zikredenler; sıkıntıdan, darlıktan ve korkularından kurtulurlar.
* Günde 100 defa okuyanın kalbi yumuşar, Allah’ın rahmetini kazanır. Kötülüklerden muhafaza olur
Er Rahman (c.c.) Zikri Faziletleri Ve Faydası
Er-Rahman esmasının manası : Dünyada, mü’min ve kafir ayırt etmeksizin herkese merhamet eden, şefkat gösteren, acıyan demektir. Dünyada bütün mahlukatı rızıklandıran. İyi, kötü, dost düşman ayırt etmeden bütün yaratıklarına rızıklarını yetiştiren haşmet sahibi.

Er-Rahman arapça yazılışı : الرحمن

Fazilet ve faydaları :
Şefkatli ve merhametli olmak için : Er-Rahman
* Her gün, 1 bardak suya 298 kere ” Ya Rahmân celle celâlühû ” okuyup içen hasta, Allâh-u Teala’nın izniyle şifa bulur.
* Her gün 1000 kere é Ya Rahmân celle celâlühû ” diyen, bu zikre 40 gün ara vermeden devam ederse, çeşitli nimetlere kavuşur.
* Cuma günü İkindi namazını kıldıktan sonra (oturuş şeklini değiştirmeden) güneş batıncaya kadar ” Ya Allâh, Ya Rahmân celle celâlühû ” diye zikredip, Güneş battıktan sonra da duasında hâceti ne ise onu isteyene, Cenabı hakk en kısa zamanda dileğini verir.
* Haklı olduğu bir davayı kazanmak isteyen her gün 1011 kere ” Ya Rahmân celle celâlühû zikrine devam ederse, muradına erer.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!